Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Batson Rainshadow RX7
Autor Wiadomość
Pumeks 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 537/604
Wysłany: 2018-01-18, 20:03   Batson Rainshadow RX7

Batson Rainshadow RX7

Po kilku /kilkunastu latach łowienia na muchę , chcąc czy nie chcąc sami dochodzimy do tego jakim sprzętem na danej rzece dobrze nam się łowi.
Jakiś czas temu potrzebowałem kija typowo do krótkiej nimfy którym będzie komfortowo łowił na większych rzekach ryby 50+ i w górę. Przez ostatnie kilka lat zgromadziłem kilka patyków do krótkiej nimfy minn. 10'6 3# 10” 4# 10' 3# oraz 9' 4# . Na Beskidzkie Potoki klasy i długości bardzo mi odpowiadają , ale np. na rzece typu Vah ciężko nimi było opanować niektóre ryby.
Z góry napisze że nie lubię wędek 11” , 12" stopowych . Miałem, łowiłem , nie przypadły mi niestety do gustu. Po prostu ta długość jest dla mnie nie poręczna przy metodzie krótkiej nimfy.
Nie szukałem więc 11 , potrzebowałem coś powyżej 10”. Wpadł mi w ręce całkiem przypadkowo blank o długości 10”8 stopy a mianowicie Batson Rainshadow RX7 w klasie 5# . Blank jak najbardziej przeznaczony do metody switch . Nie powstrzymało mnie to jednak przed uzbrojeniem go w typowy kij do ,,krótkiej” Patyk dostał 14 przelotek jednostopkowych Pacific Bay , w tym pierwsza od korka Pacific Bay NSG SIC , dobrej jakości korek zakończony drewnem do przenoszenia najmniejszych ,,puknięć” oraz uchwytem ze wstawką z gruszki . Na końcu niewielki FIGTING BUTT.

Kijem łowiłem kilkanaście razy podczas wyjazdów na wodach Słowacji jak i Norwegii w 2017r
Prace wędki oceniam na typowe Medium /Fast , nie jest to sztywna szpada , wyrywająca 15cm ryby w powietrze podczas zacięcia. Blank pracuje w pełnym ugięciu , praktycznie od korka , czuć że ma moc i bdb trzyma rybę . Nie chcę tutaj pisać bzdur ile ryb z niego spada szacując 10/10 bo po prostu tego nie przeliczam a co najważniejsza , uważam że na taką przypadłość ma wpływ wiele czynników.
Kij po zważeniu na wadze sklepowej pokazuje 116 gram . Myślę , że na tą długość i klasę jest lekki .
Jeżeli ktoś szuka wędki do tzw. ,,Krótkiej nimfy” pod większe ryby to szczerze polecam ten Blank .
Pozdrawiam Grzegorz Górski .

20170722-IMG_0765.jpg
Plik ściągnięto 2064 raz(y) 65,82 KB

20170722-IMG_0767.jpg
Plik ściągnięto 2064 raz(y) 67,38 KB

20170722-IMG_0769.jpg
Plik ściągnięto 2064 raz(y) 56,74 KB

20170722-IMG_0771.jpg
Plik ściągnięto 2064 raz(y) 58,57 KB

Ostatnio zmieniony przez Pumeks 2018-03-20, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Szymon, luzaco, dejv
Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1625
Wysłany: 2018-01-19, 14:38   

Batson to znana i ceniona marka, sporo moich znajomych posiada kije złożone właśnie na tych blankach i są bardzo zadowoleni. W tej cenie można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo dobry wybór. Teraz troszkę znikają w cieniu innych marek oraz tego co ludzie sprowadzają z Chin, ale pod względem jakości wykonania nadal są i pewnie będą na wysokim poziomie.

:piwko dla Grześka z fajny opis, przyda się nie jednej osobie, która będzie miała dylemat na jakim blanku złożyć swoją wędkę.

:ok

dejv 

uwierzytelnianie: 77777
Piwa: 151/168
Wysłany: 2018-01-21, 08:45   

Czołem!
Znalezienie wędki do nimfy to nieprosta sprawa.
Tym bardziej gratuluję!
Kto zbroił?

Pumeks 

Piwa: 537/604
Wysłany: 2018-01-21, 13:46   

Hej . Patyk uzbroił mi Michał Migas. Który wykonał mi w sumie większość wędek na które łowię.

Co do tego co pisał jeszcze Szymon blanki tej firmy naprawdę są bdb. Szkoda że nie są tak dobrze dostępne jak np w USA

cannibalus 

Piwa: 306/125
Wysłany: 2018-09-24, 12:41   

od kilku lat mam Batsona RX7 9 stóp w dwuskładzie (zielony blank) zbrojony w X-Rods - nie wiem czy to ten rainshadow ale ma sporo lat (obstawiam ze spokojnie ponad 10 bo u mnie już z 5) i to moja najlepsza uniwersalna wedka na pstrągi i nie tylko bo łowie nią też na jeziorach białoryb, klenie na nizinach itd. Rewelacyjny blank, świetna akcja, super trzyma rybki
C&R ;)

Odpowiedz do tematu