Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Knapek
Autor Wiadomość
michmiga 
Michał Migas

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 441/249
Wysłany: 2010-12-02, 21:17   Knapek

Wielu zachwala choć nie wiem czemu !!!!!
KNAPEK P #10

Zdjęcie przedstawia haki z kilku pudełek kupionych od ~ maja do listopada nie można chyba mówić o słabej serii :wsciekly! Haki wygiołem w palcach w imadle można z nich zrobić sprężynkę, powinny być sprzedawane w cenach złomu czyli 0,50-0,70 groszy za kilo!
To są ostatnie KNAPKI jakie kupiłem !!!!

Podobnie jest z modelem G i N dziadostwo !!!
Najsolidniejsze są modele T i S które polecam nie trafiły mi się wadliwe (poza niedogiętymi oczkami)ale się nie rozginają ani nie łamią.
Model W jak się trafi to się trafi ale są lepsze i tańsze haki do mokrej muszki (np TIEMCO 900bl)
Muszki na hakach KNAPEK może i wyglądają ładnie ale nie nadają się do łowienia ryb!
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
andrew
andrew 
andrzej basiński

uwierzytelnianie: 21371
Piwa: 106/466
Wysłany: 2010-12-02, 21:27   

A właśnie przymierzałem się do zakupu KNAPKÓW . Trzeba będzie pomyślec o czymś innym.

michmiga 
Michał Migas

Wysłany: 2010-12-02, 21:45   

Polecam haki SKALKA prawie idealne !! mają troszkę za słabą ochronę antykorozyjną ale kształtem najbardziej zbliżone do KNAPKÓW
z czystym sumieniem polecam
Nimfa:
Partridge CZ Flashpoint Range The Authentic Czech Nymph (trzeba uważać na rozmiarówke mocno się różni od reszty)
SKALKA G i P rozmiarówka prawie taka sama jak KNAPEK
TIEMCO Tmc 2499SP BL-B
HANAK H300 H500bl H360bl
Top Fly br 644 Br 422

Streamer
Knapek S
SKALKA S (chyba pierwszy na rynku hak BL w pełni słowa STREAMEROWY )

Mokra muszka
TIEMCO 900bl Tmc 3769SP BL
AKITA Akita AK 831BL
Skalka WN1

Sucha mucha
Akita AK 831BL
Akita AK 503BL
Top Fly Br 103

andrew 
andrzej basiński

Wysłany: 2010-12-02, 21:52   

Dzięki Michał :piwko a co sądzisz o TIEMCO 100SP BL

michmiga 
Michał Migas

Wysłany: 2010-12-02, 22:03   

Bardzo fajne haki do suchej mokrej a i domkowce ładnie wychodzą BARDZO MOCNE !
JAK ZNAJDĘ CZAS TO POWRZUCAM FOTY HAKÓW TROSZKĘ ICH SIĘ MI NAZBIERAŁO A KOMUŚ MOŻE POMÓC W WYBORZE

Na zdjęciu TIEMCO 100 sp bl #10

andrew 
andrzej basiński

Wysłany: 2010-12-02, 22:11   

A co do pedałków jest godne polecenia. Myślałem o TOPFLY BR644 :mysli

ris 
ris

uwierzytelnianie: 54444
Piwa: 238/185
Wysłany: 2010-12-02, 22:55   

michmiga napisał/a:
Zdjęcie przedstawia haki z kilku pudełek kupionych od ~ maja do listopada nie można chyba mówić o słabej serii

Michał nie demonizuj, jak kupisz ziemniaki to też się trafi zgniły w środku. W innych firmach też się trafiają "robaczywki". :jezyk :piwko

Dodam jeszcze, że nie zrezygnuję z Knapków bo to jedne z najlepszych haków jakie znam. :f
Ostatnio zmieniony przez ris 2010-12-02, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  

Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1130/1617
Wysłany: 2010-12-02, 22:58   

Michał ja jestem w stanie zagwarantowac Ci że masz pecha do słabych serii.
Nie mam pojęcia ile ich kupiłeś- 100, 200, 500? Ja kupuje w tysiącach bo najczęściej zawodnicy zamawiają na tych haczykach i nie ma problemów ani reklamacji.Oczywiście są haki przehartowanie i niedohartowane, są niedogięte oczka itd. Ale takie partie idą od lat x! Są wykonane z cienkiego drutu i przeznaczone do żyłek, do średnicy "18stki" Producent zawsze zwraca uwagę na to, aby sprawdzać hak przed zawiązaniem muszki. Daje gwarancję! Każdy hak będzie wymieniony na inny lub nawet kilka innych. Przynajmniej tak mam ja.

Piszesz że Knapki są złe. A co ze Skalką?Hanakiem? Skalki kupowane w Czechach były nie jeden raz tak tępe że szkoda było na tym muszkę kręcić. Hanaki były przezemnie wywalane na pudełka!!! Kupowane w PL i Czechach-końcówki nie były pięknie zaostrzone lecz zakończone kulką! Albo pozlepiane wszystkie(chyba podczas nanoszenia warstwy antykorozyjnej i tak wewalone w pudełko)

Ja nie miałem żadnej reklamacji na muszki wykonane na haczyku Knapek. Jedynie na modelu J-ten faktycznie jest tragiczny i już na nim przynęt nie wykonuję.

Minusem tej marki jest to, że trzeba przed kręceniem sprawdzać haczyk i w razie potrzeby informować o problemie producenta. Tak być nie powinno, choćwiele znanych i cenionych firm wypuszcza na rynek produkty nie spełniające podstawowych norm. Uważam, że jedyna forma w 100% godna zaufania to TMC. Ale niestety nie ma tak dobrych modeli jak Knapek.
Pisałem i rozmawiałem wiele razy na temat jakości z producentem. Nie można ukryć, że w porównani do innych marek dość często zdażają się felery... Ma się to poprawić. Na pierwszy ogień pójdą oczka-już są ręcznie doginane!(ale zanim te serie dotrą do polskiego dystrybutora pewnie będzie trzeba trochę poczekać. Wyjdzie też zapewne seria na grubszym drucie-tutaj też sprawa nie jest do końca pewna jeżeli chodz i termin wprowadzenia na rynek.

Pisałeś że są haki zbliżone do Knapków. Są zbliżone ale nie takie same bo Knapek ma model zastrzeżony. Reszta to próby podrobienia jego modeli i firmy bazują na jego produkcji.

Co do ceny-bądz pewnien ze niedługo się ona zmieni. Dyktatorem ceny jest firma Taimen-która jeszcze na chwilę obecną ma dystrybucję na Polski rynek

Parę minut temu poinformowałem producenta o Twojej reakcji na haczyki i czekam na odowiedz.

Pozwól że Cię zacytuję:
"Muszki na hakach KNAPEK może i wyglądają ładnie ale nie nadają się do łowienia ryb!"
Michał! Takich bzdur to ja dawno nie przeczytałem!

Tak czy inaczej, są serie x i y. Osoby które kręcą muszki nie od lat 2 czy 3 wiedzą o tym doskonale. Marka znana na całym świecie... ale jak każda ma jakiś swój mankament...
Wszsytko idzie w dobrym kierunku i znacząca poprawa jakści będzie.
Napisałe tyle ile dowiedziałem się od producenta.

Na razie to tyle z mojej strony.

SZYMON MADEJCZYK

Kuba 
Deadstonefly

uwierzytelnianie: 71086
Piwa: 1401/1515
Wysłany: 2010-12-02, 23:02   

Od Partridge'a jeszcze mi się nie zdarzyło dostać nic nadpsutego ;)
Chociaż ten lżejszy model CZ nimf jest do bani, ryba raczej go nie gnie
ale mocniejsza nić i trochę za dużo siły już może...

W Knapkach bardzo dawno miałem kiszkę (ale wtedy cała seria miała dziwne główki),
potem wszystkie haki były żyleta, w niektórych tylko trzeba było dziabnąć ostrze bo
było delikatnie zagięte - w sumie to nie ostrze ale mała zadra na jego końcu...
W TMC tylko jeden haczyk w mojej karierze był skopany, z Akity chyba też raz albo dwa.

...::: grafika / ilustracja / projektowanie graficzne / reklama :::...
...

ris 
ris

uwierzytelnianie: 54444
Piwa: 238/185
Wysłany: 2010-12-02, 23:04   

Szczurek napisał/a:
Pisałeś że są haki zbliżone do Knapków. Są zbliżone ale nie takie same bo Knapek ma model zastrzeżony. Reszta to próby podrobienia jego modeli i firmy bazują na jego produkcji.

Bo jest czekolada i wyrób czekoladopodony :ok :piwko

michmiga 
Michał Migas

Wysłany: 2010-12-02, 23:16   

Szczurek napisał/a:
Co do ceny-bądz pewnien ze niedługo się ona zmieni. Dyktatorem ceny jest firma Taimen-która jeszcze na chwilę obecną ma dystrybucję na Polski rynek

Szczurek napisał/a:
Parę minut temu poinformowałem producenta o Twojej reakcji na haczyki i czekam na odowiedz.

Szczurek napisał/a:
Wszsytko idzie w dobrym kierunku i znacząca poprawa jakści będzie.
Napisałe tyle ile dowiedziałem się od producenta.

Czyli moja recenzja nie pójdzie na marne :ok
Warto oceniać testować i jeśli produkt nie spełnia oczekiwań oddać na REKLAMACJĘ!!
Producenci zaczną w końcu dbać o polskiego wędkarza.

michmiga 
Michał Migas

Wysłany: 2010-12-02, 23:32   

Cytat:
Od Partridge'a jeszcze mi się nie zdarzyło dostać nic nadpsutego

Te haki mam na 1 miejscu

b seremet 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/57
Wysłany: 2010-12-03, 00:26   

Szczurek napisał/a:
Marka znana na całym świecie...

przepraszam ale pytałem się w kilku sklepach i na ebay'u gości rozprowadzajacych haczyki nie wspominając już o największych sklepach internetowych i o knakpu nikt nie słyszał ...

do michmigi

Wcale Ci się nie dziwię bo to co dostałeś to jest " kpina z klienta w żywe oczy" Ludzie opamiętajcie się! Jak długo nie będzie reakcji z naszej strony, tak długo producent będzie zalewał nas takim chłamem. To nie jest żaden excuse że skoro kupuje kilka tysięcy haków to 1 tys mogę mieć skopanych. Rozumiem że w parti liczącej 1tys haków 2 może 3 są feralene ale nie 500! mamy XXI wiek, technologie nie z tej ziemii a producent knapków wykonuje je metodą kamienia łupanego - żenada :kicha
Myślę że wzięło sie to po cześci z tego że ludzie zafascynowani "kształtem" knapka, zmatoleni jego modą poprostu przestali zwracać uwagę na rzeczy najistotniejsze - stosunek ceny do jakości ( o jakiejkolwiek jakości nie może być tu mowy)

Ps. ja osobiście na miejscu producenta wstydziłbym się sprzedawać coś takiego, ale dopóki będzie miał na nie odbiorców ( nie wahał bym się użyć słowa frajerów) nie liczcie na nic lepszego. Ja juz wybrałem - Tiemco

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
michmiga
trout55 
Jacek Barański

uwierzytelnianie: 54321
Piwa: 85/18
Wysłany: 2010-12-03, 01:04   

Ja używam w 90% knapków i nie zamierzam z nich rezygnować. W pełni zgadzam się w tym względzie z Szymonem. Fakt, że zdarza się trochę bubli, ale nigdy nie miałem problemów z reklamacją ( wymianą ). Bardzo mało haków dorównuje im parametrami ( akity - sucha, partridge, niektóre top fly, jeden model tiemco ). Zaletą niepodważalną tego haka jest jego żądło - nie notuję prawie żadnych spadów. Przepuściłem przez ręce mnóstwo haków różnych firm i wiem jedno - haki z prostymi ( zwłaszcza krótkimi żądłami ) nie dorównują pod żadnym względem hakom z żądłami długimi i profilowanymi. A takie na dzień dzisiejszy w szerokiej gamie oferuje tylko knapek.

Moderator: * 13.07.1966 † 01.04.2012 :(

b seremet 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/57
Wysłany: 2010-12-03, 01:22   

Ja tylko nie rozumiem czy naprawde się nie da zrobić haka o tych samych parametrach ale o idealnym profilu/wyglądzie ? o 99,9 %powtarzalności ? Skoro inni potrafią to dlaczego knapek nie potrafi? Wiadomo... bo i po co skoro i tak wezmą....

ja nie neguja tutaj zalet knapka wynikających z jego niepowtarzalnego unikatowego kształtu.... ja mówie o zwykłym lekceważeniu bo skoro płace to wymagam produktu najwyzszej jakości prawda? a myslę że haki knapek chcą za takie uchodzić.

Odpowiedz do tematu