Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzydła
Autor Wiadomość
TomekN 

uwierzytelnianie: 12345
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2007-02-01, 14:51   Skrzydła

Witam

Przygotowanie skrzydeł w moim wykonaniu wygląda mniej więcej tak:

1. ucinam skrzydło w miejscu zaznaczonym na rysunku czerwonymi strzałkami,
2. usuwam ostrożnie kość promieniową i łokciową (tak się chyba nazywają :roll: ) wraz z mięśniami, oznaczone czarnymi strzałkami na rysunku, oczywiście skóra zostaje
3. następnie układam skrzydła zewnętrzną częścią do dołu na jakiejś tekturce (w moim przypadku jest to dość spore rozłożone pudełko kartonowe), następnie w miejsce po kościach i mięśniach nasypuje trochę soli (podobno nie konieczne ale...... nigdy nie sprawdzałem),
4. po kilku dniach suszenia usuwam sól i gotowe skrzydełko

Jeżeli chodzi o pytanie hi towera „A te kości jak usuwasz? Wydłubujesz czy co?” Już wyjaśniam

Pierwszym krokiem jest nacięcie skóry na przedramieniu ptaka, wzdłuż kości łokciowej i promieniowej (najlepiej moim zdaniem pomiędzy nimi).

Można usunąć drobne pióra w miejscu nacięcia, co znacznie ułatwi sprawę (osobiście nie robię tego – drobne pióra z wewnętrznej części przedramienia używam do jeżynek mokrych much ;-) na małych hakach)

Po nacięciu skóry zdejmuje ją z całego przedramienia aż do następnego stawu, staram się zrobić to bardzo ostrożnie żeby nie poprzecinać skóry. Dlaczego? po pierwsze, względy estetyczne, po drugie (ważniejsze) należy pamiętać że na tym kawałku skóry trzymają się lotki II rzędu.

Następnie usuwam kości wraz z mięśniami nacinając staw, przez co czynność ta jest łatwiejsza (nie trzeba się męczyć z przecinaniem kości).

To by było chyba wszystko w tym temacie. w razie jakichkolwiek pytań służe pomocą

Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z materiałami które przygotowywałem tym sposobem (kaczka krzyżówka, bażant, kuropatwa, itp).

Życze powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta

hi tower 
może nad morze?

Piwa: 30/2
Wysłany: 2007-02-01, 15:28   

no! to niech ja tylko dostane te ptaszyska w łapy :twisted:
jeszcze tylko malutkie pytanko czy po tym wszystkim stosujesz jakies preparaty przeciw insektom? czy tylko w solisz i leżakujesz w suchym miejscu?

TomekN 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2007-02-01, 15:57   

Zero chemicznych środków odstraszających owady.
Jedyny naturalny środek przeciwko molom to zawienięte w gazetę źdźbła trawy żubrówki :blysk: śmieszne/dziwne ale działa.
Na początku przygody z materiałmi miałem problem z tymiu szkodnikami ale od znajomego dowiedziałem się właśnie o sposobie z żubrówką i od tamtej pory jakoś się nie pokazywały. :f
Oczywiście co by nie nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży wódki żubrówki, ostrzegam że trawka z butelki nie nadaje się musi być nie używana.
Postaw piwo autorowi tego posta

dir33 

Piwa: 6/1
Wysłany: 2007-02-01, 16:50   

Najprostszy sposób na mole to przechowywać razem ze smolnymi kawałkami drewna. Ładnie pachnie i jest skuteczne.

Odpowiedz do tematu