Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuropatwa w suchej
Autor Wiadomość
3denary 
D@wid

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 51/146
  Wysłany: 2010-03-29, 19:11   Kuropatwa w suchej

Panowie,jakiś stepik albo porada na temat wiązania jeżynki z kuropatwy w suchej muszce....bo sobie nie radzę :wsciekly!

ris 
ris

uwierzytelnianie: 54444
Piwa: 238/185
Wysłany: 2010-03-29, 19:59   

czy już Cię olśniło ? :idiot

3denary 
D@wid

Wysłany: 2010-03-29, 20:53   

no,no,no :ok
priv na najwyższym poziomie :ok
i znowu ja stawiam :piana

ris 
ris

Wysłany: 2010-03-29, 22:03   

Nooo tak myślę :skacza

3denary 
D@wid

Wysłany: 2010-03-29, 22:47   

już dwie godziny kręcę i tnę :targa :targa
no nie mogę jej dobrze ułożyć :wsciekly! :wsciekly!

ris 
ris

Wysłany: 2010-03-29, 22:56   

Trening czyni mistrza :idiot

RooG 

uwierzytelnianie: 86421
Piwa: 365/565
Wysłany: 2010-03-30, 07:59   

A jak przewrotnie zapytam - czy to jest kącik porad osobistych?

Skoro napisałeś jakiś zestaw porad, to moim zdaniem będzie on pomocny każdemu, kto stanie przed takim problemem i powinien być "otwartym tekstem" napisany w tym temacie, a nie chowany po PW. :bu!

ris 
ris

Wysłany: 2010-03-30, 08:33   

Kto pyta nie błądzi :blysk:

RooG czyżbyś był zazdrosny ? :hahaha
Teraz powstał dylemat czy pisząc podanie o udostępnienie "pomocy naukowej" powinieneś skorzystać z Ustawy o dostępie do informacji publicznej czy też dostępie do informacji niejawnych :targa oczywiście po wczesniejszym załączeniu :piana :idiot

A poważnie to taki znany link : :skacza

http://mga.nazwa.pl/index...=1&pop=1&page=0

RooG 

Wysłany: 2010-03-30, 08:42   

ris napisał/a:

RooG czyżbyś był zazdrosny ? :hahaha

W żadnym wypadku, ja udzielałem 3denary instrukcji telefonicznie (mam nadzieję, że pomogłem), także nie chodzi o mnie, ale innych adeptów, którzy zapewne wcześniej czy później i tak zetkną się z kuropatwą :-)

ris 
ris

Wysłany: 2010-03-30, 08:49   

RooG napisał/a:
ja udzielałem 3denary instrukcji telefonicznie

Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli :bu! :piwko

RooG 

Wysłany: 2010-03-30, 09:39   

ris napisał/a:
Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli

:jezyk :piwko

Ale, żeby nie było to ja robię to tak:
1. z piórka usuwam cały puch,
2. "czubek" piórka, tam gdzie są najkrótsze promienie łapię hackle pliers (można palcami) i przeczesuję piórko palcami w stronę, z której usunąłem puch, żeby "postawić" promienie pod kątem prostym do stosiny
3. łapię piórko nicią wiodącą od strony najkrótszych promieni - tam gdzie trzymałem hackle pliers - stosina w tym miejscu jest najcieńsza, więc trzeba być już teraz delikatnym przy każdej operacji - można urwać piórko.
4. nawijam piórko w stronę oczka haka, cały czas odgarniając promienie piórka palcami w stronę grota haka - tym sposobem nie zaginamy promieni piórka i przy małej ilości nawojów uzyskujemy sporo "odnóży"

Przy tym wszystkim należy wziąć pod uwagę:
1. Piórko przykładamy do haczyka tak, że jego wierzchnia (połyskliwa) strona jest od strony trzonka, krótkie promienie od strony grotu haka, a stosina pozbawiona puchu od strony oczka haka - tym sposobem promienie piórka będą się naturalnie układały krzywizną w stronę grota haka i będą ładniej "pracowały" w wodzie.

2. Długość promieni dobieram tak, żeby przy 2 nawojach piórka uzyskać pożądaną długość "odnóży" - odrobinę dłuższą niż jeżynka, którą do takich much "zamknąłbym" w długości = 1 szerokości łuku kolankowego.

Jeśli o czymś zapomniałem to dopisać :jezyk

ris 
ris

Wysłany: 2010-03-30, 10:47   

RooG tekst do poprawy !!! :targa
Postawiłem się w roli nowicjusza i napisałem uwagi do twojego tekstu. wytłuszczone :idiot

Ale, żeby nie było to ja robię to tak:
1. z piórka usuwam cały puch,
2. "czubek" piórka, tam gdzie są najkrótsze promienie łapię hackle pliers (można palcami) i przeczesuję piórko palcami w stronę, z której usunąłem puch, żeby "postawić" promienie pod kątem prostym do stosiny
3. łapię piórko nicią wiodącą od strony najkrótszych promieni A gdzie a w którym miejscu łapię to piórko za skrzydełkami czy przed ?- tam gdzie trzymałem hackle pliers - stosina w tym miejscu jest najcieńsza, więc trzeba być już teraz delikatnym przy każdej operacji - można urwać piórko.
4. nawijam piórko w stronę oczka haka, cały czas odgarniając promienie piórka palcami w stronę grota haka - tym sposobem nie zaginamy promieni piórka i przy małej ilości nawojów uzyskujemy sporo "odnóży" Ale 3 denary robił jeżynkę z koguta i z kuropatwy a Ty opisujesz tylko z kuropatwy ! ?

Przy tym wszystkim należy wziąć pod uwagę:
1. Piórko przykładamy do haczyka tak, że jego wierzchnia (połyskliwa) (Kuropatwa jest matowa ) strona jest od strony trzonka, Już widzę początkującego krętacza, który biega wokół imadełka i haka i szuka jak przyłożyc piórko aby było od strony trzonka haczyka ??? Piórko matuje się na trzonku haczyka który stanowi odcinek od oczka do łuku kolankowego OD STRONY OCZKA LUB ŁUKU Kolankowego lub za czy przed skrzydełkami ! ! ! krótkie promienie od strony grotu haka, a stosina pozbawiona puchu od strony oczka haka - tym sposobem promienie piórka będą się naturalnie układały krzywizną w stronę grota haka i będą ładniej "pracowały" w wodzie. Tu zrozumiałem.

2. Długość promieni dobieram tak, żeby przy 2 nawojach piórka uzyskać pożądaną długość "odnóży" - odrobinę dłuższą niż jeżynka, ( Jaka jezynka ? wcześniej o niej nie wspomniałeś ! ?) którą do takich much "zamknąłbym" w długości = 1 szerokości łuku kolankowego.

RooG 

Wysłany: 2010-03-30, 10:49   

Drobne uściślenia:
1. w suchej z jeżynką z kuropatwy, kuropatwa jest dodatkową jeżynką imitującą odnóża, natomiast podstawową jeżynką, zapewniającą pływalność jest nadal kogut.
2. zostawiamy zatem na tę dodatkową jeżynkę ciut więcej miejsca między skrzydełkami a oczkiem haka i kuropatwę kręcimy między kogutem a oczkiem - wszystko przed skrzydełkami.
3. kuropatwa jest prawie matowa, ale wierzchnia/zewnętrzna część piórka jest jakby jaśniejsza/gładsza/połyskliwa - nie wiem jak to opisac, ale kto weźmie piórko do ręki to się połapie.

ris 
ris

Wysłany: 2010-03-30, 11:02   

RooG napisał/a:
2. zostawiamy zatem na tę dodatkową jeżynkę ciut więcej miejsca między skrzydełkami a oczkiem haka i kuropatwę kręcimy między kogutem a oczkiem - wszystko przed skrzydełkami.

Niekoniecznie tak i niekoniecznie zostawiamy jakieś sczególne miejsce wszystko się zmieści w standardowej konstrukcji jeżnki. Przedstawiłeś wziję grubej wielojeżnkowej konstrukcji między skrzydełkami a oczkiem - raczej to nie będzie dobrze wyglądać :targa
Jeżynka powinna być w miarę równo rozłożona za i przed skrzydełkami z opcją większej - obfitszej przed skrzydełkami :tak

RooG napisał/a:
kuropatwa jest prawie matowa, ale wierzchnia/zewnętrzna część piórka jest jakby jaśniejsza/gładsza/połyskliwa - nie wiem jak to opisac, ale kto weźmie piórko do ręki to się połapie.

wystarczy wierzchnia lub zewnętrzna :hahaha

3denary 
D@wid

Wysłany: 2010-03-30, 13:40   

i dzięki tym inteligentnym sporom otrzymałem świetne,bardzo pomocne porady.Panowie,bardzo dziękuję!!! Jeżeli chodzi o informacje na pw to nie chce ich dawać do wiadomości publicznej bo jak sama nazwa mówi-to wiadomość prywatna:) :dzekuje

Odpowiedz do tematu