Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór szklaka...
Autor Wiadomość
John'y 
Pomorze Zachodnie

uwierzytelnianie: 17028
Piwa: 41/34
Wysłany: 2016-12-29, 21:17   Wybór szklaka...

Cześć wszystkim. Mam zagwozdkę. Przymierzam się do dokupienia kijka z włókna szklanego. No i mam problem ponieważ rzetelnych opinii na temat tych niszowych produktów jak na lekarstwo. Mało kto łowi na takowe a i wybór w pl niezbyt bogaty.

No ale do sedna. Interesują mnie opinie na temat tych oto wędek:

1. Orvis Superfine Glass 7,6" #4 (choć przyznam że cena mnie przeraża)
2. Echo Glass 7,4" #4
3. Wędki Ego Glass Fiber lub Glass R.

Przyznam że budżet to max 1000 więc raczej na Orvisa się bym nie skusił. No ale opinie mile widziane. Wędka Echo jest w moim zasięgu ale nic o niej nie wiem. Co do Ego no cóż... jedni chwalą inni nie. Aż w głowie się kołuje.

A teraz konkrety: wędka będzie mi służyła do ogólnego łowienia, sucha mucha, nimfa może i mokra muszka. Jestem wędkarzem który lubi spokojny tryb łowienia na średnich dystansach. Lubię wędki paraboliczne. Proszę was o pomoc w wyborze o opinie i osobiste odczucia. Oczywiście uważam że nie wszystko co warte 1k lub więcej to najlepsze itd. szukam czegoś dla siebie. Dlaczego szkło? Hmmm coś nowego, chcę tego spróbować. Można powiedzieć taki kaprys.

Oczywiście nie zamykam się tylko i wyłącznie w wędkach made in. Jeśli znacie podobne kije z innych firm bądź macie wieści o rodbuilderach którzy takie wędki robią to będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje czy może nawet zdjęcia. Hmm.. no i chyba wyczerpałem temat :piwko
Postaw piwo autorowi tego posta

michmiga 
Michał Migas

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 441/249
Wysłany: 2016-12-29, 21:38   

Przerobiłem trochę tego :)markowe i budżetowe-temat rzeka :)

gas.jpg
Plik ściągnięto 4873 raz(y) 110,06 KB

John'y 
Pomorze Zachodnie

Wysłany: 2016-12-29, 21:49   

No to z prądem i do brzegu :czyta Opowiadaj jakie są twoje doświadczenia i co byś polecił.

MATIQUES 

Otrzymał 10 piw(a)
Wysłany: 2016-12-30, 07:48   

Warto wziąć pod uwagę redington wykonany w tej samej technologii co orvis. Ciekawy jest też vision classic choć orvis dużo lżejszy i bardziej precyzyjny wg mnie poszukaj na forum na drugiej stronce jest opisane kilka szlaków w dziale a mi się marzy. ...

Pumeks 

Piwa: 537/604
Wysłany: 2016-12-30, 08:56   

michmiga napisał/a:
Przerobiłem trochę tego :)markowe i budżetowe-temat rzeka :)

Sory za Offa . Właśnie dobrze ze mi przypomniałeś .. Zamówiłeś te szklane blanki ?

zboj 
Łukasz Adamczyk

uwierzytelnianie: 11223
Piwa: 266/284
Wysłany: 2016-12-30, 23:02   

Witam John'y,

Posiadam VISION GLASSIC , ORVIS SUPERFINE GLASS, ECHO GLASS, GLASS CUSTOM MADE,

Vision Glassic 6'8" #2-3 3pi 75g

Orvis Superfine Glass 7' 6" #4 3pi 71g

Echo Glass 7' 4" #4 3pi 89g

Glass Custom Made 7' #3 3pi 87g

Moje doświaczenie ze szklakami jest super, dostałem radę której sie trzymam i to jest tylko jedna rada, którą mogę przekazać ( zwolnij ) szklanki potrzebują więcej czasu na załadowanie.

Szklakę w cenie mogę polecić Echo Glass albo Redington Butter Stick - sama nazwa mówi wszystko. Redington jest na mojej liście jako następny.

Łowienie szklakiem to czysta przyjemność.

Pozdrawiam. :piwko

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
John'y, dejv, Laks, Paweł J
John'y 
Pomorze Zachodnie

Wysłany: 2016-12-31, 02:44   

Super zdjęcia. Dziękuję Ci bardzo. Ja lubię spokojne łowienie dlatego min chce kupić szkło. A właśnie wędka echo też mi wpadła w oko. Swoją drogą bardzo ładny custom. Można wiedzieć ile cie kosztował? :piwko

zboj 
Łukasz Adamczyk

uwierzytelnianie: 11223
Piwa: 266/284
Wysłany: 2016-12-31, 12:07   

Kijek kupił kolega na Ebay za £59.00
W komplecie jest uchwyt kołowrotka, rękojeść z korka, kąplet przelotek. Powiem, że całkiem fajny szklak za tą cenę.

Akcja tego kijka można powiedzieć, że jest FAST do MODERATE-FAST. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć bo wędka nie jest jeszcze wykończona. Zostło mi tylko podpisać i omalować omotkę.

EBAY Bloke XLSG Fibreglass fly rod blank

eBay item number:291960411513

Pozdrawiam.

Laks 
byle do weekendu

Piwa: 1345/770
Wysłany: 2016-12-31, 19:06   

Zboju piękny zestaw :piwko

Pumeks napisał/a:
Sory za Offa . Właśnie dobrze ze mi przypomniałeś .. Zamówiłeś te szklane blanki ?

I co zamówił ? :hahaha
Kurde któryś rok z rzędu smaka robicie tymi szklankami :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Paweł J
Pumeks 

Piwa: 537/604
Wysłany: 2017-01-01, 14:03   

Laks napisał/a:

I co zamówił ? :hahaha
)

Nie mogę się do niego dodzwonić :hahaha Zapewne się odezwie .

Forest-Natura 

Piwa: 2/1
Wysłany: 2017-01-10, 02:31   

Witam.
John'y ... też łyknąłem bakcyl szkła. Przez zupełny przypadek - fuksem nabyłem za darmo prawie szklaka Exori Reflex GS 8'#5. Jak przyszedł to myślałem że jest ... "zepsuty" :hahaha
No i się zaczęło ... w przeciągu pół roku dorobiłem się w sumie siedmiu szklaków w całym przekroju klas.
Począwszy od najdelikatniejszego i najlepszegomojego szklanego kijka dosuchej 6'6''#4 (uważam że jest tobardziej #3) CabelasCGR, potem wszystkie trzy budżetowe, żółte Eagle Claw Featherlight (6'6#3/4 ; 7'#5/6 ; 8'#5/6) - doskonałe pod streamera oraz cięższe nimfy i kupione z czystej ciekawości co może prezentować wędka za ... niecałe 30 dolców, następnie zobaczyłem i zapragnąłem luśnię na szczupłego Fenwick Fenglass 8'3''#8, przerobiony w pracowni Pana Zielińskiego, a ostatnio spodobał mi się okrutnie bordowy kijek Ego 7'8''#4.
O tego ostatniego pytałeś m.in. Miałem w reku wszystkie szklaki Ego oprócz białego kijka #2 i zielonej #8. I najbardzej mi przypasowały na sucho dwa. Pierwszy River San 6'6''#3 i właśnie bordowa #4. River San nie nabyłem tylko dlatego że miałem już wtedy mojego Cabelasa. A na bordową czwórkę nie musiałem długo czekać - wpadła do mnie z drugiej ręki. Mnie osbiście bardzo odpowiada - dużo bardziej niż brązowe kijki GlassR.
Jeżeli mógł bym Ci w czymkolwiek doradzić ... mając 1000 zł w fajnym sklepie w Krakowie (no dobra- Głowatka), gdzie mają pełną wystawkę szklaków Ego, kupując dwa kije na raz (ja ugadywałem się na River San #3 i bordową #4 właśnie) wydrzesz je za jakieś 1000-1100 zł razem. I będziesz od razu na początku przygody ze szkłem miał kija zarówno na małe rzeczki i małe muszki jak i kijka dopołowienia na dużą suchą lub nimfki na rzece typu San czy Dunajec.
Od przybytku głowa nie boli ... Spodoba Ci się - będziesz miał bazę do dalszych zakupów, odsprzedaży, kupna ewentualnie czegoś już dużo droższego, itp. Bo wątpię że poprzestaniesz na jednym szklanym kiju, a po prostu już będziesz wiedział dużo więcej czego oczekujesz od nich.
Pozdrawiam.
PS. Też się zastanawiałem nad tym białym kijem pokazanym przez Zboja, bo widziałem go na jebaju. Przy okazji mała prywata - szukam ewetualnie kogoś,kto byto dla mnie poskładał z informacją ile to by kosztowało :blysk: ... do Michała nie śmiem bo widać że okrutnie zajęty ...

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
John'y
michmiga 
Michał Migas

Piwa: 441/249
Wysłany: 2017-01-10, 17:03   

Cytat:
Michała nie śmiem bo widać że okrutnie zajęty ...
jeśli nie bardzo pilna sprawa służę pomocą .
Tak mi się wydaje ale te szkła z ebay znam i to mogę polecić nieco taniej :)
Co do szklaków trochę tego przerobiłem moda ostatnio chyba taka najlepiej pomacać na żywo bo szkło szkle nie równe.

John'y 
Pomorze Zachodnie

Wysłany: 2017-01-15, 17:13   

Witam ponownie w temacie. Dziękuję wszystkim za posty, dużo sobie przemyślałem. Także pogadałem Michałem który strasznie mi zakręcił w głowie :brawo I co stwierdziłem, że na miękko patrząc na podzespoły danego kijka, wybiorę chyba coś z Ego na targach. Decyzja ta jest podsycona tylko i wyłącznie rozsądkiem. Nie łowiłem nigdy na szklaka i nie wiem jak mi podejdzie. Praca tych patyków pasuje do mojego stylu ale lepiej na początek będzie mi spróbować "gotowym kijem" i zobaczę co z tego wyniknie. Później, a coś czuję że tak będzie, chyba się pokuszę o blank i handmade.

Po targach będę raczej na pewno właścicielem jednego takiego kija. I się zobaczy, nie zapomnę zdać relacji. :piwko

Forest-Natura 

Piwa: 2/1
Wysłany: 2017-02-21, 19:15   

Witam.
I co tam po targach ?
Pozdrawiam.

John'y 
Pomorze Zachodnie

Wysłany: 2017-03-02, 16:31   

Hej Forest

Na targach zostawiłem w zasobach karpiowych firm sporo gotówki, a co do muchy no cóż. Ego nie przyjechało a chciałem ich kije pomacać. Porzucałem trochę na baseniku wędką Helios 2 o ile się nie mylę i Echo szklakiem. Za dużo nie powiem ale Helios ... zwykły patyk, jakoś mnie nie podniecił. :hahaha W sumie to też nie jestem arcy super rzutowcem. Ale ogólnie mało muchowego towaru a i ja bardziej za kijkami chodziłem. Ale fakt faktem kupiłem sobie czpkę Simmsa. I nie żałuję. :piwko

I spotkałem kolegę z forum także. Prawda Jarek :tak Była okazja się poznać.

Odpowiedz do tematu