Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
wędka do suchej muchy do 1500zł
Autor Wiadomość
MATIQUES 

uwierzytelnianie: 12345
Otrzymał 10 piw(a)
Wysłany: 2016-02-07, 10:48   

Orvis czy redington to szkłami nowej generacji bardziej precyzyjne niż stare szklaki i lżejsze. Tak że naprawdę są wedkami godnymi polecenia. Wiadomo orvis dużo droższy od ponoć redington jest bardzo podobny. Testowałem mojego na lipieniach w zeszłym roku jesienią i jestem mega zadowolony co do prezentacji muchy. Teraz czeka na wiosnę na pstagi☺
Postaw piwo autorowi tego posta

Majo 

uwierzytelnianie: 12123
Piwa: 1/4
Wysłany: 2016-02-07, 12:28   

Redington Butterstick prezentuje się świetnie, w kwocie też się mieszczę. Pytanie tylko jaka gwarancja, tzn. wiem że wieczysta, tylko czy bezwarunkowa jak w Orvisie?

MATIQUES 

Otrzymał 10 piw(a)
Wysłany: 2016-02-07, 13:14   

Kolega w innym modelu złamał szczytowej i mu wymienili najlepiej zadzwoń do Piotra Talmy i Ci udzieli bez problemu incormacji

Majo 

Wysłany: 2016-02-07, 14:03   

Tak mam właśnie zamiar jutro zrobić. Pogadam z nim która według niego będzie lepsza - Clearwater, czy szklak Butterstick.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Szymon
Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1623
Wysłany: 2016-02-07, 15:03   

Piotrek dobrze Ci doradzi! :ok

Majo 

Wysłany: 2016-02-07, 16:31   

:tak dokładnie na to liczę. Nie łowiłem nigdy szklakiem, ale chętnie bym spróbował.

michmiga 
Michał Migas

Piwa: 441/249
Wysłany: 2016-02-07, 22:14   

Co się tak uparliście na te szklaki 2 lata temu nie było by nawet wzmianki :) szklak fajna sprawa na małej rzece jak nie wieje a pstrąg wychodzi pewnie do suchej nie dalej 10 m od nas (nie twierdzę że nowoczesny szklak nie rzuci dalej, i znam teorię że 90%ryb łowi się w dystansie do 10m :) ), dzisiaj w dobie EPIC-a ,Blue Halo czy Kabuto każdy ma parcie na szkło :) moje gadanie i tak tu jest na nic bo znajdzie sie kilka osób co stwierdzą że bredzę :) i że się nie znam :) dla tego nikogo nie będę namawiał na nic :)
Powiem tylko tyle że za 1500zł można mieć naprawdę fajny kij węglowy albo średniego szklaka :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Laks, dejv
Rottek 

uwierzytelnianie: 11954
Piwa: 10/3
Wysłany: 2016-02-07, 22:37   

A za rok,dwa w komisach będzie duży wybór szklaków :hahaha

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Laks
Laks 
byle do weekendu

Piwa: 1345/770
Wysłany: 2016-02-07, 22:46   

Rottek napisał/a:
A za rok,dwa w komisach będzie duży wybór szklaków

:hahaha Jako fan szybkich szpad , czekam na to z niecierpliwością bo mam zamiar bardzo tanio jednego z ciekawości posiadać :blysk:

:piwko

Majo 

Wysłany: 2016-02-08, 06:59   

michmiga napisał/a:
Co się tak uparliście na te szklaki 2 lata temu nie było by nawet wzmianki :) szklak fajna sprawa na małej rzece jak nie wieje a pstrąg wychodzi pewnie do suchej nie dalej 10 m od nas (nie twierdzę że nowoczesny szklak nie rzuci dalej, i znam teorię że 90%ryb łowi się w dystansie do 10m :) ), dzisiaj w dobie EPIC-a ,Blue Halo czy Kabuto każdy ma parcie na szkło :) moje gadanie i tak tu jest na nic bo znajdzie sie kilka osób co stwierdzą że bredzę :) i że się nie znam :) dla tego nikogo nie będę namawiał na nic :)
Powiem tylko tyle że za 1500zł można mieć naprawdę fajny kij węglowy albo średniego szklaka :)

Dokładnie opisałeś moje rzeki :blysk: Także myślę, że szklak by się sprawdził idealnie (z opisów kolegów, bo jak wiesz sam nie miałem takowego w ręku). Wg mnie zawsze warto sprawdzić coś nowego. Zwłaszcza, że cena niemalże identyczna Clearwatera i Buttera. Myślę, że dystans na jakim łowię rzadko kiedy przekracza przytoczone 10m. A na San znajdzie się coś innego, choćby wspomniany już Streamline którego posiadam.

dejv 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/168
Wysłany: 2016-02-08, 11:35   

Czołem!
Popieram Słowa Michała.
Ale szklaki kupujcie i rzucajcie, na zdrowie!
Każdą wędką węglową z dobrze dobraną długością ( kształtem) ) głowicy w stosowanej lince, możemy łowić przyjemnie i skutecznie na każdym dystansie.
Bo to linka odgrywa tu znaczenie w ładowaniu i prezentacji, zakładając, że technika jest poprawna.
Reasumując. Krzaki i Dystans 10m linki za przelotką sznur np. Vision Viba65, SA SBT.
Dystans 20 m i czysta przestrzeń np. Vision Presentation, SA VPT.
To tylko przykład, bo wziąść pod uwagę należy wielkość przynęt i ich wag, wiatr, konieczność delikatnej prezentacji, ale wędka może zostać ta sama.

Niestety braki w umiejętnościach rzutowych, ciężko nadrobić sprzętem.

Szupin 

Piwa: 9/15
Wysłany: 2016-02-08, 13:18   

Michał, wątek o szklakach ma 3lata już, a za 1500 masz już dobre blue halo. A co powiesz ludziom ze stanów którzy łowią w morzu na szkło ?

Noform 
tradycjonalista

Piwa: 67/261
Wysłany: 2016-02-08, 13:41   

Dokładnie, do Polski wszystko przychodzi z czasem. Idealnym przykładem jest piwna rewolucja, jeszcze 5 lat temu mało kto wiedział co to amerykański chmiel a teraz AIPA idzie kupić w tesco nawet. :piwko
Dla tego ja uważam że sklaków będzie tylko więcej, tak jak Szupin wspomniał w stanach na szklaki łowi sie wszystkie gatunki ryb łowionych na muszkę, nawet powstają szklaki DH i switche które podobno lepiej działają od węglowych.
Wracając do tematu, mimo wszystko ja polecam szklaki zbrojone w pracowni ponieważ nie miałem fajnego szklaka seryjnego w ręce. ;)

Karton 
Łukasz Pudełko

Piwa: 2/2
Wysłany: 2016-02-24, 13:16   

Pumeks ogladales ale czy rzucales tym kijem za sklepem w Krakowie? Doradzil mi dejv żebym zwrocil uwage na ten kij. Moim zdaniem jest rewelacyjny, bardzo sprezysty niesztywny i rzuca sie nim cholernie daleko i przyjemnie. Tane to z cala pewnoscia nie attack.

Pumeks 

Piwa: 537/604
Wysłany: 2016-02-24, 18:52   

Karton napisał/a:
Pumeks ogladales ale czy rzucales tym kijem za sklepem w Krakowie? .

Nie, nie rzucałem bo nie było takiej potrzeby ! Nie jestem nim zainteresowany pod względem kupna. Mam w domu VISION GTfour | four 8'6 4#, dosyć leciwa konstrukcja ale jakże udana (MOIM zdaniem) Tane miała być jej jakby następcą :kmini . Nie twierdze że Vision Tane jest złym kijem tylko bardzo drogim jak na jakość choćby komponentów z których jest zrobiony .
Np. taka Scierra Chrome ma o klasę lepsze graty, wszystko idealnie uzbrojone na blanku klasy 46T, można ją kupić za około 900zł .
Mówiąc krótko , moim zdaniem nie jest warta takiej kasy, ale jak komuś pasuje i cena odpowiada to jak najbardziej powinien kupić :ok

Odpowiedz do tematu