Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Taimen XV Wading Boots Felt -porażka
Autor Wiadomość
trout55 
Jacek Barański

uwierzytelnianie: 54321
Piwa: 85/18
Wysłany: 2011-04-18, 21:16   

Nie mogę, naprawdę. Wymiękam. Jak można buty robocze porównywać ze specjalistycznymi butami do brodzenia ?!! Buty to jeden z najważniejszych punktów wyposażenia muszkarza. Właśnie na nich nie należy oszczędzać. Dobre buty są odpowiednio skonstruowane, aby dobrze trzymać i usztywniać nogę podczas brodzenia. No i najważniejsze - podeszwa. Niech mi nikt nie mówi, że podeszwy butów roboczych są porównywalne z podeszwami solidnych butów do brodzenia. Nie osłabiajcie mnie już więcej, proszę.

Moderator: * 13.07.1966 † 01.04.2012 :(

Kane 

uwierzytelnianie: 98765
Piwa: 227/96
Wysłany: 2011-04-18, 21:49   

trout55 napisał/a:
Nie mogę, naprawdę. Wymiękam. Jak można buty robocze porównywać ze specjalistycznymi butami do brodzenia ?!! Buty to jeden z najważniejszych punktów wyposażenia muszkarza. Właśnie na nich nie należy oszczędzać. Dobre buty są odpowiednio skonstruowane, aby dobrze trzymać i usztywniać nogę podczas brodzenia. No i najważniejsze - podeszwa. Niech mi nikt nie mówi, że podeszwy butów roboczych są porównywalne z podeszwami solidnych butów do brodzenia. Nie osłabiajcie mnie już więcej, proszę.

No weź mnie nie osłabiaj, piszesz o śnie, czy marzeniach? Poza naprawdę profesjonalnymi i "zaangarzowanymi" - firmami, nikt nie proponuje na Naszym rynku dobrych, profesjonalnych butów do brodzenia. CHŁAM do potęgi n i tyle. wyciąganie kasy i syf jak trampki za 10 pln.
Uważam, że jeżeli kogoś nie stać to lepsze robocze niż papierowe

trout55 
Jacek Barański

Wysłany: 2011-04-18, 22:14   

Kane, czytaj ze zrozumieniem. Ja nie piszę o chłamie, tylko o porządnych butach.

Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 22:23   

Panowie wiosna za oknem nie lepiej jechać na ryby :tak jak dyskutować coraz ostrzej o butach które niestety w większości faktycznie są nic nie warte i jest to zwykłe naciąganie klienta :kicha

harp 

Otrzymał 10 piw(a)
Wysłany: 2011-04-18, 23:29   

Tak się składa że ja na ryby nie mam czasu w tym tygodniu więc miło z kimś podyskutować o butach do brodzenia. :mysli
Trout55 te buty są naprawde spoko. Nie jestem pierwszym który ich używa. Chciałem kupić normalne buty ale "starsi koledzy" doradzili kupno takiego obuwia więc kupiłem.

Odnośnie jakości butów roboczych. Są to buty ochronne muszą spełniać wymogi bhp. Muszą być wytrzymałe na czynniki mechaniczne i chemiczne oraz wykonane z odpowiednich materiałów. Podeszwy nie są przystosowane do brodzenia po kamieniach to prawda ale mają nie tracić przyczepności na śliskich powierzchniach w tym wilgotnych i zalanych olejem.
Czy ktoś kontroluje jakość wykonania butów do brodzenia???!!!

Koniec końców wytrzymują więcej niż buty taimenna których specjalstyczne przeznaczenie zdradza napis i cena.

Odnośnie sprzętu muchowego "specjalistycznego" . Zastanawiałem się niejednokrotnie czynie zainwestować w sprzęt tzw.: Wysokiej klasy. Trwało to do momentu gdy mogłem namacalnie sprawdzić 5 kijów muchowych 3 z najwyższej półki i dwa z tej dużo niższej. Kije szczupakowe. Prawda są trochę lżejsze. I jak dla mnie ktory nie ma
w perspektywie łapania tarponów te różnice się kończa. Okazało się ze rzutowo różnicy praktycznie nie ma. Dalej rzuci ten kto ma lepszą technikę. Osobą ze słabszym nadgarstkiem lżejsze kije są łatwiejsze do zatrzymania. Cięższe 'przelatują". Jeśli nawet rzucę dwa metry dalej to jak dla mnie różnica cenowa jest zbyt duża (co nie oznacza braków finansowych).
Drogi kij polepszyłby moje samopoczucie że oto mam jednego z najlepszych.

Kto nie łapał najwięcej
najpjękniejszych ryb na zwykły leszczynowy patyk brodząc na bosaka w samych majtkach i koszulce. Z puszką po mielonce z kopanymi robakami. Spawikiem z
zapałki. Takich ryb już nigdy nie zlowię.

Kij w mrowisko? :f
Postaw piwo autorowi tego posta

trout55 
Jacek Barański

Wysłany: 2011-04-19, 02:29   

Jakaś racja w tym co piszesz na pewno jest. Ja na pewno nie zamierzam przekonywać nikogo na siłę. De gvstibvs non dispvtandvm est. Ja mimo wszystko zamiast butów roboczych nadal będę używał Simmsów, a łowić będę zamiast Jaxonów i Kongerów Orvisami, Sage'ami i Greysami. I to nie dlatego, że mam pieniądze, ale dlatego że sprawia mi to większą przyjemność i daje większy komfort.

Kane 

Wysłany: 2011-04-19, 16:59   

Jak zwykle galopuję :hahaha - wczoraj byłem nie do rozumienia - sorka.
Dziś lekko tyż.

Nie wszystkich stać na dobre buty, albo są kolejnym zakupem po dobrym sprzęcie. W tym czasie trzeba łowić - no to mus jest przecież.
A syfy, które nazywają butami do brodzenia, rozpadają się po kilku wyjściach. Bliżej roboczym do takiego miana niż np. Aqazom, w które ja wtopiłem. Poprostu trzeba dążyć do zakupu profesjonału, ale po drodze lepsze są robocze niż pseudo. Co można zaproponować Kolegom o niestabilnej, zerowej lub prawie zerowej sytuacji finansowej? Simsy z a połowę niektórych budżetów domowych? Lub Fajans do utopienia ciężko wykrojonej kasy? - masz jakiś pomysł? Robocze są spoko.
Nt. kijów markowych nie wchodzę w dysput, różnica jest. + gwarancja, że jak przytulisz jakiś model do ręki, to go będziesz miał do końca żywota i chyba po części za to się płaci. Dla mnie jest to ważne. Nie znaczy to, że pozaklasowe patyki są złe, bo są dobre - niektóre, a niektóre nawet bardzo.
Se tak se napisałem, bo chciałem. :hahaha
:piwko
A żałuję całym serduchem, że nie mam mojej pierwszej "leszczyny".

jacek Ośw 
Redaktor

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 340/270
Wysłany: 2011-04-19, 19:04   

Przyglądam się Waszej dyskusji, nie rozumiem po co to zamieszanie.
Dobre buty robi tak naprawdę jedna firma na rynku i basta.
Jeżeli ktoś naprawdę nie ma kasy i chce kupić coś taniej, to jest pewna alternatywa, jest to e-bay. Tutaj podaję link, ile kosztują buty i w jakich cenach można tam kupić teraz podkute na filcu, wystarczy tylko śledzić ,znaleźć kogoś, kto zna angielski , wylicytuje za nas, a potem tylko zapłacimy i ile kasy jesteśmy do przodu każdy widzi na przeliczniku, w języku polskim na złotówki. Obecnie Amerykanie na gwałt pozbywają się butów z podeszwą filcową, wyprzedawali także Aquastealth Sole, więc proszę nie narzekać, tylko wziąć się do szukania. Tutaj podaję jeden link:

http://cgi.ebay.pl/NEW-Si...=item2eb4a3931e

W takich butach przechodziłem 6 sezonów, teraz już nadają się do kosza, ale łowiłem często w tygodniu i w każdy weekend, więc o ich jakości nie będę nawet dyskutował.
Dla mnie Simms to najlepsza gwarancja jakości. Serdecznie pozdrawiam.

trout55 
Jacek Barański

Wysłany: 2011-04-19, 19:10   

Kane, generalnie chodzi mi o to, że za cenę nowych Taimieni na przykład, można kupić używane Simmsy Freestony i będzie to na pewno dużo lepszy zakup. Ja nie mówię, że szaleję z kasą, obie pary Simmsów kupiłem używane ( jedne za 190 drugie za 200 ), a innych butów też miałem kilka par i poszły wszystkie do żyda albo do kosza.

michmiga 
Michał Migas

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 441/249
Wysłany: 2011-04-19, 20:49   

Może pogodzę wszystkich- Buty Taimen które posiadam są bardzo wygodne -stabilne i lekkie , problem jest z doborem materiału . Rozmawiałem dzisiaj z szewcem z 25 letnim stażem stwierdził że musiało się tak stać z tymi butkami ponieważ ten syntetyczny materiał nie miał prawa wytrzymać ciągłego zginania , moczenia i suszenia. Za to reszta butów jest bardzo solidna i dobrze zszyta, reszta materiałów użyta do zrobienia tych butków bardzo dobrej jakości.
A co do Simms -firma z długoletnią tradycją ich buty też ewoluowały Buty Frestone bodajże mają już 3 odsłonę (miałem 1 model i faktycznie 4 lata w nich chodziłem ) , może i pan Wilk wyciągnie wnioski i będzie dążył do coraz to lepszej jakości swych wyrobów .
Co do magi markowych produktów -mam kilka różnych kijków łowiłem chyba wędką każdego liczącego się producenta na świecie -i co , dzisiaj łowiłem przerobionym przez siebie JAXONEM XT -PRO :idiot JEDENAŚCIE RYBEK 25-35 cm na kiju zero spadów :hahaha satysfakcja i własna marka bezcenna :)

harp 

Otrzymał 10 piw(a)
Wysłany: 2011-04-19, 21:57   

http://hurch.pl/wyprzedaz-c27.html

Kane 

Wysłany: 2011-04-19, 22:30   

E tam, ja się nie emocjonuje, jakie zamieszanie? Śmieszne, że kupiłem aqazy w plu, a cały sprzęt ściągałem zza oceanu. Jakaś pomroczność mnie dopadła chyba, albo drogo chciałem się przekonać, że "nasz" rynek to "chińszczyzna". Tylko szkoda, że dla mniej zamożnego, niezbyt zorientowanego w zagranicznych zakupach wędkarza brak alternatywy.
Co do kijków: między winstonami kamufluję dragona tournamenta i leedę na czarną godzinę - fartowne są :hahaha a leeda jak koński ogon, uspokaja na siłę, trzeba z nią tańczyć, bo się nie połowi

Pumeks 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 537/604
Wysłany: 2011-04-20, 08:00   

jacek Ośw napisał/a:

http://cgi.ebay.pl/NEW-Si...=item2eb4a3931e

W takich butach przechodziłem 6 sezonów

Ja rozpoczynam w nich 4 sezon :blysk: zarazie wyglądają jak nowe :hahaha :hahaha

i Śrubki z Castoramy wcale się tak szybko nie ścierają :tak :jezyk

Maksym 

uwierzytelnianie: 67890
Piwa: 74/55
Wysłany: 2011-04-20, 20:44   

To się zmartwiłem...miesiąc temu sprawiłem sobie te buciki Taimena, na razie nie mogę powiedzieć na nie złego słowa, ale założyłem je chyba dopiero 5 razy. Są dosyć lekkie, wygodne, szybko schną. Mam nadzieję, że się nie zaczną rozpadać... :idiot

A co do XT-Pro - łowię od zeszłego roku i jestem zadowolony - za taką kasę do żyłki trudno by było znaleźć coś lepszego. Tylko pokrowiec mógłby być ładniejszy... :hahaha

Odpowiedz do tematu