Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Wywiad z Dawidem Kowalskim
Autor Wiadomość
Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1623
Wysłany: 2016-05-29, 09:30   Wywiad z Dawidem Kowalskim

Kolejny wywiad jaki prezentujemy na naszym forum to rozmowa z reprezentantem Polski Juniorów Dawidem Kowalski, wdarł się On przebojem do czołówki GPP zwyciężając swoje pierwsze zawody w kategorii seniorów

Piotr: W jaki sposób i kiedy zainteresowałeś się wędkarstwem muchowym i czy jest to twoje jedyne hobby?
Dawid: Moja przygoda z wędkarstwem muchowym zaczęła sie dokładnie 4 lata temu. Pojechałem wtedy na swoje pierwsze zawody muchowe były to mistrzostwa koła "Mszanka" odrazu udało mi sie osiągnąć swój pierwszy sukces zdobywając 2 miejsce, po tych zawodach wsiąkłem w wędkarstwo muchowe. Obecnie jest to dla mnie najważniejsze hobby lecz nie jedyne lubię tez łowić na inne metody (spinning, wędkarstwo, podlodowe),interesuje sie tez piłka nożna.
P: W jaki sposób w twoim przypadku pasja przerodziła się w chęć rywalizacji i współzawodnictwa?
D: Od samych początków moich z muchówka startowałem po różnych zawodach i tak naprawdę dzięki startowaniu po zawodach nauczyłem sie tak dużo w tak krótkim czasie dzięki temu osiągam coraz lepsze wyniki i mogę rywalizować z najlepszymi zawodnikami ze światowej czołówki
P: Powtórze pytanie z poprzedniego wywiadu, mianowicie czy na początku Twojej kariery miałeś jakiegoś mentora, nauczyciela?
D: Tak , na początku wspierał mnie i wprowadzał w tajniki wędkarstwa muchowego mój Tata Marek to dzięki jemu zacząłem łowić na muchę. Bardzo wiele nauczyłem się pod okiem Andrzeja Wnękowicza -trenera Kadry Narodowej Juniorów ,który zawsze dzielił sie ze mną swoim doświadczeniem i uczył wielu praktycznych rzeczy. Jestem ogromnie wdzięczny tym osoba za dotychczasowe wsparcie
P: Jak wspominasz ubiegło roczne mistrzostwa świata w U.S.A?
D: Mistrzostwa wspominam bardzo dobrze, są to wspomnienia które pozostaną na całe  życie .Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdobycia srebrnego medalu ,lecz mamy lekki niedosyt, bo w ostatniej chwili uciekło nam złoto ,jednak przed zawodami nie liczyliśmy na tak wielki sukces i tym bardziej jesteśmy dumni z tego jaki osiągnęliśmy wynik
P: W jaki sposób osiągnąłeś marzenie każdego młodego muszkarza a mianowicie miejsce w naszej wspaniałej Kadrze Narodowej Juniorów?
D: Miejsce w Kadrze Narodowej wywalczyłem juz po pierwszym roku startów w GP Polski ,było to dla mnie wielkim sukcesem dostać sie do pierwszej 12 w kraju i reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej, myślę ze osiągnąłem ten sukces dzięki wielu godzinom spędzonym nad woda i determinacji.
P: Jaki był twój największy pstrąg złowiony na muchę?
D: Moją największa ryba jak do tej pory jest to  złowiony pstrąg tęczowy ok.65cm na jeziorze Grafham w Anglii na buzzery ,była to ogromna ryba i bardzo waleczna.
P: Czy muszki sam wykonujesz i jakie są Twoje ulubione?
D: Nie ,much niestety sam nie kręcę, nie mam tez jakieś jednej ulubionej muchy we wszystkie wierze tak samo .
P: Jaka jest Twoja ulubiona technika połowu na muszkę?
D: Lubię łowić wszystkimi metodami   ,jednak moja najbardziej ulubiona metoda muchowa jest sucha mucha, ponieważ jest to dla mnie najbardziej widowiskowa metoda.
P: Jak często trenujesz?
D: To ciężkie pytanie ,ze względu na szkołę staram sie być około 1-2 razy tygodniowo na treningu. W wakacje już ok.3-4 razy tygodniowo na rybach .
P: Często widuję Cię na wodzie stojącej, która jest w naszym kraju coraz bardziej popularna wśród wędkarzy muchowych, co kieruje Tobą w wyborze takich łowisk?
D: Tak rzeczywiście od jakiegoś czasu dużo łowię na jeziorach i rożnego rodzaju wodzie stojącej ,ponieważ bardzo wciągnęło mnie to łowienie ,wymaga od nas wiele pomysłowości aby skusić rybę .Często jeżdżę na treningi do Moszczanicy do Pana Andrzeja Zawady jest to idealne łowisko aby zacząć naszą przygodę z wędkarstwem jeziorowym jest tam wiele dużych ryb ,polecam tam sie wybrać.
P: Podczas ostatnio odbytych zawodów GPO na Wiśle, zachwiałeś światem puszkarskim u samych posad, wygrywając w znakomitym stylu Twoje pierwsze zawody w kategorii seniorów, co było w tych dniach kluczem do sukcesów podczas tych zawodów?
D: Ciężko było mi uwierzyć w to że wygrałem te zawody tym bardziej, ze były to moje pierwsze zawody tej rangi w seniorach. Co było kluczem do sukcesu? Myślę ze dużo pomogły mi wcześniejsze treningi na Wiśle i Brennicy z moim kolega z drużyny Tadkiem Żółtkiem one pozwoliły nam na wcześniejsze rozpoznanie jak mamy przygotować sie do zawodów. Kluczem do sukcesu w moim wypadku było łowienie kleni na małe mokre muszki czy pedały jak się potem okazało to one pozwoliły mi osiągnąć tak dobry wynik.
P: Na koniec chciałbym Ci życzyć wielu sukcesów jakie jest twoje marzenie sportowe na przyszłość?
D: Dziękuje bardzo .Teraz koncentruje sie na przygotowaniach do sezonu. celem dla mnie na ten rok jest osiągnąć dobry wynik na Mistrzostwach Świata juniorów w Hiszpanii.

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
Pumeks, mirekwnuk96, luzaco, Piotr Zieleniak, 3denary
3denary 
D@wid

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 51/146
Wysłany: 2018-03-09, 23:07   

Pozdrawiam z Bogatyni mojego imiennika!!!!!
3denary -Dawid Kowalski :jezyk

Odpowiedz do tematu