Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie to proste
Autor Wiadomość
jurcyks@poczta.fm 
Julek

uwierzytelnianie: 12345
Redaktor FLytiers: Julek
Otrzymał 45 piw(a)
Wysłany: 2015-10-29, 21:09   Jakie to proste

Witam wszystkich kolegów mam ponad 30sci lat doświadczenia z muchą na rzekach i nie narzekam ale zero na wodach stojących . W niedziele spróbowałem swoich umiejętności na na stawie gdzie są tęczaki(ale nie świeżo wpuszczone ) i tragedia :wsciekly! może podzielicie się swoją wiedzą i pokażecie wzory much skuteczne na takich akwenach .Pogoda sprzyja rzeki już sobie odpuściłem fajnie było by coś fajnego pocholować .Kolega po kilku godzinach umordował takiego 55plus fajna walka (podobało mi się).Nasz kolega z tego forum podpowiedział mi co i jak(telefonicznie) ale niestety podobne miałem tylko pijawki na wiosenny dunajec chyba za ciężkie .Jeśli ktoś będzie chciał podzielić się swoją wiedzą z góry dziękuje.

KUBA1916 

uwierzytelnianie: 11916
Piwa: 104/64
Wysłany: 2015-10-29, 22:11   

Małe mam doświadczenie z tęczakami w stawach,gdyż nie ma takowych w pobliżu mojego miejsca zamieszkania,ale jednak byłem kilka razy na takim łowisku i zawsze najlepiej sprawdzała mi się jedna muszka.
Był to wooly bugger wykonany wg.następującej receptury:
-główka mosiężna 4,0mm w kolorze hot orange
-ogonek z brązowego marabuta
-tułów-pomarańczowy rabbit fur i sporo spectra dubbingu pomarańczowego
-kołnierzyk-pomarańczowa jeżynka z pióra koguta
Pijawkę wlokłem nad dnem zbierając linkę w ósemkę i to przynosiło jakieś efekty. :ok

Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1625
Wysłany: 2015-10-29, 22:42   

Hey Julek! Szkoda, że jednak nie przyjechałeś do nas, tylko wybrałeś staw w Jeleśni... ale rozumię, tłumów nie lubisz, ja też nie przepadam.
Wybrałeś Jeleśnię-to łowisko jest na chwilę obecną bardzo trudne, nie tyle pod względem technicznym ale chodzi o ryby. Są one przekarmione peletem, kukurydzą i innym fajansem, który trafia do wody za sprawą karpiarzy. Sam właściciel też wali peletem z pomostu, co by pokazać ile tam ryb jest. Zgodzę się, ryba jest, ale jak już wcześniej pisałem przekarmiona, na haku też już po kilka czy kilkanaście razy wisiała więc jest bardzo ostrożna.
Jednym ze sposobów jest łowienie nimfami-tu polecałem Ci kolor czarny lub bardzo ciemno brązowy-przypominający pelet. Jeżeli ryba oczkuje, to warto zastosować zwykłe tradycyjne suche muszki lub komarki oraz mokre muchy. Streamer też, ale jego skuteczność nie jest oszałamiająca, trzeba imitować coś bardziej naturalnego.
Złotego sposobu niestety nie ma :(

Jak będziesz tam następnym razem, to polecam tez podejść na koniec stawu i tam szukać ryby z mokrą i suchą muszką.

Odezwij się, to może uda nam się razem wyskoczyć, popatrzysz sobie na pudła z muchami, może uda mi się coś w realu doradzić.

Pozdrawiam Szymon

Darek K 

uwierzytelnianie: 13579
Piwa: 50/235
Wysłany: 2015-10-29, 23:00   

Mi na tęczakach sprawdzały się czarna pijawka z pomarańczową główką i malllard&red albo mallard&claret. I najczęściej takim dubletem łowiłem.
Postaw piwo autorowi tego posta

marfly 

uwierzytelnianie: 54321
Wysłany: 2015-11-10, 12:20   

Do DAREK K
Witaj
Chętnie bym wypróbował takie pijawki. Jest gdzieś w okolicach Łodzi takie łowisko?

Darek K 

uwierzytelnianie: 13579
Piwa: 50/235
Wysłany: 2015-11-10, 13:29   

Ja łowiłem na łowisku Ciosny - minusem jest to, że trzeba rybę zabierać i płacić za kg (oprócz wejściówki - chyba z 10 zł). Z reguły więc po 2-3 odpuszczałem. Dlatego rzadko tam się pojawiam (w tym roku nie byłem). Oprócz tęczaków były też palie.
Zresztą jak zaczynałem łowić to udało się ze 2 razy skoczyć na Rabę (jak jeszcze była dorybiana tęczakiem) i też mallard zadziałał.

Luka81 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-04-03, 17:08   

Panowie napiszcie w szczegółach co i jak. Jestem zielony w łowieniu na wodzie stojącej a tam taki staw z teczakami i chcialbym je potrenować. Kilka udało mi się złowić ale to raczej przypadkowe tematy.
Opiszcie proszę jaki przypon, jakie muchy i jak prowadzić, pewnie nie tylko jak skorzystam.
Z ciekawostek to dzisiaj na białego woolybuggera siadł mi karp taki pod 4kg :) zupełnie przypadkowo

krysiek1984 
Krystian

uwierzytelnianie: 17031
Piwa: 24/48
Wysłany: 2016-04-05, 21:07   

Gdy zimna woda i tęczak siedzi nisko, ja stosuję linkę sink tip +3m tonącego przyponu (takiego za 20zł) + krótki przypon+mucha nie obciążona. Linka lekko ponad dnem albo po dnie a mucha wtedy unosi się wyżej i ma bardziej naturalne ruchy niż taka obciążona. Kolega stosuje nawet bobisy z gąbki. Co do much to zimą całkiem białe i pomarańczowe marabuty na krótkich hakach z dużym kolankiem mnie nie zawiodły. Jak się woda ociepliła to takie 50+ brały na strimy ciemne np czarny z brązową głową z sierści sarny. Pijawa z pomarańczową główką też pewna. Mam jeszcze sprawdzoną nimfę ale to już tajemnica :)

luge667 
Krystian

Piwa: 27/52
Wysłany: 2016-04-06, 13:56   

Tak jak napisał powyżej Krystian ja na stawie lubię łowić na Bobbisy. Używam kija 6/7AFTM linka Sinktip #7 z końcówką w 6 stopniu tonięcia, przypon daje około 40cm. Prowadzę szybkim szarpnięciem i czekam kilka sekund aż mucha znowu się uniesie. Bobbisy najbardziej sprawdziły mi się czarne z żółtą pianką i całe w kolorze magenty.

Luka81 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-04-08, 10:07   

Panowie Dzieki za info.
A jak wygląda temat lowienia na buzzery i inne nimfy?
Bardzo cieawi mnie ten temat.

dejv 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/168
Wysłany: 2016-04-08, 13:00   

Czołem!
Luka81,
Temat wędkowania w jeziorze jest tak samo rozległy jak wędkowania w rzekch.
Napisz nam co wiesz o łowieniu w jeziorach, co przeczytałeś, gdzie i jak łowiłeś, a my uzupełnimy te informacje.
Dziś mogę Ci napisać tylko tyle:
Weź 5 m przyponu załóż 3 buzzery na różnej ciężkośi haczykach, testuj odległości między nimi.
Użyj linki pływającej, zmień na hoovera. Nie ściągaj much, ściągaj wolno, podryguj.
Spróbuj wash line' a - zmień zestaw.
Załóż prince i diawla z główkami i bez.
Potestuj pedałki.

Luka81 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-04-09, 15:10   

Do tej pory łowienie w jeziorach ograniczało się do tęczaków na łowiskach specjalnych. Łowienie głównie na streamerki z marabuta (głównie welonki z obciążeniem lub bez) i sporadycznie na suchary (sarniaki).
Na nimfy próbowałem ale bez efektów, czyli coś źle robiłem.
Używam pływającego sznura ale widzę że trzeba spróbować tonacej końcówki.

Na rzekach jakoś sobie radzę, chociaż nimfy są moją najsłabszą stroną.

Luka81 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-04-09, 15:22   

Panowie a jaką to piankę użyć do boobisów, robić te oczy czy wystarczy dać na wierzchu?

luge667 
Krystian

Piwa: 27/52
Wysłany: 2016-04-10, 23:16   

Ja używam pianki 6mm od Szymona :ok

Luka81 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-04-12, 13:26   

Panowie przypon kupiony Muchy ukręcone (na miare moich umiejętności) i w piątek test bojowy. Mam nadzieję źe Wasze rady przyniosą oorządany efekt.

Odpowiedz do tematu