Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
lakiery i żele UV
Autor Wiadomość
dejv 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/168
Wysłany: 2013-08-25, 19:03   lakiery i żele UV

Czołem!
od około roku czasu używam żelu i lakieru UV zakupionego na stoisku kosmetycznym w jednej z krakowskich galerii handlowych. Z efektów byłem bardzo zadowolony i praca w porównaniu z tradycyjnymi lakierami dużo przyjemniejsza. Razem z tymi UV zakupiłem latarkę UV diodową.
Koszt lakieru i żelu po około 15 zł, latarka 20 kilka. Latarka dobrze utwardzała żel natomiast lakier zostawał lekko lepki. W momencie kiedy w latarce były nowe baterie utwardzanie było dużo szybsze niż po okresie dłuższego używania.

Dziś odwiedziłem stoisko ponownie i trafiłem na dziewczynę która była dobrze zorientowana w temacie. Zaczęliśmy rozmowę i wcale nie zdziwiła się słysząc o dewiacjach. Interesowała ją chłonność materiału i czym to chcę utwardzać. Okazało się, że lakiery (żele) możemy podzielić na podkładowe i wykończeniowe. Występuje także wersja hybrydowa. Nie wszystkie możemy utwardzić skutecznie latarką. Do większości potrzebna jest lampa o większej mocy.
Niektóre z nich pozostają lekko lepkie po utwardzeniu i trzeba użyć zmywacza ( na bazie alkoholu). Mi poleciła żel hybrydowy 32 zł (był tylko w dużym opakowaniu, małe około 20) , kupiłem też zmywacz do lakieru który mam - duża butelka 11 zł. Zmywacz powoduje także zwiększenie połysku.

Po testach okazało się BINGO! I żel szybko się utwardza i lepkość znikoma, i długo można kształtować kształt kropli.

Czy kupić żel czy lakier? Żel nie wsiąka tak szybko w materiał jak lakier jest to szczególnie ważne wtedy gdy nie chcemy aby materiał ściemniał. Żel też nie ścieka w fazie układania na muszce, można łatwo zrobić grzbiet a brzuszek zostanie wolny od powłoki. Lakier natomiast pozwoli na piękny połysk główki w muszce, wzmocni wewnętrznie węzeł czy tez konstrukcje. Polecam produkty UV i to nie koniecznie skierowane w stronę naszego hobby.

Więcej szczegółów
Wystawiono 12 piw(a):
Szymon, Majowy, lukasz1q1, GrzesiekT, Pumeks, Paweł J, Kuba, Alek_Art., furgon, Piotr$, MaciejK, Grobôcz
furgon 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 6/19
Wysłany: 2013-08-26, 08:47   

Witam
Co do latarki, to faktycznie może poziom naładowania baterii ma wpływ na czas utwardzania, ale trzeba by się również zastanowić na długością fali. Nie każda latarka uv emituje światło o tej samej długości fali, a co za tym idzie efekty mogą być różne.

Bardzo fajny artykuł :piwko

dejv 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/168
Wysłany: 2013-08-26, 18:22   

Furgon, problem w tym że na przeglądanych przezemnie latarkach jedyne info to ilość diod LED i rodzaj baterii. Latarka to produkt dla amatorów do domu.

Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1138/1624
Wysłany: 2013-08-26, 21:27   

Do utwardzania wszystkich "flytierskich" UV wystarcza latarka-brelok z jedną diodą.
Całą resztę żeli utwardzam w takiej:
Suszarka do paznokci

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
dejv
Grobôcz 
Zapôlińc skła

uwierzytelnianie: 19283
Piwa: 282/113
Wysłany: 2013-10-23, 11:25   

W weekend spędziłem kawałek nocki na damskich forach pazurkowych. Problem z utwardzaniem żeli nieflytierskich okazuje się prosty do rozwiązania - trzeba wybierać te żele, które przeznaczone są stricte pod lampki LED. Te, które w tytule nie mają LED domyślnie utwardzać trzeba w lampach (takich, jakie pokazał Szymon). Się oświeciłem, zamówiłem COŚ W TYM STYLU Jak przyjdzie będą testy, jak się sprawdzić podam konkretny wariant.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Szymon
Paweł J 

Piwa: 541/1246
Wysłany: 2013-10-23, 14:22   

ja kupiłem coś takiego http://allegro.pl/zel-uv-...3645281606.html
latarka http://allegro.pl/lampa-u...3616984106.html
baterie muszą być perfect :ok i wszystko śmiga
zamywacz http://allegro.pl/zmywacz...3645294638.html
Postaw piwo autorowi tego posta

Grobôcz 
Zapôlińc skła

Wysłany: 2013-10-25, 07:14   

Paweł J napisał/a:
(...) baterie muszą być perfect (...)l

Żel jeszcze nie dotarł, ale latareczka już w łapkach. W oczekiwaniu kilka słów o baterii / napięciu. Wydajność naszego światełka można ciut zoptymalizować. Spadki napięcia na takich latareczkach bywają dość znaczne. Walka z tymi spadkami to chlenb powszedni modderów latarkowych, czy epapierosowych. Potrafią one wynosić nawet 0,9V!!!
Pierwsza rzecz, jaką można zrobić to przesmarowanie gwintu w dupce pastą stykową (np. samochodowy smar miedziany). Druga rzecz to juz dla wielu może byc zbyteczna inwestycja, ale... Bateryjki AAA choć fajne, to słabieńkie są. Próbuję zastosować rozwiazanie, które mi się sprawdziło w innych latareczkach - zamontowanie przedłużki i zastosowanie zamiast bateryjek AAA ogniwa 18650. W PL dostępne są TAKIE , ale już mogę powiedzieć, ze nie pasują gwinty. Zamówiłem więc na próbę TAKĄ . Koszt z wysyłką śmieszny - 3,01zł :idiot
Dojdzie pewnie za miesiac, wówczas dam znać. Myślę, że Ci, co mają na stanie takie ogniwa i ładowarkę mogą zaryzykować zakup - 3 zł za miesiac nadziei na sukces to niewiele ;) Jakby co u tego sprzedawcy są też ładowarki do ogniw w śmiesznej cenie (bodaj 20zł).

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Paweł J
Grobôcz 
Zapôlińc skła

Wysłany: 2013-10-25, 21:04   

No dobra - pierwsze testy za mną. Mam taki oto zestaw:

Wybrałem wariant żelu Builder Clear . Jest gęsty, bardzo gęsty, ciągnie się za igłą jak klej polimerowy i do niego podobną konsystencje ma. Wybrałem bo na FOTKACH wyglądał właśnie na najgęstszy. Wydaje mi się, że do np. quillówek potrzeba by rzadszego (Shining Clear?), bo trudno ten równomiernie rozprowadzić (ciągnie się za igłą). Może jak się pomacha chwilę rotacją imadła, to ładnie się rozlej - może. Ponadto proszę wziąć pod uwagę, że z tą chemią dopiero zaczynam - może jeszcze nie umiem.
Fajnie za to robi się garby na nimfetkach:

Najważniejsze - utwardzanie trwa na prawdę kilkanaście sekund, żadnych problemów. Jak się spodziewałem, lepi się po zastygnięciu, ale maźnięcie pędzelkiem odtłuszczaczem (ten na fotce podprowadziłem mojej czepnicy), załatwia całkowicie sprawę.

Reasumując: lektura damskich forów to mordęga (one koszmarnie nadużywają zwrotów Dziewczyny! Pomocy! Ratujcie! French mi schodzi już po 5 dniach ;) ), ale było warto - za przysłowiowe grosze mam na prawdę to, czego szukałem, a płacić słono za metkę for flytiers nie chciałem.

P.S. Q...wa - jak to parzy paznokcie w trakcie utwardzania... :idiot
P.S.S.Dzięki Dejv :piwko

Edit: Do quillówek chyba jednak też nada :tak Niestety łapie pęcherzyki powietrza - to norma, czy sobie nie radzę?

tomantg 
Michał Tomanek

Piwa: 80/77
Wysłany: 2013-10-29, 23:59   

Grobôcz, bez przedłużania, fajnie wchodzi 18500 :) wiem, bo używam ich do latarek zamiast "koszyczka" na AAA ;) wydajność oraz moc ognie Li-Ion jest nieporównywalnie większa :)

Alek_Art. 
Fly Fishing :D

Piwa: 234/133
Wysłany: 2013-10-31, 10:37   

Paweł J, żelek kupiłem taki, jak Ty i zmywator także :) Ino szarpnąłem się na słoik żelu 30g, bo pewnie się moja żonka zechce do niego podłączyć - ja muchy, ona pazury :D Lampkie sobie zrobię sam, bo mam chyba z 50 szt. diod LED UV, które kiedyś kupiłem do naświetlania światłoczułej emulsji do produkcji płyt drukowanych (elektronika) i się przydadzą :)

Grobôcz 
Zapôlińc skła

Wysłany: 2013-10-31, 10:41   

Alek_Art. napisał/a:
(...) Lampkie sobie zrobię sam(...)

Mam nadzieję, że opiszesz i pokazesz schemat i wytwór? Już za samą ideę samoróbstwa :piwko

Alek_Art. 
Fly Fishing :D

Piwa: 234/133
Wysłany: 2013-10-31, 13:02   

Ja tam lubię własnoróbstwo uskuteczniać, oj lubię! :D

MT_NY 

uwierzytelnianie: 98765
Piwa: 92/174
Wysłany: 2013-10-31, 23:54   

Alek_Art., pomyśl nad kolimatorami do diód :ok

tomantg 
Michał Tomanek

Piwa: 80/77
Wysłany: 2013-11-01, 00:20   

Alek_Art., jak dasz z 20 sztuk to bedzie fajne swiatło, ja na poczatku probowalem z 1szt.... żel 30 sekundowy utwardzał mi się w jedyne.. 3 minuty ;) teraz jest szybko ;) powodzenia i pokaż co ukulałeś :) :piwko

krzysiekjarosz 

uwierzytelnianie: 19700
Piwa: 13/9
Wysłany: 2013-11-05, 12:06   

Paweł J napisał/a:
ja kupiłem coś takiego http://allegro.pl/zel-uv-...3645281606.html
latarka http://allegro.pl/lampa-u...3616984106.html
baterie muszą być perfect :ok i wszystko śmiga
zamywacz http://allegro.pl/zmywacz...3645294638.html

Zakupiłem to samo i u mnie nie działa. Może coś robie nie tak? Podpowiedzcie coś.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu