Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Simms Freestone Boots Filc v Simms Rivershed Boot Vibram
Autor Wiadomość
Laks 
byle do weekendu

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 1345/770
Wysłany: 2012-01-01, 14:55   Simms Freestone Boots Filc v Simms Rivershed Boot Vibram

Witam . Chciał bym przedstawić foto "recenzje"2 modeli bucików simms
Simms Freestone Boots Filc oraz Simms Rivershed Boot Vibram

Model Freeston używałem w sezonie 2010 około 87 dni w wodzie słodkiej i 30 w słonej.
Model Rivershed używałem w sezonie 2011 około 100 dni w wodzi słodkiej i max 10 dni w wodzie słonej.
Około 10% w przypadku obydwu modeli to temperatury minusowe z maksymalną minimalną temp. do -10C.
Mogą być jakieś małe pomyłki w obliczeniach gdyż nie wszytko notuje ale +- obydwa modele przeszły ta samą drogę na tych samych łowiskach i w tych samych warunkach pogodowych.

Model Freeston Te uszkodzenia na czubkach praktycznie w takiej samej postaci jak na foto powstały po 1 dniu łowienia!!!

Dla porównania Rivershed.

lekko zadarty vibram.

Co najważniejsze 2 modele są bardzo dobrze dopracowane od wewnątrz nic się nie uszkodziło , nic nie uwiera i nie przeciera skarpety!

Może to komuś pomoże w przyszłym wyborze.

Pozdrawiam!

Więcej szczegółów
Wystawiono 8 piw(a):
Szymon, lhotse, Pumeks, bolek77, Kuba, Ciaplo, jacek Ośw, Kuba Standera
Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1623
Wysłany: 2012-01-01, 15:51   

Zgrzewka piwa poleciała za fajne porównanie!
:ok

lhotse 
Sebastian

uwierzytelnianie: 12121
Piwa: 323/313
Wysłany: 2012-01-01, 16:32   

Super porównanie piwko ode mnie :piwko
Postaw piwo autorowi tego posta

robert 

Piwa: 206/319
Wysłany: 2012-01-01, 16:59   

Dzięki! Najbardziej podoba mi sie fragment o wnętrzu buta... :hahaha
Bo wiadomo w kazdej parze najważniejsze jest "wnętrze" ;)

Pumeks 

Piwa: 537/604
Wysłany: 2012-01-01, 19:08   

Kurde zastanawiam się dlaczego te Freestony tak się rozleciały na tych przodach :mysli i to jak piszesz po 1 dniu łowienia!!! :wow :kmini
A potem do końca sezonu zostały w takiej postaci. Jak po pierwszym dniu tak wyglądały to po 5 powinny z nich zostać szczępy :hahaha
Ja jakoś tego starszego modelu Freestonów nie mogę zajechać.
Laks musisz nogi wyżej podnosić a nie kopać po kamieniach :jezyk :hahaha
Pozdr. :piwko

Laks 
byle do weekendu

Wysłany: 2012-01-02, 11:52   

Pumeks napisał/a:
A potem do końca sezonu zostały w takiej postaci. Jak po pierwszym dniu tak wyglądały to po 5 powinny z nich zostać szczępy :hahaha

Wiesz jak ja się bałem co z nich będzie po 3... wypadzie :hahaha
Wbrew pozorom nie tak łatwo zedrzeć tą gumę. To co najbardziej narażone się porwało wyrwało i wytarło i można dalej na nich śmigać :tak
Tam gdzie łowie to cała rzeka jest usypana "kamyczkami od kolan w górę , nogi czeto się klinują jak się chodzi po brzegu czy łowi to ciągle gdzieś się zawadzi.

Nie mogę znaleźć fotki jak wyglądały po 1 dniu, pamiętam że robiłem bo miałem zamiar trochę pokrzyczeć i oddać do reklamacji , ale mi przeszło.

:piwko

Wojtek Krasnopolski 

Piwa: 47/23
Wysłany: 2012-01-03, 18:08   

Laks Freestone wyglądają jak by Cię kumple do domu wlekli po imprezie :hahaha
Miałem stary model przez dwa baaardzo długie sezony i wyglądały jak nowe. Nawet sznurówki. Teraz mam między innymi Rivershed'y i po dwóch sezonach rozleciały się marne sznurówki i powstały obtarcia na na krawędziach cholewki.Starły się znacznie firmowe kolce. Reszta się trzyma. Mimo wszystko starsze modele były niezniszczalne. Mój przyjaciel użytkuje Guidy już pięć lat !

jacek Ośw 
Redaktor

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 340/270
Wysłany: 2012-01-03, 19:15   

Simms Rivershed Boot Vibram tak wyglądają po półtorarocznym użytkowaniu, są jak nowe. Dodatkowo warto zainwestować w Simms Hardbite Boot Star Cleat. Wtedy już możemy mieć pewność, że żadne podłoże nam nie straszne.

Simms Freestone Boot- Filc A tak wyglądają buty po sześciu sezonach, praktycznie łowię na okrągło. Tak więc możecie sobie wyobrazić jak mocne są to buty. Te zdarte przody powstały gdzieś po pierwszym sezonie, tak zostało. Po trzech sezonach zaczęły wypadać kolce. To ciekawe ale w prawym i lewym wypadły po trzy. Dzięki Laks za temat. Teraz co niektórzy będą mieli jasność w jakie buty należy inwestować swoje ciężko zarobione pieniądze.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Laks
Kuba 
Deadstonefly

uwierzytelnianie: 71086
Piwa: 1401/1516
Wysłany: 2012-01-03, 19:16   

Stare Freestone'y są nie do zdarcia. Musze je zmienić tylko z jednej przyczyny, potrzebuję większy nr :)
(no i teraz bez filcu)
Używam ich ponad 4 lata - sznurówki pierwsze, miejscami już przetarte ale się trzymają,
dziurki i rysy są od mocnych kopniaków w kamienie, filc wiadomo, zetrzeć się miejscami
musiał - ale tylko na czubach i piętach, zaokrąglił się po brzegach...
Coraz bardziej skłaniam się w kierunku właśnie Guide'ów.
Raz, że mają dobry kształt (są po prostu zgrabne) a dwa są solidne. Czytając takie wypowiedzi
Wojtek Krasnopolski napisał/a:
Mój przyjaciel użytkuje Guidy już pięć lat !

chyba warto wyłożyć więcej kasy i mieć pełen komfort przez kilka dobrych lat :tak
Rivershed widać są równie udanym modelem :ok i warto się zastanowić...

Podłącze się do tematu i wrzucę na dniach kilka zdjęć.

Oczywiście za recenzję piwko poszło ;)

...::: grafika / ilustracja / projektowanie graficzne / reklama :::...
...

Laks 
byle do weekendu

Wysłany: 2012-01-03, 19:56   

Wojtek Krasnopolski napisał/a:
marne sznurówki

Zgadzam się nawet to widać na 1 zdjęciu :kicha

Cytat:
Dzięki Laks za temat.

Nie ma sprawy Jacku jak jest możliwość trzeba pokazywać + i - naszych zabawek.

No a starych Simmsów nie potrzeba reklamować .Sam w takowych śmigałem 2 sezony.

:piwko

Miecznik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-04, 15:32   

Czytam i czegoś nie kumam.... Napiszcie co to znaczy "Mój przyjaciel użytkuje buty 5 lat...." Mógł przecież być w tym czasie 5 razy na rybach albo 500 razy :mysli

Jestem przed zakupem butów i dlatego pytam wprost: jakie buty są najmocniejsze według Was, przy intensywnym użytkowaniu czyli np. 3-5 razy w tygodniu na górskiej kamienistej rzece w 6 miesiącach sezonu. Daje to około 420 do 600 godzin użytkowania (chodzenia nie stania na brzegu) w sezonie.

Żeby rozwiać wątpliwości kolegów tylko potwierdzę, że znam kilka osób które łowią te 600 godzin w sezonie i więcej. Jak mamy porównywać to róbmy to w miarę sensownie bo wiecie też nie chcę wydać kasy na buty, które padną mi po jednym sezonie :hahaha

Laks 
byle do weekendu

Wysłany: 2012-01-04, 16:10   

Moje +- 110 dni w sezonie po około 4/10 h łażenia nie rzadko do miejscówek 5 km. Trochę po szutrze,a tak to po lesie kamulcach i bagienkach i oczywiście brodzenia ;)
To te Rivershed na prawdę zdały egzamin i śmiem twierdzić ze jak tak dalej będzie to 2 sezony jeszcze przeżyją.

Jedno co mnie trapi to zaczynam odnosić wrażenie ,że jednak na vibramie częściej wpadam w poślizg :???:
Moze to jest złudzenie :kmini wiec nie za bardzo chce wprowadzać zamęt.

Zawsze tez można zacząć nowe tematy z porównaniem bucików Vision, Guideline, patagoniia...

Miecznik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-04, 16:48   

To powiem Ci że muszę się mocno zastanowić nad nimi bo przy takim natężeniu łowienia i w tak zmiennych warunkach, dwa lata to bardzo dobry wynik.

Jeśli chodzi o warunki: słona i słodka woda nie wypowiadam się bo nie mam takich doświadczeń. Ale nic tak "nie zabija" nawet dobrych butów jak mróz. Woda dostaje się pomiędzy warstwy szycia, tam zamarza i dalej już wiesz. Dobre suszenie buta po łowieniu przedłuża zdecydowanie jego żywotność.

Jeśli chodzi o Vibram. Temat znam dość dobrze ale z butów trekkingowych. Vibram podobnie jak opona zimowa, nie ochronią Cię przed poślizgnięciem się na lodzie. To popularny mit. Vibram to tylko miękka guma poddająca się naciskowi stopy i dobrze przylegająca do podłoża. Podłoże jednak musi być stabilne i szorstkie. Na lodzie czy glonach pojedzie każdy but bez kolców nawet na Vibramie.

Osobiście przetestowałem kilka modeli butów wędkarskich z filcem, filcem z kolcami, gumą i gumą z kolcami. Pamiętam jak kupiłem pierwsze buty z gumą i kolcami. Pierwsze wyjście na wodę i niesamowite wrażenia. Jakbym wgryzał się w kamienie. Po drugim było już mniej ciekawie, po trzecim, jeździłem jak na gołej gumie. Wina złych kolców. Zapomnijcie Panowie o jakiś wkręcanych śrubkach i innych wynalazkach. Nie pomagają, a niszczą podeszwę.

Czytałem kiedyś artykuł eksperta firmy Orvis który stwierdził że najważniejszy w przypadku buta wędkarskiego z kolcami, jest nie rodzaj podeszwy, ale odpowiednie rozłożenie kolców w tej podeszwie. I tutaj podobno leży cała tajemnica przyczepności. Pomijając rodzaj kolca, sztywność podeszwy i cholewki i tak pozostaje nam do wyboru mnóstwo opcji. Rozsądnym wyborem wydaje się obecnie guma z wymiennymi kolcami-płytkami dobrej jakości.

Laks 
byle do weekendu

Wysłany: 2012-01-04, 17:51   

Miecznik napisał/a:
To powiem Ci że muszę się mocno zastanowić nad nimi bo przy takim natężeniu łowienia i w tak zmiennych warunkach, dwa lata to bardzo dobry wynik.

Sam widzisz jak wyglądają na fotach .Chyba nie tak zle ;)
Oszczędzam je i już do słonej nie wejdą starszy model się tym zajmie.

Jeśli chodzi o mróz to byłem w nich tej jesieni maksymalnie 5x w przymrozki max -4C i 2 dni na początku sezonu gdy gdzie nie gdzie można było wciskać się miedzy lodowe rozpadliny i łowić.To był taki 1 test Rivershedów .Wtedy tam tez nocowałem pamiętam,że żałowałem tej decyzji brrrrr :hahaha .
But był mokry nie suszony i nie nocował ze mną w namiocie :hahaha

Nie chcę ich faworyzować i tez ciężko po 1 sezonie,ale jak na razie jestem zadowolony. Prędzej czy później coś im doleganie tego jestem pewny przecie to tylko chińszczyzna :idiot

Miecznik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-04, 19:20   

Jak to ktoś kiedyś powiedział: o swoich butach z filcem pamięta się gorąco już po pierwszej wiosennej kąpieli :hahaha

Odpowiedz do tematu