Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Przepławkami?
Autor Wiadomość
BLACHA 
Michał

uwierzytelnianie: 24755
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2016-10-23, 18:13   Problem z Przepławkami?

Panowie ostatnimi czasy na rzece Łękawce trwa remont progu z ujęciem wody do stawów w okolicy zajazdu Szałas w Moszczanicy/Żywcu . Często bywam na tej rzece i okolicy, byłem też dzisiaj i przez ok godzinę obserwowałem masę ale naprawdę masę pstragow potokowych które nie mogą pokonać tego progu. Przed pracami dno progu wyglądało całkiem inaczej były w nim głębokie doły napewno ponad metr i kilka razy widziałem klenie i pstragi pokonując ta przeszkodę. Obecnie dno progu zostało wyremontowane i wybetonowane a głębokość oscyluje ok 50 cm, zastanawiam się dlaczego mając taka okazję nie można było odrazu zainwestować w budowę Przepławki :obrazony . Podczas większych stanów wody cześć pstragow napewno zostaje zniesione poniżej progu i moim zdaniem to bilet w jedną stronę wielka strata, nie mówiąc o miejscowych którzy już zainteresowali się taka ilością pstragow :wsciekly!

upcham 
Michał

uwierzytelnianie: 54321
Piwa: 54/97
Wysłany: 2016-10-31, 20:00   

Z tego co piszesz to jest już po ptokach... spróbuj porobić jakieś zdjęcia, lub film i na początek powiadomić chociażby władze koła lub okręgu.

PS. dzisiaj na Dunajcu a konkretnie na zaporach Rożnów i Czchów "wyłączono" przepławki wody jest w nich po kostki i masę uwięzionych ryb klenie, płocie spore brzany niestety nikt się nie kwapi aby te ryby przenieść zresztą ku...wa za wyłączanie przepławki w tym okresie powinny polecieć głowy...

Odpowiedz do tematu