Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
skarpety z merynosa BRUBECK SKI FORCE MERINO
Autor Wiadomość
cannibalus 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 306/125
Wysłany: 2014-05-26, 08:41   skarpety z merynosa BRUBECK SKI FORCE MERINO

Witam

Podzielę sie z kolegami moim niedawnym odkryciem. Sporo szukałem na temat merynosa bo ogólnie ludzie arbitralnie stwierdzają że to najlepsza wełna na skarpety do woderów. Nie chciałem kupowac od razu skarpetek z napisem na "S" czu "V" albo jakimś innym flajfiszingowym markowym za jakieś chore piniendze (jak za skarpety) więc poszperałem i poczytałem troche w merynosie na allegroszu i nie tylko.

Jedne mają mniej merynosa, inne więcej, jedne jony srebra inne dodatkowe warstwy itp trelele - srelele. Ogólnie grzebałem w narciarskim sprzęcie i tym wysokogórskim, w końcu niewiele to się rózni przeznaczeniem od FF

Wyszukałem takie w których skład merynosa jest największy i koniec końców wybrałem sobie BRUBECK SKI FORCE MERINO gdzie merynosa jest 60% czyli przyzwoita ilość (SIMMS ma w najlepszym przypadku 80%, Vision Subzero - 51%) reszta skąłdu naprawdę niewiele różni się od tych nie flajfiszongowych - dla chętnych podrążenia tematu skłądów wszystko do poszukania w necia

Cytat:
Shemat dzianiny Brubeck

A - Skóra
B - Dry Body Guard™ warstwa wewnętrzna.
C - Dry Body Guard™ warstwa zewnętrzna.

1 - Odprowadzanie potu na zewnątrz.
2 - Termoizolacja ciała.
3 - Utrzymywanie naturalnej ciepłoty ciała

Wewnętrzne wykończenie FROTTE WOOL w okolicy palców, na spodzie stopy oraz pięcie zapewnia skuteczną ochronę przed zimnem w tych częściach stopy, które są szczególnie narażone na wyziębienie.
Poprzeczne elementy frotte wzdłuż kości piszczelowej oraz strefa frotte powyżej stawu skokowego amortyzują ucisk buta narciarskiego, a także chronią przed otarciami w miejscach szczególnie na to narażonych podczas uprawiania sportów zimowych.
Wysoki, elastyczny ściągacz zabezpiecza przed zsuwaniem się skarpety z łydki, nie ograniczając jednocześnie krążenia krwi.
Specjalna konstrukcja wokół kostki oraz wzdłuż stopy STICK SYSTEM zapobiega przesuwaniu się skarpety na boki i utrzymuje ją we właściwej pozycji.
Dodatkowe wzmocnienia w postaci bezuciskowych ściągaczy MIDDLE ZONE w środkowej części śródstopia oraz nad kostką zapobiegają przesuwaniu się skarpety na stopie.
Wzmocnienia w okolicach kostki chronią przed urazami i otarciami, a także utrzymują skarpetę w optymalnym położeniu.
Wzdłuż łydki, od jej wewnętrznej strony, skarpeta posiada specjalny kanał wentylacyjny VENTILATION CHANNEL ułatwiający cyrkulację powietrza i wspomagający odprowadzanie wilgoci.
Cieńsza dzianina w części śródstopia za palcami, na podbiciu oraz na łydce zapewnia optymalną wentylację.
Płaski szew w palcach ogranicza ryzyko otarć.

Konstrukcja anatomiczna skarpet uwzględnia różnice w budowie stopy prawej i lewej. Skarpety polecane do sportów zimowych (przede wszystkim narty zjazdowe, narty biegowe, skitouring) do niskich i bardzo niskich temperatur.

Skład: 60% wełna, 22% polipropylen z jonami srebra, 11% polipropylen, 5% poliamid, 2% elastan

Skarpetki kosztowały mnie 50zł z przesyłką, byłem sceptycznie nastawiony, ale jak założyłem pierwszy raz i cały dzień przeorałem wodery z Darkiem Rakowskim na Wiśle przy bardzo zimnej wodzie i raczej zimowej jeszcze pogodzie to stwierdzam, że ten "budzetowy" merynos to był strzał w 10tkę.

Skarpety sa długie, bo sięgają do kolana, do tego nie spadają same i nie zsuwają się z niego, mocno trzymają sie na nodze, dzięki temu teraz zakładam tylko tego merynosa i na niego jeszcze zwykłe bawełniane (bardziej aby wypełnić skarpete do nieco większych niż potrzebuje butów. W ten spośób przy wodzie do kolan jaka często u mnie wysepuje można brodzić cały dzień i nie czuć zimna nawet nie mając nic cieplejszego pod woderami.

Merynos ma jeszcze dwie inne własciwości - jedna to taka ze oddycha i gdy jest ciepło pozwala na odparowanie lub wessanie wody przez co nie jest gorąco jeśłi sie nie stoi w wodzie. Kolejna wlaściwość tych skarpet to odprowadzanie wilgoci od skóry. Po cąłym dniu wędkowania i po ściągnięciu woderów w okolicach kostki skarpety bawełniane jakie mam założone na merynosa są wilgotne i czasem nawet mokrawe od potu i skraplajacej się zimnej wody (bo nic nie cieknie) natomiast skóra nogi jest sucha ! w zadnym momencie nie mogłem powiedzieć ze czuja jakiś dyskomfort.

Polecam wszystkim jeśli potrzebujecie mieć sprawdzony i stosunkowo tani sposób na komfort cieplny stóp do woderów. 50zł to może nie jest tanio jak za jakieś skarpetki ale za tą cenę zyskujemy niesamowity komfort łowienia i to naprawdę przez cały dzień.

na allegro jest kilku sprzedających wklejam linka do wyszukiwarki żeby nie rekalmowac jednego tylko allegrowca

http://allegro.pl/sporty-...e=category-3919

:ok

:piwko
C&R ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 9 piw(a):
lhotse, Szymon, pietrekzywcok, Noform, dariusz rakowski, tomantg, Pumeks, Marcin.G, BorysFly
tomantg 
Michał Tomanek

Piwa: 79/77
Wysłany: 2014-05-26, 23:46   

Dzieki za recenzje skarpet, chciałem nabyć te brubecki ale nie byłem do tej pory przekonany, a teraz już jestem :) merynos z którego mam 4 bluzy ma fajną zaletę, jak zamoknie to i tak grzeje :) nie wiedziałem jak się sprawdzi na nodze, ale widać, że można nabywać! :)

:piwko

Pumeks 

Piwa: 502/591
Wysłany: 2014-05-27, 07:16   

Merynos to podstawa ;-) Pierwsze skarpety z Mn. kupiłem parę lat temu, materiał bardzo zacny, idealnie oprowadza pot w ciepłe dni i trzyma temperaturę . zbiegiem czasu zakupiłem kalesony i koszulkę z długim rękawem . Nie chcę nic innego :ok jedyny problem to cena ... ale warto..
cannibalus Fajny opis, leci :piana

cannibalus 

Piwa: 306/125
Wysłany: 2014-05-27, 08:44   

Dzięki Koledzy !

Merynosik to naprawdę świetna rzecz. Następnym moim zakupem będa właśnie kalesony z merynosa, lub jakiś dresik ocieplający pod wodery.

Gdy szukałem info o merynosach, gdzieś na krańcach internetu, wpadło mi jeszcze coś takiego :) ma nadzieje ze się nie kwalifikuję przez to do bana ;)

http://i1.kwejk.pl/site_m....jpg?1337540659
C&R ;)

mkuczara 
mkuczara.tumblr.com

Piwa: 6/8
Wysłany: 2014-06-03, 13:51   

Używam kaleson z BRUBECKA i też są bardzo dobre.

GaGacek 

Piwa: 14/1
Wysłany: 2014-12-25, 12:42   

Ile wełny w wełnie?!

Skarpety bardzo fajne. Czekaja na testy.

tomantg 
Michał Tomanek

Wysłany: 2014-12-26, 06:42   

skarpety z samego merynosa po 1 użyciu ubierałbyś jak worki na nogi ;)

tbarth 

uwierzytelnianie: 19801
Piwa: 5/13
Wysłany: 2014-12-26, 17:17   

tomantg, sorry ale to nieprawda. Mam 100% merynosa bieliznę i czapkę i skarpety. I wogole się nie rozciągają. Wogole. To kwesta wykonania chyba i jakości samej wełny
Ogólnie merynos dla mnie to najlepszy materiał jaki znam. Genialny. Z dużą domieszką sztucznych włókien będzie wg mnie słaby bo się będzie smrodził. Polecam Tk maxx, bardzo często można u nich kupić najlepszego merynosa z NZ, i bieliznę i skarpety i czapki.

tomantg 
Michał Tomanek

Wysłany: 2014-12-27, 00:07   

tbarth, mam z merynosa sporo rzeczy i przykładowo bluza jest 100%, a po ilustam praniach zostaje taka siateczka co wszystko trzyma do kupy a wełna znika :P tak nas robią producenci w bambuko :P

mam sweterek z merynosa, taki prawdziwy, ręcznie robiony od a do z... co pranie to inna sztuka, tylko kolor ciągle ten sam :P

może to tylko takie moje spostrzeżenia, ale tak mam ;)

pietrekzywcok 

uwierzytelnianie: 11111
Piwa: 14/52
Wysłany: 2014-12-27, 16:43   

A jak pierzesz?
Bo to ma wielkie znaczenie.

paszczak 

Piwa: 1/2
Wysłany: 2015-01-07, 21:04   

http://www.bridgedale.com/ mam takie z serii uniform uzywane 1-3 razy w tygodniu od 5 lat (ta sama para) niezniszczalne

Odpowiedz do tematu