Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Okulary Arctica S-70 z ramką na szkła korekcyjne
Autor Wiadomość
Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1623
Wysłany: 2009-06-08, 23:07   Okulary Arctica S-70 z ramką na szkła korekcyjne

Okulary Arctica S-70 z ramką na szkła korekcyjne

Image Hosted by ImageShack.us

Rewelacyjne okulary wraz z oprawkami do szkieł korekcyjnych. Idealne rozwiązanie dla ludzi mających problem ze wzrokiem. Ja sam mam wadę wzroku, która niestety nie pozwala mi łowić w zwykłych okularach polaryzacyjnych bez szkieł z korektą. Wystarczyło pół godziny łowienia w polarach i ból oczu oraz głowy był niestety nie unikniony. Firma Arctica wyszła nam na przeciw tworząc produkt spełniający doskonale swoje funkcje. Oprawki posiadają 2 rodzaje nakładek polaryzacyjnych - jasne rozjaśniające na pochmurną pogodę oraz ciemne do użytkowania podczas letnich upałów. Wymiana ich jest banalnie prosta - wyciągamy jedne i wciskamy drugie. Przed wypadnięciem bądź obluzowaniem chroni specjalny zatrzask mocno trzymający je na swoim miejscu. Dużym plusem jest też możliwość podniesienia nakładki do góry jeżeli chcemy coś zobaczyć bez efektu polaryzacji.
Świetnym rozwiązaniem są też regulowane zauszniki - regulujemy je tak, żeby okulary pasowały idealnie, nie ogniatały i nie spadały. Dodatkową ochroną przed upadkiem jest zamocowana oryginalnie gumka - w razie potrzeby można ją szybko zdjąć.

Kupując w zestawie otrzymamy:
*oprawki
*2 rodzaje szkieł polaryzacyjnych
*gumkę
*ściereczkę
Całość jest w pięknym, twardym etui zaopatrzonym w obrotowy karabińczyk oraz mocowanie na pasek.

Specyfikacja od producenta:
Materiał: poliwęglan.
Soczewki: polaryzacyjne przyciemniane i żółte rozjaśniające.
Filtr UV 400.

Kategorie szkieł i przepuszczalność światła:
szkła przyciemnione: kat.3 - intensywne światło słoneczne - 8%-18%
szkła rozjaśniajace: kat.1 - mało intensywne światło słoneczne - 43%-80%

A teraz coś okiem optyka:

Oprawy wykonane z materiału dobrej jakości, pozwalają na dogodny montarz soczewek korekcyjnych.
Doskonałe wyprofilowanie zapewnia komfort noszenia oraz zabezpieczają przed promieniami słonecznymi, dostającymi się zazwyczaj poza krawędziami zwykłych opraw korekcyjnych. Takie rozwiązanie techniczne daje klijentowi korzyści - nie musi kupować drogich soczewek polaryzacyjnych.
Anita Krzyżyńska

Jednym słowem: w końcu ktoś się o nas wreszcie zatroszczył!

Okulary zakupiłem w sklepie www.madler.pl

Pozdrawiam
Szymon Madejczyk

Robcyk 
Nie ma jak na rybach

Piwa: 28/40
Wysłany: 2009-06-09, 16:38   

Ciekawe naprawdę rozwiązanie te okulary. Tylko że moje szkła korekcyjne kosztują około 500-600zł i troche to dużo by mnie wyniosło za okulary praktycznie tylko na ryby ( szkła 500zł i do tego oprawka Arctica ok 100 plus robocizna u optyka to razem jakieś 650-700zł) .Jesli ktoś na wadę wzroku a nie musi mieć takich drogich szkieł to naprawdę jest to strzał w 10!!! :tak A ja polecam też takie okulary dla tych co noszą korekcyjne naprawdę super. Tu jest link http://www.cabelas.com/ca...requestid=21606 Właśnie jestem szczęśliwym posiadaczem takowych i jestem bardzo zadowolony. A w rzeczywistości wyglądają lepiej niż na zdjęciu. A tu jest link jak wszystko pomierzyć http://www.cabelas.com/ca...requestid=21606 Pisałem już o tym wcześniej ale myślę że nic się nie stanie bo ktoś mógł nie zauważyć. Pozdrawiam. :blysk:

ZdzisławCzekała 

uwierzytelnianie: 11111
Piwa: 73/3
Wysłany: 2009-06-10, 10:35   

ROBCYK, kupowanie takich okularów bez konsultacji z okulistą prowadzi najczęściej do bardzo szybkiego pogłębienia się wady :placze . Tylko okulista plus optyk, gwarantują prawidłowy dobór szkieł :ok , moim zdaniem wypuszczasz kolegów na minę :pizda .

Zdzisław Czekała
Postaw piwo autorowi tego posta

Rysiek 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 3/2
Wysłany: 2009-06-10, 22:45   

Zdzisław ma rację. Nie ma jakichś super rozwiązań. tylko okulista lub optyk mogą indywidualnie dopasować okulary.

seba

Piwa: 40/13
Wysłany: 2009-06-11, 00:10   

Czy ja dobrze rozumiem, ze okulary które zakupił Robcyk, są swoistą nakładką na zwykłe okulary??

Robcyk 
Nie ma jak na rybach

Wysłany: 2009-06-11, 11:20   

Zdzisław. Te okulary co właśnie sprawiłem sobie zakłada się na własne korekcyjne. Tylko oprawki są różnej wielkośći i kształtu. Seba dobrze napisał jest to taka swoista nakładka tylko we własnej oprawce. I nie wydaje mi się że wpuszczam kogoś na minę bo one są bardzo popularne np. w USA. Jeśli Zdzisław jest to wpuszczanie na minę to wszystkie nakładki polaryzacyjne i tzw. okulary na okulary np LOOP w Taimen i 2x4 w Vision to też jest to wpuszczanie na minę. A te Cocoons są używane przez amerykańskich wędkarzy i przez zwykłych ludzi http://www.cocoonseyewear.com/pro-staff/ I np mi się bardzo dobrze w nich łowi. A dlatego kupiłem właśnie te a nie np Loop czy Vision ponieważ są akurat w takim kształcie jakich np Loop czy Vison nie produkował . No i jest napisane że posiadają "LIFETIME WARRANTY". I tak je polecam mimo że Zdzisław niezbyt dobrze o nich pisze. :blysk:

ZdzisławCzekała 

Wysłany: 2009-06-11, 14:33   

Aaaa to taka zamiana ... , okulary na okulary, a na nosie ciężary, :idiot można i tak, tylko mało praktycznie, szczególnie przy wędkowaniu przez kilka, kilkanaście godzin i przy częstym przewiązywaniu muszek. Arctica ma chyba lepsze rozwiązanie, bo na upartego to można nosić same okulary (tak żle nie wyglądają),

a w razie potrzeby, to i na ryby, i do auta, i na rower, i na narty będą, wystarczy tylko jedną, w zależności od potrzeby, z nasadek zamontować, co jest banalnie proste. Jeśli potrzebujemy zawiązać muszkę wystarczy podnieść nasadki do góry i po sprawie. Oczywiści wybór nie należy do mnie.

Zdzisław Czekała

Robcyk 
Nie ma jak na rybach

Wysłany: 2009-06-11, 15:22   

Zdzisław nie mówię że to lepsze rozwiązanie, ale jak wyżej napisałem Te Arctici akurat w moim przypadku kosztowałyby około 700zł. A na razie nie mam takich pieniążków. Do tej pory łowiłem bez polaroidów, ale po ostatnim łowieniu na suchą przy słońcu i wietrze bolały mnie oczy od refleksów. A przy łowieniu w tych co posiadam nie odczułem jakiegoś dyskomfortu że mam duży ciężar na nosie. Zresztą są one bardzo lekkie (ultra lightweight). I wiele pochlebnych recenzji napisano o ich na Cabelasie i Bas Pro Shop. W każdym bądź razie wolę mieć takie niż żadne :blysk: A zrobione są bardzo solidnie i z dobrych materiałów.

seba

Wysłany: 2009-06-12, 12:11   

okulary te sa bardzo popularne w swiecie. u nas sie generalnie nie przyjely. może z tego powodu ze amerykanie chodza w innych oprawkach(male oprawki,drutki) do których sa robione wlasnie te okulary. u nas w polsce jest jeszcze bardzo maly rynek na wszelkie okulary sloneczne. mala swiadomosc ludzka o dbalosc oczu i kiepska oferta. a te ktore ma robcyk S.A. bardzo dobrym rozwiazaniem, pod warunkiem ze sie ma odpowiednie oprawki. i jedne i drugie rozwiazaie jest OK.. jedne i drugie kiedys sprawdzalwm. cale szczescie ze mogę nosic kontakty i normalne okulary.
seba

seba

Wysłany: 2009-06-12, 12:15   

okulary te sa bardzo popularne w swiecie. u nas sie generalnie nie przyjely. może z tego powodu ze amerykanie chodza w innych oprawkach(male oprawki,drutki) do których sa robione wlasnie te okulary. u nas w polsce jest jeszcze bardzo maly rynek na wszelkie okulary sloneczne. mala swiadomosc ludzka o dbalosc oczu i kiepska oferta. a te ktore ma robcyk S.A. bardzo dobrym rozwiazaniem, pod warunkiem ze sie ma odpowiednie oprawki. i jedne i drugie rozwiazaie jest OK.. jedne i drugie kiedys sprawdzalwm. cale szczescie ze mogę nosic kontakty i normalne okulary.
seba

zzzimny 

Piwa: 407/3
Wysłany: 2009-06-12, 21:03   

Rybcyk, a cóż to za niesamowite szkła posiadasz?

Napisz to cosik poradzimy.

Pozdrawiam Tomek.

.

Robcyk 
Nie ma jak na rybach

Wysłany: 2009-06-12, 21:51   

Seba najtrafniej to ujął- nic dodać nic ujać. Tomek wysyłam wiadomość na priv. Dzięki za zainteresowanie. :blysk:

Zet 

Piwa: 24/44
Wysłany: 2010-06-05, 20:03   

Co się tyczy przedmiotowych okularów (Arctica S-70) to warto zauważyć, że tylko jedne szkła (przyciemniane) są naprawdę polaryzacyjne. Te rozjaśniające polaryzują światło może w 5-10% (w mojej subiektywnej ocenie ok. 0,05 - 0,1 wygaszenia odbicia w stosunku do szkieł ciemnych). Sprawdzałem to na 3 parach dostępnych w sklepie, wszystkie mniej więcej tak samo lipnie wygaszały odbicia (mówię tutaj tylko o tych żółtych - ciemne są OK). Jest tak pomimo pięknej naklejki na żółtych szkłach, że są one polaryzacyjne.

Piszę o tym, ponieważ sam sobie kupiłem te okulary i jestem jak na razie z nich zadowolony. Jeśli ktoś jeszcze ma z innej partii te okulary, to może sprawdzić jak jest u niego z tymi żółtymi? Czy to kwestia tylko mojej felernej partii (wtedy złożę reklamację) czy to standard?

A co do szkieł. Wprawienie dwóch cylindrów (minusy sferyczne wraz z cylindrami, dwie różne soczewki, inne kąty itd) z powłokami antyrefleksyjnymi w Vision Express do moich okularów to koszt 190 zł (130 zł bez antyrefleksów plastik, 90 zł szklane). Więc nie wiem skąd cena 500 zł u kolegi Robcyk - widocznie konieczne są dla Niego szczególnie rzadkie soczewki, ale w większości wypadków można zrobić to taniej.

Pozdrawiam,
Zet.

ZdzisławCzekała 

Wysłany: 2010-06-05, 23:24   

Witam

O ile znam się na „medycynie” :idiot i jeśli się nie mylę to, tak upraszczając temat, polaryzacja jest zależna od procentu zaciemnienia szkieł. Czyli czym bardziej ciemne szkła tym lepsza polaryzacja (mniej więcej). Nie słyszałem o białych szkłach polaryzacyjnych. Te żółte nakładki są wg mnie zbyt jasne aby miały polaryzację. Zresztą wyraźnie w opisie na mojej stronie, nie wiem jak u innych, stoi jak wół :upsNasadki: szare przyciemniane polaryzacyjne i żółte rozjaśniające”. Mamy na forum optyka może napisze coś o polaryzacji, Tomek zapraszam do tablicy :ok :hahaha .

Zet 

Piwa: 24/44
Wysłany: 2010-06-08, 08:36   

Panie Zdzisławie.

Moją wiadomością nie odnosiłem się do Pana sklepu i do opisu tam umieszczonego. Odnosiłem się do opisu umieszczonego przez producenta na okularach - jak wół jest na nich napisane, że żółte szkła są polaryzacyjne. Jak napisałem, okulary kupiłem w sklepie zupełnie innym, nie internetowym. Zresztą jak przeczyta Pan recenzję Szczurka, to i on podaje (pewnie za producentem), że żólte są polaryzacyjne.

Z tego co wiem, polaryzacja nie zależy od przyciemniania, tylko przyciemnienie jest efektem polaryzacji. Filtr polaryzacyjny odcina część fal odbitych (spolaryzowanych w jednym kierunku), więc strumień światła musi być mniejszy. Ciekaw byłem, czy moja obserwacja dotycząca braku polaryzacji nakładek żółtych dotyczy tylko moich okularów, czy też innych.

A co do możliwości uzyskania jasnych (barwionych na żółto lub jasno bursztynowo więc subiektywnie rozjaśniających) szkieł polaryzacyjnych, to np. polaryzacyjne okulary Cabelasa (odsyłacze wcześniej podane przez Robcyka) też występują w wersji żółtej. Oglądałem również (niestety tradycyjne, bez nakładek korekcyjnych) okulary polaryzacyjne w Decathlonie i nie dość że były jasne, to i pięknie polaryzowały światło. Więc chyba da się coś takiego zrobić.

Jeszcze raz podkreślam, że nie dyskredytuję tych okularów (sam je kupiłem i jestem zadowolony) a jedynie piszę co spostrzegłem, by ewentualni kupujący (często internetowi) mieli rzetelną informację. Po to jest chyba ten wątek :tak

Pozdrawiam,
Zygmunt.

Odpowiedz do tematu