Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje klasyki
Autor Wiadomość
Zet 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 24/32
Wysłany: 2017-07-28, 09:32   

Cześć.

Po pierwsze naprawdę doceniam, że prezentujesz klasyczne wzory much. Może jednak w tych opisach podawałbyś źródła, gdzie można je znaleźć w wersji bardziej doświadczonych krętaczy? Różne osoby przeglądają forum i warto by było promować staranność i trzymanie się pewnych zasad (szczególnie w klasykach). Porównaj choćby ostatnią Twoją wersję Moonshine do pierwszej z brzegu w sieci:
http://www.speypages.com/...-moonshine.html

Pozdrawiam,
Zet.
Postaw piwo autorowi tego posta

rider 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2017-07-28, 21:06   

@Zet- chciałbym zauważyć, że @Noform założył temat: "Moje klasyki". W związku z powyższym ma prawo publikować swoje prace, bo to jego temat. Dodatkowo podaje nazwę muchy, którą publikuje i każdy może sobie znaleźć innego wykonawce i na nim się wzorować. Forum jest dla wszystkich, tych zaczynających przygodę z muchami i starych wyjadaczy. Być może @Noform stara się trzymać zasad, jednak jego umiejętności nie pozwalają na wierniejsze odwzorowywanie, ale jestem przekonany, że za czas jakiś dojdzie do wprawy. Dodatkowo rybki nie znają się na "KLASYKACH" :hahaha i dziubią najlepiej te najgorzej wykonane :mysli
@Zet nie obraź się na mnie, pozwólmy wszystkim publikować swoje prace i zachęcajmy do publikowania, które wiele daje, gdy bardziej doświadczeni ocenią, poprawią.
Ja sam jestem na forum już kilka lat, ale ze względu na podejście np. Twoje do pracy innych, nie odważyłem się publikować swoich wypocin i wiem, że wiele z tego powodu tracę....
@Noform - dla Ciebie :piwko

Waldas 

Piwa: 138/107
Wysłany: 2017-08-02, 23:58   

W zupelnosci sie z toba zdgadzam rider.
Jest to temat Noforma, zatytulowany " Moje klasyki".
Nie najlepszych i najbardziej doswiadczonych na swiecie kretaczy, lecz jego.
Ja to doceniam i szanuje.

Noform 
tradycjonalista

Piwa: 65/261
Wysłany: 2017-08-05, 23:36   

Zet napisał/a:
Cześć.

Po pierwsze naprawdę doceniam, że prezentujesz klasyczne wzory much. Może jednak w tych opisach podawałbyś źródła, gdzie można je znaleźć w wersji bardziej doświadczonych krętaczy? Różne osoby przeglądają forum i warto by było promować staranność i trzymanie się pewnych zasad (szczególnie w klasykach). Porównaj choćby ostatnią Twoją wersję Moonshine do pierwszej z brzegu w sieci:
http://www.speypages.com/...-moonshine.html

Pozdrawiam,
Zet.

Ale wiesz że to zupełnie inna wersja Moonshine niż ta którą robiłem? Tutaj jest współczesna interpretacja wzoru. Po za tym ja robię muszki użytkowe a nie do pakowania w gablotki. ;) Moim celem jest zapoznawanie ludzi z klasycznymi wzorami i pokazanie że warto je robić żeby nie zatarły sie na karcie historii. A jak chcesz być taki drobiazgowy to tutaj masz jedną z pierwszych much opisanych jako Moonshine ale też skrzydełka są w innym stylu niż moje czy te które podlinkowałeś... http://www.feathersfliesa...pressed.JPG?239 Ja sam kisnę z robienia klasycznych wzorów typowo do gablotek bo co one nie mają już wartości użytkowych? Czy żeby zrobić klasyczny wzór powyżej 100 lat trzeba mieć certyfikat? Ogólnie Polska scena fly tyierska mnie niszczy powoli bo w każdej grupie zagranicznej patrzy sie na łowność a nie wykonanie. Muszka może być wykonana od czapy ale ma łowić. W Anglii czy w Szwecji w sklepach są tak źle wykonane muszki że jeśli bym takie wstawił to bym sie z hejtu do końca życia nie wykopał. ;) Zatem peace and tie vintage patterns :piwko

Rysiek 

Piwa: 3/2
Wysłany: 2017-08-23, 14:42   

Piękne muszki, tylko kopiować i kręcić. :ok

Noform 
tradycjonalista

Piwa: 65/261
Wysłany: 2017-12-01, 02:47   

Dzisiaj mam absolutną bombę czyli Bawarska historyczna mucha szczupakowa. Nie chce siać plotek ale obiło mi sie że wzór może pochodzić z okolic roku 1500. Nie do końca wiem czy jest to kopia 1:1 ponieważ strasznie ciężko znaleźć pewne i pełne źródło informacji.
Będzie spora receptura ;)

tułów to:od grotu około 1/3 różowego jedwabiu,1/3 białego jedwabiu,1/3 czarnego jedwabiu przewinięta niebieskim jedwabiem i na to wszystko jeżynka palmer z brązowego koguta
skrzydełko to: 2 pióra z kapki grizzly na to 2 pióra z kapki w kolorze dun i nie 2 czarne pióra z kapki koguta ale krótsze niż pozostałe
thorax to puchowe piórka które wyciągnąłem ze skóry bażanta, powinny być miękkie w kolorze brunatno/szarym.

Odpowiedz do tematu