Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
ALEXANDRA v s&s
Autor Wiadomość
Temolo 
Lata mucha kolo ucha

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 227/280
Wysłany: 2014-03-01, 21:16   ALEXANDRA v s&s

Witam wszystkich po zaprezentowaniu gotowej muszki wrzucam również s&s,nie jest to muszka skomplikowana wiec :mysli ze stepik wam pomoże w wykonaniu tego starego lecz wciąż łownego wzoru,zaznaczam ze jest to wariant ponieważ policzka powinny być wykonane z lotki kaczki kolor czerwony .Do wykonania potrzebne będą :

hak streamerowy,pióra mieczowe pawia lewe i prawe,lameta srebrna (zazwyczaj jest srebrno-złota),drucik ja użyłem złotawy (taki posiadam),na jeżynkę piórko kury w kolorze czarnym,policzka i ogonek wykonałem z piórka cdc w kolorze czerwonym przeciągnięte lakierem do paznokci, nic czarna #6,szelak do zalakierowania główki.

To zaczynamy :hahaha
1 mocujemy hak w imadle i mocujemy nic wiodącą,zostawiając 3-4 milimetry od oczka (miejsce na główkę-nosek)

2 przywiązujemy ogonek

3 przywiązany ogonek wzbogacamy pawiem 3-4 szt

4 następnie po odcięciu nadmiaru pawia i ogonka,mocujemy drucik i lametę które posłużą do zrobienia korpusu

5 krok dla ładniejszego efektu profilujemy trzonek haczyka na okrągło (lepiej się będzie układać lameta) przywiązujemy złotym kolorem na zewnątrz,co po nawinięciu da nam kolor ktory jest pod spodem - srebrny

6 po nawinieciu lamety przewiązujemy owijka co wzmocni nasza muszkę

7 dobrze przywiązujemy lametę z drucikiem (dla bezpieczeństwa możemy zawiązać pętelkę wiązadełkiem)

8 wybieramy piórko które posłuży nam do wykonania jeżynki

9 po przywiązaniu jeżynki delikatnie spłaszczamy ja (nawiązując nic w stronę kolanka)

10 teraz zajmiemy się skrzydełkami z lewego pióra pawia wycinamy 4-5 promieni i przywiązujemy do haczyka,ta sama czynność wykonujemy z prawej strony naturalnie używając prawego piórka,tu wedle uznania możecie dowiązać 2-3 dłuższe promienie nakrywając muszkę

11 mocujemy policzka symetrycznie po obu stronach muszki

12 przed zakończeniem naszej muszki sprawdzamy czy wszystko jest :ok modelujemy główkę -nosek zakończamy finisherem

13 lakierujemy główkę i odkładamy do wyschniecia

:mysli ze tym stepem pomogę choć troszkę w wykonaniu takiej muszki,na pewno będzie chętnie gryziona :hahaha
pozdrawiam,zdjęcia jako takie mój aparat już ledwo zipie.
Postaw piwo autorowi tego posta

Kuba 
Deadstonefly

uwierzytelnianie: 71086
Piwa: 1401/1516
Wysłany: 2014-03-01, 22:36   

Temolo, ja mam jedno podstawowe pytanie.
Czy na prawdę uważasz, że sama mucha i jej wykonanie są odpowiednie
jako przykład do naśladowania i wzorowania się krok po kroku???

Na każdym etapie wiązania muchy są błędy, praca z materiałami nie do końca idzie jak należy,
ułożenie poszczególnych elementów tym bardziej, proporcje nie te, zakończenie muchy fatalne...itd.

:idiot Bez urazy!

Temolo napisał/a:
policzka

POLICZKI

...::: grafika / ilustracja / projektowanie graficzne / reklama :::...
...

dejv 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/168
Wysłany: 2014-03-02, 14:27   

Kuba to jest radość!
Masz racji wiele, ale nie zabijajmy przyjemności tworzenia!
Pewnie, że skrzydło krótkie, nie potrzebnie lakierowane promienie, główka nie tego, a i tułów można dopracować. Ale, kręć Temolo ile wlezie!

Temolo 
Lata mucha kolo ucha

Wysłany: 2014-03-02, 22:15   

Kuba nie wiem co cierpisz do mnie - bez urazy,ale moim zdanie jak na samo-luka to nie mam nic sobie do zarzucenia.Zdaje sobie sprawę z tego ze jest wielu krętaczy na tym forum którzy pękają ze śmiechu widząc moje wypociny,ale do kr... nędzy gdzie można wyłapać błędy jak nie w tym dziele swsm. Odpowiadając na Twoje pytanie i ku przestrodze innych chcących nauczyć się prawidłowo kręcić muchy,moje muszki nie są odpowiednio wykonane,nie powinny służyć jako wzór do naśladowania lepiej kupować gotowce w sklepach a na tym forum to najlepiej wpisywać posty w dziele przywitania i bron boże nigdzie indziej żeby nie dać ciała. Sa błędy na 100% napisz jakie i po sprawie.Przy następnej takiej postaram się ich unikać. Jeszcze raz dzięki.Co do błędów ortograficznych to nie jeden lekarz próbował ale mu nie wyszło,jesteś inteligenty wiec wiesz o czym mowa.

Kuba 
Deadstonefly

Wysłany: 2014-03-02, 23:27   

Jeżeli chcesz wyłapać błędy to wstawiaj muchy w Sztuczne Muchy i tam oczekuj ewentualnej korekty,
uważam, że wrzucając step by step mucha powinna być przynajmniej poprawnie zawiązana,
zwłaszcza jeśli temat tyczy się klasyka!
To wszystko.

To tak jak by podawać przepis na ciasto, z którego bankowo wyjdzie zakalec, zjeść się da ale nie o to chodzi.

Niemal każdy z nas jest samoukiem.

Temolo napisał/a:
nie wiem co cierpisz do mnie

Cierpieć można z jakiegoś powodu, ja nie cierpię z żadnego, nie chodzi tu o jakiekolwiek
wyrzuty czy inne pierdoły, nie ma powodów ani podstaw.

Błędy błędami, musisz po prostu jeszcze trochę popracować z materiałami, żeby wszystko
układało się jak należy, wtedy możesz uczyć innych - bo ten dział do tego chyba został
stworzony.

...

Grobôcz 
Zapôlińc skła

uwierzytelnianie: 19283
Piwa: 282/113
Wysłany: 2014-03-03, 19:57   

Zazwyczaj staram się much nie pokazywać, ani nie komentować, bo sam robię wieeele błędów. Wydaje mi się jednak, że punkt widzenia Kuby jest jasny: "Sztuczne muchy" to dział dla uczniów i inspiratorów, a "Szkółka wiązania" to dział dla nauczycieli. W "Sztucznych..." much nie pokazuję, bo widzę błędy, pokażę coś, jak bedzie mi się wydawało, że wszystko jest OK i będę potrzebował zewnętrznej weryfikacji. W "Szkółce..." nie pokazuję, bo... robię błędy i je widzę i nie chcę, żeby ktoś na prawdę początkujacy moje błędy powielał. Much nie komentuję, bo... sam nie pokazuję, bo sam robię błędy.

@Temolo
Niepotrzebnie się ciśnieniujesz. Ja w komentarzu Kuby widzę swoistą troskę o jakość "Szkółki..." i forum, choć po męsku, twardo wyrażoną. Nie skomentuję Twojej muchy i stepa - Ty sam sobie odpowiedz, czy uczyć innych masz podstawy.

RooG 

uwierzytelnianie: 86421
Piwa: 365/565
Wysłany: 2014-03-03, 20:28   

Kuba napisał/a:

Na każdym etapie wiązania muchy są błędy, praca z materiałami nie do końca idzie jak należy,
ułożenie poszczególnych elementów tym bardziej, proporcje nie te, zakończenie muchy fatalne...itd.

I to proponuję wziąć na tapetę.

Skoro dział nazywa się szkółka, to Temolo przyniósł pracę do oceny swoim nauczycielom, czyli kolegom, na których pracy się wzoruje.

Kuba, tak wyrażona krytyka nie uczy, ani buduje. Sugeruję rozwinąć temat konstruktywnie i Ciebie wołam do tablicy. Staw czoła tematowi i napisz co wg Ciebie (na wymienionych przez Ciebie polach), Temolo może poprawić, aby mucha wyszła o niebo lepiej.

Temolo, do Ciebie również prośba - jeśli Kuba podejmie wyzwanie, wykonaj drugiego stepa zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.

Szkółka jest miejsce tak dla nauczycieli, jaki dla uczniów.

Nie uważam się za autorytet w kręceniu much, jednak nie pamiętam, żeby moje stepy czy muchy spotkały się z aż tak ostrym przyjęciem :kicha

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Temolo
Kuba 
Deadstonefly

Wysłany: 2014-03-03, 21:46   

OK, użyte materiały i recepturę muchy pomijam.

Ogonek - przez lamętę zszedł za bardzo w stronę kolanka, hak łososiowy aż prosi się o odrobinę
więcej luzu. W pół grotu lub nawet wcześniej do ostrza.
Lameta jest albo za szeroka albo podkład jest za cienki (i nierówny), przez to widać zgrubienia,
załamania, tułów jest grubszy przy kolanku, przewijka wszystko pogarsza - przygniotła
tylko luzy pod lametą i wyszły jeszcze większe nierówności.
Jeżynka nie jest ułożona, wydaje się nawinięta niemal jak do suchej muchy i na koniec
po prostu przygnieciona do tyłu nicią, promienie układają się płasko. Polecam najpierw zaczesać
promienie a dopiero potem nawinąć jeżynkę, której nie ma sensu w ów czas dociskać nicią.
Skrzydło jest raz - zdecydowanie za rzadkie (albo nie opiera się dostatecznie na jeżynce),
dwa - jest za krótkie, proponował bym do połowy ogonka lub w wersji streamerowej nawet
do jego końca. Mogło by mieć inaczej ułożone promienie (albo równo końcówki
albo stopniowo co raz krótsze w dół). Policzki przywiązane są za daleko w stronę oczka haka,
każdy element przy główce wydaje się zakończony w innym miejscu. Główka mogła by mieć gabaryty
takie jak przed przywiązaniem czerwonych piór, jednak nić, której jest trochę za dużo zjechała
do przodu i powstała długa łza. Zakończenie muchy mogło by się również znajdować nieco bliżej oczka haka.
Nie wiem czy ogon nie powinien być też trochę krótszy.

W ramach informacji, z tego co pamiętam oryginał miał dość krótki ogonek (~1/2 tułowa w mokrej wersji)
jedynie z czerwonych promieni piór ibisa (lub substytutu, np lotki gęsi), tułów - srebrny płaski mylar
przewinięty srebrną owalną lametą, jeżynka z czarnej kury, skrzydło to równo ułożone promienie
z mieczowego pióra pawia + czerwone policzki po obu stronach "środkiem" skrzydła.
Możliwe, że mucha miała również skuwkę z czerwonej nici/jedwabiu.

...

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
RooG, lhotse
RooG 

Wysłany: 2014-03-03, 21:54   

Dzięki Kuba :ok

lhotse 
Sebastian

uwierzytelnianie: 12121
Piwa: 323/313
Wysłany: 2014-03-03, 22:11   

Kuba fajnie że Ci się chciało
Temolo jeżeli możesz napisz czy może wzorowałeś się na jednym z tych stepów??
http://ukflydressing.proboards.com/thread/580
http://www.qrystian.pl/pl_alexandra,708.html

Temolo 
Lata mucha kolo ucha

Wysłany: 2014-03-03, 23:22   

Hejka nie lubię drążyć tematów ale odpowiem mój błąd nie wiedziałem ze szkółka jest dla nauczycieli :mysli ze dla tych co chcą się uczyć i najczęściej babole się popełnia w trakcie kręcenia pisząc
":mysli ze tym stepem pomogę choć troszkę w wykonaniu takiej muszki,na pewno będzie chętnie gryziona" chciałem dodać odwagi innym forumowiczom do wstawiania swoich s&s,spoko nic nie będę już wstawiał,jak widać są ścisłe normy których trzeba się trzymać przy kręceniu much,tylko dlaczego nigdzie nie jest napisane konkretnie a jak jest to zazwyczaj po angielsku lub filmiki wstawiacie w językach obcych. Wzorowałem się na panu Węglarskim na zdjęciach w gazetach również widziałem na necie i prawdę powiedziawszy nie są wszystkie jednakowe,każdy a autorów uznawanych za bardzo dobrych "krętaczy" przedstawił swoja wizje nawet nie śmiem się porównywać z nimi ale każdy kiedyś zaczynał i miał problemy z kręceniem,nawet lhotse, wrzucając dwa rożne linki,zaprezentował rożne koncepcje wykonania tej samej muszki fakt różnica hak do mokrej bogatsze skrzydełka,jedne krótsze drugie dłuższe ,moze postrzegam inaczej i moja wizja jest inna,mówi się trudno,uważam ze można wykasować tego stepa i zamknąć to wielkie nie porozumienie.Pozdrawiam

Grobôcz 
Zapôlińc skła

uwierzytelnianie: 19283
Piwa: 282/113
Wysłany: 2014-03-03, 23:45   

Skasowałem, bo po szybszym poście Temolo nieaktualne :idiot

Kuba 
Deadstonefly

Wysłany: 2014-03-04, 00:38   

Temolo, piszesz, że
Temolo napisał/a:
tym stepem pomogę choć troszkę w wykonaniu takiej muszki

Dla mnie jest to jednoznaczne.
Oczywiście, że "szkółka" nie musi być tylko dla (jak to napisałeś) nauczycieli ale jeżeli już wrzucasz
tutaj muchę i wiesz, że:
moje muszki nie są odpowiednio wykonane
to może przydał by się odpowiedni komentarz. A nie wrzucasz instrukcję i masz nadzieję,
że komuś pomożesz przy wiązaniu tego wzoru.
Gdybyś napisał, że step wrzucony w celu uzyskania uwag, krytyki... Poprosił o pomoc w wyłapaniu
ewentualnych błędów była by inna rozmowa.
Zadałem w pierwszym poście proste pytanie, po którym oburzyłeś się jak bym naruszył nie wiadomo
jaką świętość. Niby chcesz krytyki ale jak przyjdzie co do czego to się obruszasz.

Nie chodzi tu o koncepcję czy wizję - projekt muchy, chodzi o podstawowe, fundamentalne umiejętności
w kręceniu, przy pracy z poszczególnymi materiałami.
Jednym zdaniem, potrzeba najzwyczajniej wprawy żeby mówić o koncepcji przy wiązaniu much.
Jak na razie trzeba cierpliwie trenować i na spokojnie, nie spiesząc się skupić się na każdym elemencie
wiązanych much.
Cytat:

Wzorowałem się na panu Węglarskim na zdjęciach w gazetach również widziałem na necie i prawdę powiedziawszy
nie są wszystkie jednakowe,każdy a autorów uznawanych za bardzo dobrych "krętaczy" przedstawił swoja wizje

Po raz kolejny, nie chodzi o wizję, nie chodzi też o wierną kopię muchy czy jakiś jej wariant, chodzi tylko
o sposób w jaki jest zawiązana.

Temolo napisał/a:
jak widać są ścisłe normy których trzeba się trzymać przy kręceniu much,
tylko dlaczego nigdzie nie jest napisane konkretnie a jak jest to zazwyczaj po angielsku lub filmiki wstawiacie w językach obcych

Jest napisane w wielu miejscach, wystarczy poszperać chociaż by polskie fora,
poczytać komentarze pod innymi muchami albo pooglądać muszki fachowców
(jest kilku na świecie i wcale się nie kryją). Po polsku można przeczytać wiele o proporcjach
much, długościach ogonków, jeżynek, skrzydełek, gdzie zacząć, jak skończyć... Tematy wałkowane
w sieci odkąd pojawił się internet. A przy tym nikt nigdy nikomu nie zabroni fantazji przy kręceniu.
I wcale nie potrzeba znajomości języka, wystarczy zerknąć co i jak wygląda,
co i jak jest ułożone i próbować samemu. W odbiorze obrazu słowa nie są potrzebne.
Przy filmikach jest jeszcze łatwiej bo widzisz dokłądnie każde nawinięcie bobinki.

Swoją drogą tak na prawdę nie chodzi o jakieś tam normy a o zwyczajną estetykę.
Chcąc połowić połowisz na najgorszego babola, ryba na pewno nie będzie patrzeć
na krzywo nawiniętą przewijkę, za dużą główkę, nierówny tułów albo inny mało istotny
dla niej szczegół.
W kręceniu muszek jednak nie rozchodzi się tylko o samo łowienie ryb.

I proszę Cie, nie dopowiadaj sobie rzeczy, których nikt nigdzie nie napisał.

Cytat:
lepiej kupować gotowce w sklepach a na tym forum to najlepiej wpisywać posty
w dziele przywitania i bron boże nigdzie indziej żeby nie dać ciała.

To na poważnie?

Po prostu zobacz co i jak po kolei jest przywiązane a zrozumiesz w czym rzecz.
To również wariant. Odbiega od oryginału ale poszczególne elementy są estetycznie
przywiązane i jakoś zgrywają się w całość.

...

RooG 

Wysłany: 2014-03-04, 06:45   

Temolo, nie składaj broni. Kuba podjął wyzwanie, teraz czekamy na Ciebie.

Temolo 
Lata mucha kolo ucha

Wysłany: 2014-03-04, 09:48   

RooG nie mam już odpowiednich materiałów a z nie będę zamawiał z Polski żeby zrobić jedna muchę,nie będę więcej nic wklejał, poza tym uważam że dlaczego wszyscy maj uczyć się na moich błędach niech powklejają swoje i ja będę uczył się na cudzych błędach tylko do tego to trzeba mieć "jaja a nie nosić pusta reklamówkę" nikt nie wkleja bo wstyd,są goście na tym forum którzy odwalaj kawal dobrej roboty,prezentując swoje muchy i chylę głowę przed nimi ale to ułamek wszystkich jacy są zarejestrowani.Kuba na twoje pytanie odpowiedziałem w konkretny i wyrazisty sposób moze nie doczytałeś,a krytyki się nie boje i się nie obrażam przyjmuje na klatę jak coś jest nie tak.Moja odpowiedz była taka a nie inna ale musisz przyznać ze sam skwitowałeś tego stepa jak byś spuszczał gówno w kiblu "złe, śmierdzące to do dziury".Naprawdę czy musimy dalej kontynuować ta farsę,nie będę się więcej wypowiadał na ten temat,bylo minęło jutro będzie nowy dzień,jak dla mnie jest temat zamnkiety co miało być powiedziane to zostało napisane i .

Odpowiedz do tematu