Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Simms Freestone Boots Filc v Simms Rivershed Boot Vibram
Autor Wiadomość
Kuba 
Deadstonefly

uwierzytelnianie: 71086
Piwa: 1401/1516
Wysłany: 2012-01-15, 01:29   

Rozwińcie temat bo nie do końca rozumiem, czy nie ma ani krzty prawdy w tym co napisałem.
Nie wydaje mi się żebym takie informacje (o właściwościach filcu) wyssał z palca a tym bardziej
opierał się tylko i wyłącznie na jakimś działaniu marketingowym.
Są ludzie ode mnie mądrzejsi w tej kwestii, którzy od wielu lat badają, obserwują i wyciągają
odpowiednie wnioski.
Odkąd wędkarze na całym świecie swobodnie śmigają między kontynentami, krajami, rzekami
niektóre miejsca narażone są na różnego rodzaju zmiany.
Stąd możemy gdzieniegdzie spotkać maty odkażające, beczki do płukania woderów itd...
Nie wydaje mi się aby to było przesadą ;)
[...]

...::: grafika / ilustracja / projektowanie graficzne / reklama :::...
...
Postaw piwo autorowi tego posta

Kane 

uwierzytelnianie: 98765
Piwa: 227/96
Wysłany: 2012-01-15, 02:19   

Więc używaj maty przed każdym kontaktem fizycznym z inna osobą.
Staramy się być mądrzejsi i sprawniejsi od natury, część pseudoteori jak zawsze zawiera trochę prawdy, reszta to melioracja
naszych umysłów
działania na wyrost bez uwzględnienia pobocznych negatywnych czynników itd itd...
szkoda drew
Ps. Zwróć uwagę na to co wpływa do naszych cieków, pierwotniaki i grzyby to przy tym pikuś.
Zresztą one istnieją w ekosystemie od milionów lat i tylko tam gdzie mają ku temu odpowiednie środowisko/warunki. My ich nie przenosimy, mogą to zrobić ptaki i inne sierściuchy np. wydry. My niszczymy wody i ich naturalną zdolność do oczyszczania i utrzymywania równowagi biologicznej. Nie filcem - dupami, na szyjach też. Np. Biały - to powinna być zimna i bardzo uboga pokarmowo rzeczka, a jest bogatą klo..ką.

robert 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 206/319
Wysłany: 2012-01-15, 11:30   

Kane napisał/a:
Więc używaj maty przed każdym kontaktem fizycznym z inna osobą.

Mam pytanie - na twarz czy całą sylwetkę? :mysli
A na poważnie to zalecenia tego typu są celowe bez względu na teorie jakie roznoszą przeciwnicy. Dyskusja jest raczej zbędna bo i tak w konkretnej sytuacji poza granicami kraju grozi słony mandat i kop w dupę więc osobiscie wolę mieć sprzęt który jest odpowiedni :) . Druga sprawa raczej praktyczna to ta, ze guma nie śmierdzi po kontakcie z wodą a filc wali jak diabli wiec skad ten odór? Z trzeciej strony to nastepstwa przypadkowego lub lekkomyślnego przeniesienia roślin, grzybów lub bakterii (niekoniecznie chorobotwórczych) na inny grunt jest wiele. A ostrożnosć bierze sie stąd, że w obecnych czasach ludzie przemieszczają się bez trudu w krótkim czasie na spore odległości i pzenoszą to wszystko w stanie zdolnym do zaadoptowania się w niwych warunkach. Panowie wiem, że Ekoterroryzm jest zjawisiem powszechnym ale nie można do wszystkiego co niewygodne podchodzić z tekstem "głupota i idiotyzm".

Kane 

Wysłany: 2012-01-15, 11:41   

Robert, popatrz gdzie i dlaczego są takie obostrzenia. Popatrz jak wygląda tam Gospodarka-Przemysł - nie dziwota. Fakt nie ma się co rozwodzić i niby lepiej dmuchać na zimne, ale przyczyny potencjalnego zagrożenia leżą gdzie indziej. Zdecydowanie daleko od wędkarzy. To jest poprostu pseudoprofilaktyka dla zamydlenia oczu, bez makrospojżenia na problem.
Ps. Młody jest więc kawałek ciała i tak zaboli. :mysli :tak

zboj 
Łukasz Adamczyk

uwierzytelnianie: 11223
Piwa: 266/284
Wysłany: 2012-01-15, 11:46   

Pozwole sie wtracic do dyskusji :jezyk
To co Kuba pisze to prawda, coraz wiecej sie szlyszy o problemie filcu. Dlatego tez Simms jako pierwszy wprowadzil serie felt-free boots.
Kane na przyklad w Nowej Zelandji jest calkowity zakaz uzywania butow z filcem i tu nawet mata niepomoze. :hahaha
A tu zalanczam maly artykul na temat filcu.

http://stopans.org/Science_of_felt.php

Pozdrawiam co zlego to nie ja. :hahaha :hahaha

Kane 

Wysłany: 2012-01-15, 12:10   

Szczerze to mam gdzieś artykuły wszelakie, bo:
Czym się odkaża coby było na tyle higroskopijne by wyprzeć wodę, zneutralizować inne cięższe zanieczyszczenia ?
Czym się wypiera środek użyty do dezynfekcji? innym środkiem bardziej higroskopijnym, przez dysocjację czy jak?
Sam się rozkłada, taki dzielny?
Pierdzenie i woda z mózgu.
Ale gumki mam na tamtejsze zamózgowie. Trzeba szanować cudze bardziej niż swoje.
A może powinniśmy w części bardziej swoje, tylko makro a nie pierdy?
Pzdr. Dyskusja o niczym na ten czas.
Ps. Takie działania odbieram jak rzucenie 10 gr prawdziwie potrzebującemu, lizak dla sumienia, a w rzeczywistości głupota i wstyd.

michmiga 
Michał Migas

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 441/249
Wysłany: 2012-01-15, 12:44   

Panowie filc czy guma w Polsce to tylko bicie piany -rozpisywanie się o ekologii uspakajanie sumienia i inne takie. Nie sądzę by to co przenosimy na butach z filcem było gorszym gównem jak to co wypływa z domów prosto do rzeki. Pod domem mam potok Skawicę wypływającą z Babiogórskiego Parku Narodowego i co ...już 5 km niżej w wodzie mamy cały cywilizacyjny syf -ścieki, nielegalne składowiska azbestu i śmieci.
Polska to nie Nowa Zelandia za późno o jakieś 100lat ...ale jest światełko w tunelu jeszcze coś pływa :piwko chciałbym mieć na kiju choć jednego pstrucha którego widziałem w listopadzie na tarle z mostu :hahaha
A tak na marginesie czy tylko na podeszwach przenosimy coś z rzeki do rzeki ??

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
tobi-2
Odpowiedz do tematu