Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
TMC 103 BL do dupy!
Autor Wiadomość
zzzimny 

Piwa: 407/3
Wysłany: 2009-05-21, 21:26   TMC 103 BL do dupy!

Witam.

Wróciłem właśnie z Rybek. Wyskoczyliśmy z Artinsem i Czornym po pracy na chwilę nad Dunajec. Ogólnie kiszka.
Miałem jedno branie na suchą muszkę ( mój kilerek) ale jakie !!
Po zebraniu muszki pstragal ( na oko 55-60 cm) po naprężeniu sznura wyskoczył z wody jak poparzony . Hol trwał ok 10 minut jazda w lewo i prawo !! Tuż przed podbierakiem rybka poszła w p....u !!

Zdaża się pomyslałem ,choć pstrąg był piękny. Patrzę na moją muszkę a tu

Jest to hak TMC 103 BL nr 13.

Jesli chodzi o zacięcia ryb to bez zarzutu. Wbija się gładko . Ale mam w d...e hak który prostuje się przy większej rybie. Producent powinien dać opis produktu,że nadaje się wyłącznie na ukleje.

.
Postaw piwo autorowi tego posta

halun_ns 

Piwa: 3/15
Wysłany: 2009-05-21, 21:29   

Tomku nie denerwuj sie, nie ta bedzie inna. Brat mi opowiadal twoja reakcje :piwko

damianf 

uwierzytelnianie: 23242
Piwa: 7/12
Wysłany: 2009-05-21, 21:42   

To jest bardzo cienki drut. kupiłem kiedyś 112 Y w rozmiarze 15 i 13 też bardzo cienkie.
Cieżko wogóle na tym coś zawiązać bo gnie się w każdą stronę ale przy tak cienkim drucie nie wiem czy może być inaczej.

kubek97 
Mateusz Irsak

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 23/22
Wysłany: 2009-05-21, 21:55   

zzzimny, nie jestem pewien ale może dzięki takiemu (cienkiemu) hakowi miałeś przyjemność zmierzyć się z tak dużą rybą ;D :ok

C&R

zzzimny 

Piwa: 407/3
Wysłany: 2009-05-21, 22:13   

kubek97 napisał/a:
zzzimny, nie jestem pewien ale może dzięki takiemu (cienkiemu) hakowi miałeś przyjemność zmierzyć się z tak dużą rybą ;D :ok

Mierzyłem się z większymi na dużo grubszych.

Jesli chodzi o wiązanie much na nich nie mam z tym problemu. Producent przesadził trochę z grubościa a raczej z "cienkością" drutu. Szczerze to nie zastanawiałem się nad tym ani przy zakupie ani podczas kręcenia muszek.Wg mnie im większy hak tym powinein być grubszy. Tak jak np w 531.Mam całą rozmiarówkę 103 BL i wszystkie do nr 13 są jednakowo cienkie. O ile w przypadku tych najmniejszych jest to zrozumiałe to w dużych jest nieporozumieniem.
Kicha jest tym większa ,że nakręciłem ponad 30 takich samych muszek na tych własnie cieniakach..ehhh..

.

mondavi 

uwierzytelnianie: 23456
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-05-21, 22:27   

zzzimny napisał/a:

Kicha jest tym większa ,że nakręciłem ponad 30 takich samych muszek na tych własnie cieniakach..ehhh..
.

Ja bym sprawdził wcześniej, czy ten konkretny hak nie był wybrakowanym egzemplarzem. Mi w przypadku tych haków na cienkim drucie, zdarza się czasami taki, że łatwo go można odgiąć trwale w imadle. Dlatego po zamocowaniu poddaję go lekkiej "kontroli jakości" wyginając w górę i w dół. Jeśli po odgięciu nie powraca sam do pozycji wyjściowej, ląduje w koszu. Zdarzyło mi się znaleźć takie wybrakowane haki u różnych producentów, u jednych częściej, u innych rzadziej, ale gdybym miał wymienić takiego, u którego nigdy to się nie zdarzyło, to miałbym z tym problem ...

Tomek K.

Trout 

uwierzytelnianie: 76766
Piwa: 272/97
Wysłany: 2009-05-21, 23:51   

A ja z tymi hakami TMC 103BL size 13 miałem problem przy kręceniu muszek. Z opakowania 25 sztuk którego nawet niezdążyłem zużyć 4 mi pękły w imadełku na łuku kolankowym w czasie kręcenia :kicha tak jakby były przechartowane. Jeden też mi pękł nimfowy TMC 206BL size 12 w podobnych okolicznościach.

Lowca Jelczykow 

Piwa: 8/7
Wysłany: 2009-05-22, 22:45   

Do suchych uzywam TMC 531 a to bardzo cienki drut i zalecaja do niego nawet amortyzator gumowy Lowie bez amortyzatora i nie mialem podobnego przypadku by mi hak pekł lub zostal rozgiety Moze jakas kiepska partia ? dotychczas nie nazekalem na Tiemco

Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1623
Wysłany: 2009-05-23, 17:18   

Ostrzegam też przed hakami firmy Grayling! Szmira!

Kuba 
Deadstonefly

uwierzytelnianie: 71086
Piwa: 1401/1516
Wysłany: 2009-05-23, 19:35   

W ogóle bezzadziory TMC są dziwne w proporcjach,
wydają się mieć bardzo krótkie ostrza...

damianf napisał/a:
To jest bardzo cienki drut. kupiłem kiedyś 112 Y w rozmiarze 15 i 13 też bardzo cienkie.
Cieżko wogóle na tym coś zawiązać bo gnie się w każdą stronę ale przy tak cienkim drucie nie wiem czy może być inaczej.

Wg mnie delikatne haczyki przypominające haki Justice, do lekkich suszków.
Faktycznie w imadle sprężynują ale z rybami nie mają problemu.

...::: grafika / ilustracja / projektowanie graficzne / reklama :::...
...

baboriba 

uwierzytelnianie: 12345
Otrzymał 35 piw(a)
Wysłany: 2009-05-31, 11:13   

Zimny ja uwazam ze hak zachowal sie jak najbardziej prawidlowo. Dobrze zahartowany haczyk powinien sie przy wiekszej rybie wlasnie rozgiac a nie zlamac. Kazdy drut ma swoja maksymalna wytrzymalosc i nic na to nie poradzimy a zdecydowanie wieksza szansa jest wyjac rybe na haku rozgietym niz zlamanym :) Nie wiem jak to jest z bezzadziorowymi bo takich nie uzywam natomiast przy haku z zadziorem rozgiecie nie wplywa na jakosc "trzymania" ryby. Do lowienia duzych lososi wrecz zaleca sie nieduze haki (#6-8) typu kamasan, mustad czy partridge wlasnie dlatego ze sie gna a nie lamia. Jeden z kolegow opowiedzial mi o kotwiczce na ktora zlapano 18kg lososia - wygladala jakby ktos na nia nadepnal ale nie puscila. Rozmawialem niedawno z wlascicielem duzego sklepu muszkarskiego w Szwecji czlowiekiem ktory jak sam o sobie mowi lowi lososie od zawsze :) i zdecydowanie odradzil mi lososiowe podwojne tiemco i kotwiczki ownera wlasnie dlatego ze sa przehartowane.

Odpowiedz do tematu