Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
no name
Autor Wiadomość
b seremet 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/57
Wysłany: 2012-11-22, 22:53   no name

Niedawno zacząłem przygode z full dressami i nie ukrywam że niewyobrażalnie trudna to materia :pizda Mnie osobiście kosztuje bardzo dużo nerwów ale nie zrażam się i co jakiś czas będę starał się wrzucić moje kolejne twory :idiot

Haczyk: harrison bartleet 5/0
Nić: lagartun 74 D biała, czarna 6/0
Ogonek:Crest
Tułów: silkfloss pomarańczowy i niebieski,lameta owalna złota,czarny struś,jezynka kolory(kingfisher blue, royal blue,zółty mallard flank)
Skrzydełka: Lady amherst(czerwony), naturalny indyk, indyk w kolorach (kingfisher blue, royal blue, pomarańczowy), kori, mallard
Pozostałe materiały:jungle cock, papuga i s.kingfisher blue, crest
Ostatnio zmieniony przez b seremet 2012-11-30, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Majowy, czaplasiwa, robert f, janosch
pietrekzywcok 

uwierzytelnianie: 11111
Piwa: 14/52
Wysłany: 2012-11-23, 08:10   

Jak dla mnie bogate,bogate to mocie :ok

jarekfish69 

uwierzytelnianie: 13110
Piwa: 307/298
Wysłany: 2012-11-23, 14:58   

Powiem tak : dla mnie jako fulldresowego laika to niezły odjazd :wow Połączyć to pierzaste towarzystwo w całość - szacunek :brawo Wrażenia artystyczne bardzo pozytywne, aspekty techniczne zostawiam fachowcom.
Ps. To niedawno to mniej więcej jaki wymiar czasowy - bo nie wiem czy się za to zabierać :idiot

b seremet 

Wysłany: 2012-11-23, 23:31   

jarekfish69 napisał/a:

Ps. To niedawno to mniej więcej jaki wymiar czasowy - bo nie wiem czy się za to zabierać :idiot

To jest moja czwarta mucha ale wierze że każda następna będzie lepsza a jak zrobie ich kilkadziesiąt to jakieś tam pojęcie będę o nich miał

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kuba
jarekfish69 

uwierzytelnianie: 13110
Piwa: 307/298
Wysłany: 2012-11-24, 12:57   

b seremet napisał :
Cytat:
To jest moja czwarta mucha

No to masz talent :brawo

robert 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 206/319
Wysłany: 2012-11-24, 14:54   

Nie będę komentował szczegółów bo nie znam kanonów wykonania tego typu much ale jedno mi się podoba - dobór proporcji mucha jest "lekka" i miło się na nią patrzy. Samo składanie skrzydełek to makabra a co dopiero je ładnie przywiązać... Powodzenia na przyszłość i gratuluję uporu :piwko

RooG 

uwierzytelnianie: 86421
Piwa: 365/562
Wysłany: 2012-11-24, 19:09   

Ja natomiast przyczepię się do:
1. źle złożone Topping - powinny schodzić się w jednym punkcie,
2. źle przygotowany podkład, przez co jedwab jest nawinięty nierówno,
3. nierówno podzielone segmenty przewinięte lametą,
4. struś w środkowej części kiepsko położony, ponieważ wyraźnie dzieli się na pół,
5. skrzydło ma jakby "przetłoczenie" w środkowej części, a powinno stanowić płynną jednolitą linię,
6. roof z mallarda ma niedomasowane końcówki przez co się rozeszły.

To tyle na pierwszy raz - byłoby więcej widać, gdyby było inne tło.

A żeby zakończyć czymś pozytywnym, to nie wiem czy widziałeś, ale polecam:
https://www.facebook.com/...39711935&type=3

b seremet 

Wysłany: 2012-11-24, 19:41   

Roog wybacz że zapytam ale od kiedy stałeś się ekspertem ws Full Dresów ? nie zrobiwszy prawdopodobnie ani jednego? Wiem że naogladałeś się w sieci setki tego typu much i "smak ci sie wyrobił" ba ja też mam smak i wiem jak takie muszki powinny wyglądać ale co innego jest oceniać wg smaku a co innego wiązać takie muszki a potem je oceniać. Niedociągnięcia które wymieniłeś powyżej równiez i ja widzę ale nawet nie wiesz jakie czynniki sie na to składają. Niebieski floss jest ppołożony tak a nie inaczej bo jest innym flossem niż ten pomarańczowy ( strzepi sie, beznadziejnie sie układa i teraz wiem ze raczej nie bede go uzywał w tych muszkach) struś w srodkowej cześci był połozony ładnie ale walcząc z roofem z mallarda okolo 2 h poprostu go zgniotłem palcami bo najlepsi kładą go za 3-4 podejściem a ja podchodziłem ze 30 razy a efekt i tak nie jest zadowalający. Jak bedziesz próbował robić roof to zrozumiesz o czym mówie i nie pomogą tu żadne filmiki których się naoglądasz bo jeszcze nikt nie nauczył się techniki od samego patrzenia, takie rzeczy przychodzą poprostu z czasem.Na koniec gdybyś nie wymienił/znalazł tych wszystkich niedociągnięć to by znaczyło że osiągnąłem stopień mistrzowski w 4 muszce :wow kiedy najlepsi robią je kilkanaście i więcej lat. Na dzień dzisiejszy to wszystko na co mnie stać

RooG 

Wysłany: 2012-11-25, 07:53   

Rozumiem, że spodziewałeś się ochów i achów, w takim razie zmieniam zeznanie. Przepraszam za poprzedni post. JESTEŚ BOGIEM, a Twoja mucha jest wspaniała. Powinienem też dodać jak moi poprzednicy: nie znam się kompletnie, ale mucha mi się podoba.

Chyba sobie żarty robisz. Wstawiasz muchę, to spodziewaj się krytyki, zwłaszcza wtedy, gdy sam widzisz niedociągnięcia. Ja pisząc posta chciałem Ci dać znać, że wiem w temacie cokolwiek, mimo, że nie dzielę się zdjęciami swoich prób, ponieważ nie są warte pokazywania. Link do lekcji z Full Dresów podałem Ci, nie dlatego, że się go naoglądałem, ale dlatego, że dla mnie był pomocny - zwłaszcza w kwestii podkładu pod floss, ponieważ piórka są łatwiejsze w obróbce.

Podam Ci teraz dwa kolejne linki, na poparcie moich słów. Wg Ronna Lucasa, nauka wiązania FD powinna się odbywać etapami: http://www.ronnlucassr.com/dress.htm

Jednym z etapów jest wiązanie much typu Spey. Ja właśnie na tym etapie uznałem, że mogę moją nauką się pochwalić i pokazałem Speya, w którym skrzydła z Mallarda wyszły zadowalająco; nie idealnie lecz zadowalająco.
http://www.szczurek.webd.pl/viewtopic.php?t=11198

Otrzymałem komentarze podobne do tych pod Twoją muchą. Stąd może moje założenie i odwaga napisać kilka słów, które miały pokazać, że ktoś ma podobne do Twoich problemy i podobnie jak Ty walczy z materiałami. Szkoda, że mój post odebrałeś inaczej.

b seremet 

Wysłany: 2012-11-25, 16:30   

Roog ja krytyki się nie boję dlatego wstawiam swoje muszki pomimo tego że jak napisałem wyżej " mam nadzieje ze każda nastepna będzie lepsza" bo zdaję sobie sprawę że jeszcze dużo im brakuję. Dlaczego Ty nie pokażesz swoich ?( czyś byś bał sie krytyki) z miłą chęcią wypunktuje twoje potknięcia tylko co to zmieni? skoro muszke będziesz wykonywał wg kanonów/albo ciągle je wykonujesz a mimo to uważasz że nie nadają sie do pokazywania. Idąc twoim tokiem rozumowania osoba która zna wszystkie kanony, zasady itp powinna zrobić taką idealną muszkę już za pierwszym razem no bo jak... skoro to ma być takie a to takie to w czym problem?
Myśle ze takie muchy traktuje się jako całokształt (proporcję, kolorystyka) oczywiście że rażące niedociągnięcia nie przejdą. Przeglądałem wiele galerii mistrzów i zawsze do czegoś można się przyczepić.
Roog ja uczę się z ksiązki i do tego mam płyte dvd i linki które mi podsyłasz w zasadzie nic nowego do tematu nie wnoszą. Weźmy dla przykładu tułów z silku i jego równe położenie. Wiesz jakiego silku używają? Jest to Alecks Jackson Japanese silk floss( jest on chyba syntetyczny dlatego tak ładnie sie układa) ale jest cholernie drogi ,do tego dochodzi jeszcze sprawa
burnishing tool masz to urządzonko? żaden fllos nie ułoży się perfekcyjnie ale jak go pogłaszczesz to masz ideał. To są detale które decydują o sukcesie. Nowy floss już do mnie idzie :hahaha . Odradzam kupna French silk floss firmy lagartun(beznadziejny).
Na koniec jesteś jedyną osobą która podejmuje temat( co mnie cieszy) i nie mam problemu duskutować o moich muszkach tylko daj mi jakiś argument żebym to ja mógł podyskutować o twoich.Myśle że razem było by łatwiej i przyjemniej przez ten temat przechodzić, no chyba że wolisz wstawić n-tą muszke do galerii i napisać że to twój pierwszy full w co i tak nikt nie uwierzy.

RooG 

Wysłany: 2012-11-26, 14:36   

To zacznijmy od początku.

Czy możesz proszę wykonać i przedstawić zdjęcie na ciemniejszym tle, które będzie stanowiło kontrast dla muchy? Myślę, że najlepiej wykonać zdjęcie oświetlonej muchy na tle ciemnego pokoju - wtedy powstaje ładne czarne jednolite tło i wszystkie detale są dobrze widoczne.

Gładzika (burnishing tool) użyj najpierw na równo położonym podkładzie i wtedy układaj silk. Ja na chwilę obecną odłożyłem pracę z silkiem, ponieważ nie mam rękawiczek, a paluchy mi się strzępią (alergiczna reakcja o tej porze roku).

Co do prezentowania much i mówienia, że jest ona pierwszą to masz rację - jeśli podaję muchę i mówię "pierwsza" mam na myśli pierwsza warta pokazania - chyba każdy o zdrowych zmysłach zdaje sobie sprawę, że nie ma możliwości usiąść do imadła i od razu kręcić cuda. Wiadomo, że trzeba się nauczyć obsługi materiałów i narzędzi. Zresztą mniejsza z tym - doszedłem już jakiś czas temu, że nie warto pokazywać partactwa, jeśli jesteśmy jego świadomi. Kręcimy dla satysfakcji, której nie ma sensu ryzykować jeśli sami jesteśmy świadomi ułomności naszego tworu. Skoro wiążesz muchy łososiowe to masz już jakiekolwiek pojęcie o kręceniu i wiesz, że efekty możesz osiągnąć tylko dzięki własnej pracy, a nie dzięki uwagom innych krętaczy - zwłaszcza na tak mało Full Dress zorientowanym forum.

Drugą kwestia jest dostęp do materiałów - te dobrej jakości są w Polsce bardzo trudno dostępne i drogie. Nie wiem jak stoisz finansowo, ale ja przy dwójce dzieci nie mogę sobie pozwolić na takie zakupy, jakie by mnie satysfakcjonowały i kręcę z tego co mi się uda na raty zdobyć. Ściąganie wszystkie z internetu obarczone jest nieraz dużym kosztem za przesyłkę itp itd, ale to wszystko już przecież wiesz.

Trzymam kciuki i dopinguję, wszystko co piszę robię w dobrej wierze, a nie złośliwie. Postawa "zjadłem wszystkie rozumy" już mi w kręceniu i na tym forum przeszły - trochę dojrzałem i spokorniałem przez 5 lat flytyingu i flyfishingu :ok

b seremet 

Wysłany: 2012-11-30, 17:57   

Kolejne dwa fulle tego tygodnia . Pierwsza to Lady Amherst wg. oryginalnej receptury z tym że bez czułek których zapomniałem przywiązać :idiot a druga to mój projekt jeszcze bez nazwy.

Ostatnio zmieniony przez b seremet 2013-11-23, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
Kuba, Laks, RooG, flyangler, janosch
Laks 
byle do weekendu

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 1302/768
Wysłany: 2012-11-30, 18:10   

Ta ja zrobię te ochy i achy :idiot :brawo

:piwko

Kuba 
Deadstonefly

uwierzytelnianie: 71086
Piwa: 1401/1500
Wysłany: 2012-11-30, 18:10   

A tam jakieś czułki :hahaha
Piękne muchy!

Moim skromnym zdaniem podpartym tylko i wyłącznie obserwacją takich muszek
to w tej drugiej przydał by się inny topping na górę, wydaje mi się, że nieco krótszy
(oczywiście żeby się zamykał z tym z ogonka) i nie tak wygięty - żeby szedł niemal
po skrzydle i nie zmieniał aż tak kształtu muszki.
Tak się tylko zastanawiam ;)

Po zaledwie kilku muszkach tego typu KLASA! :)

:piwko

...::: grafika / ilustracja / projektowanie graficzne / reklama :::...
...

b seremet 

Wysłany: 2012-11-30, 18:16   

Kuba, powinienem był użyć większych piórek Lady amherst i byłoby :ok ale dopiero na zdj to widać.

ps.W pierwszym poście wstawiłem lepsze zdj bo na tamto sam nie mogłem patrzyć :pizda

Odpowiedz do tematu