Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Micro Jig - Początki
Autor Wiadomość
Yafud 

uwierzytelnianie: 19993
Postawił 1 piw(a)
  Wysłany: 2016-12-13, 15:07   Micro Jig - Początki

Witam serdecznie wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum, i wiem że Microjigi mają odrobinę wspólnego z muchami, więc postanowiłem zaryzykować i poszukać pomocy właśnie tutaj.

Mianowicie potrzebuję pomocy w " Pierwszych zakupach ", chciałbym skompletować sprzęt do kręcenia tych przynęt, może jest ktoś na forum kto robił te cuda, i chętnie pomoże ? mam kilka pytań.

1. Jakich Sierści,piór itp najlepiej używać do tego rodzaju przynęt ?
2. Czy kręcić je na zwykłych głowkach jigowych czy możę na hakach muchowych ?
3. Który rozmiar haka muchowego i jaki rodzaj będzie do tego najlepszy ?
4. Korale mosiężne ?! w sklepie internetowym widzę aby średnice, a jak z wagą? które wybrać, chciałbym by mój Microjig ważył 0,8- 1,2 g ??
5. i jeszcze kilka innych pytań, rozpiszę się gdy znajdzie się ktoś chętny do pomocy, pozdrawiam! :)
Postaw piwo autorowi tego posta

jarekfish69 

uwierzytelnianie: 13110
Piwa: 307/300
Wysłany: 2016-12-13, 23:16   

Witaj
Napisz jakie rybki zamierzasz kusić mikrojigami oraz jakim sprzętem( spin czy mucha/nimfa ) ? Jeżeli spinem to pisz na priv żeby nie wprowadzać off top'a na forum stricte muchowym ;-)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Yafud
Yafud 

uwierzytelnianie: 19993
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2016-12-14, 17:07   

dziekuje serdecznie za chec pomocy!! :) wiadomosc pw wyslalem , choc widnieje w " do wyslania " i nie wiem o co chodzi. pozdrawiam :)

jarekfish69 

uwierzytelnianie: 13110
Piwa: 307/300
Wysłany: 2016-12-14, 20:23   

He he - póki nie odczytałem to tak jest ;)

dejv 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/168
Wysłany: 2016-12-14, 21:12   Re: Micro Jig - Początki

Yafud napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum, i wiem że Microjigi mają odrobinę wspólnego z muchami, więc postanowiłem zaryzykować i poszukać pomocy właśnie tutaj.

Mianowicie potrzebuję pomocy w " Pierwszych zakupach ", chciałbym skompletować sprzęt do kręcenia tych przynęt, może jest ktoś na forum kto robił te cuda, i chętnie pomoże ? mam kilka pytań.

1. Jakich Sierści,piór itp najlepiej używać do tego rodzaju przynęt ?
Każdy materiał ma swoją specyfikę pracy. Miękkie, pracujące mocno to np. Marabut ( puch indyka), lis, owca islandzka, królik, piżmak. Twardsze jak ogon jelenia, kogut, koza nie falują intensywnie, ale mogą stanowić ważny element w przynęcie. Do dyspozycji masz też szeroki wachlarz syntetyków od popularnego "dywanu" po rewelacyjny EP Fibre. Warto zwrócić uwagę na wszechstronny Antron.
2. Czy kręcić je na zwykłych głowkach jigowych czy możę na hakach muchowych ?
Jeśli mikro to chyba na haku dżigowym. Ważne żeby był twardy, nie rozginał się w imadle. Zrób testy. Uważaj można się naciąć. Stosuj firmowe haki i szerokie luki kolankowe.
3. Który rozmiar haka muchowego i jaki rodzaj będzie do tego najlepszy ?
Jak wyżej, polecam Akitę, Hanaka, a szczególnie Tiemco. Odradzam Hends.
4. Korale mosiężne ?! w sklepie internetowym widzę aby średnice, a jak z wagą? które wybrać, chciałbym by mój Microjig ważył 0,8- 1,2 g ??
Masz do wyboru Mosiężne i wolframowe. Po pierwsze wybierz nacięte, czyli sloted. Pozwoli to na założenie na hak i właściwe nasunięcie na zagięcie haka koło oczka. Kupiłbym wybór kolorystyczny z wolframu od 3,8 do 4,5-5 mm. Sprawdził i wyciągnął wnioski.
5. i jeszcze kilka innych pytań, rozpiszę się gdy znajdzie się ktoś chętny do pomocy,
pozdrawiam! :)

Odpowiedziałem pod Twoimi pytaniami.
Jeśli Twoje dżigi mają imitować nimfy to sprawdź katalog nimf na tej stronie i podglądnij materiały. Podobnie jeśli narybek - katalog streamery.

Odpowiedz do tematu