Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór szklaka...
Autor Wiadomość
Forest-Natura 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 2/1
Wysłany: 2017-03-02, 16:37   

Witam.
Głowatka nie miała w Poznaniu pełnej oferty EGO ... ?
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta

John'y 
Pomorze Zachodnie

uwierzytelnianie: 17028
Piwa: 40/34
Wysłany: 2017-03-02, 16:38   

Niet

Daniel13 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2017-11-06, 10:37   

Witajcie

Od przyszłego roku chciałbym spróbować swoich sił ze szklakiem w połączeniu z suchą, mokrą muchą (70%) oraz daleką nimfą na Ropie i Wisłoce więc małych rzekach.

Jest to dla mnie nowość ponieważ nigdy nie łowiłem na tego typu wędzisko. Do tej pory używałem Ross FS oraz Shakespeare Agility Rise Fly #4 więc akcja średnio szybka (Ross szybszy). Z tego co doczytałem szklak charakteryzuje się wolniejszą akcją, która może mi się spodobać w szczególności do wyżej wymienionych metod gdzie nie potrzebuję rzucać dalej jak 10-12m.

Budżet oczywiście ograniczony :) Chciałbym się zamknąć w kwocie 650zł. W grę wchodzi nówka lub używka w klasie #4 ponieważ posiadam taką linkę i chciałbym ją wykorzystać. Z nówek w oko wpadł mi polecany Ego Fiber Glass #4 (czerwony blank). Chciałbym o opinię na temat tego kija. Wiem, że sporo osób na niego łowi. A jeśli chodzi o używki to nie mam nic na oku ponieważ wybór jest dosyć zróżnicowany, liczę na Wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam :piwko

Forest-Natura 

Wysłany: 2017-11-06, 10:52   

Witam.
Mam ten kijek, bardzo lubię nim łowić.
Do suchej niekoniecznie - przy suszeniu muszki jednak szybsze kijki są dla mnie osobiście dużo poręczniejsze. Chyba że do suszu z pianki. Ale do mokrej i nimfek jak najbardziej. Staram się sobie samemu dawkować łowienie szklakami - żeby to była zawsze frajda, zabawa i coś odmiennego od "codziennego" wędkowania.
Najepiej mi lata z linką DT#4 i rolkami, tudzież z moimi rzutami "pseudokotwiczonymi". Przymierzam się na przyszły sezon do mikriskagitu Ego do tego kija.
Kupiłem taki sam kijek, ale w chińskim "oryginale" (e-bay) dla żony - zdarza się jej połowić ze mną ze 2-3 razy w roku. Do kompletu czerwono-czarny kręćek Mikado Grayling ... walory estetyczne dla kobiet są ważne :hahaha
Pozdrawiam.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pumeks
Daniel13 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2017-11-06, 11:12   

A co powiesz o rzutach znad głowy dajmy na to, że do 10-12m? Rolki u mnie też w wielu miejscach są koniecznością ponieważ najlepsze miejscówki są w miejscach trudno dostępnych czyli z zarośniętymi brzegami :) Mówisz o chińskim "oryginale" - czy faktycznie te kije to są te same tylko bez logo Ego?

Forest-Natura 

Wysłany: 2017-11-08, 09:06   

Witam.
Znad głowy rzuca się normalnie - jak każdym szklakiem czyli "slow motion". Nie silę się na nie wiadomo jak długie rzuty, bo i też żadnej takiej potrzeby nie mam. Odległość o jakiej piszesz też mi zupełnie wystarcza tam gdzie łowię najczęściej.
Porównując kijek bez logo Ego i firmowany prze ztę firmę mam wrażenie że ten niefirmowy różni się jednak trochę - jest chyba trochę cięższy w ręce (nie ważyłem specjalnie)i ma bardziej intensywny kolor. Być może jest to kwestia innego, lżejszego lakierowania i zbrojenia, jakie zamawia EGO. Nie wiem tego - takie mam odczucie jak trzymam obydwa kijki w rękach. Przy sprowadzaniu kijków z Chin zawsze jest to ryzyko że może przyjść nie do końca prosty blank albo z krzywo osadzonymi przelotkami. I dupa zbita wtedy. Trzeba się z tym liczyć. Ja "chińczyka" kupiłem z drugiej ręki już w Polsce. I miałem pewność że jest OK.
Pozdrawiam.

Forest-Natura 

Wysłany: 2017-11-08, 09:07   

Witam.
Znad głowy rzuca się normalnie - jak każdym szklakiem czyli "slow motion". Nie silę się na nie wiadomo jak długie rzuty, bo i też żadnej takiej potrzeby nie mam. Odległość o jakiej piszesz też mi zupełnie wystarcza tam gdzie łowię najczęściej.
Porównując kijek bez logo Ego i firmowany prze ztę firmę mam wrażenie że ten niefirmowy różni się jednak trochę - jest chyba trochę cięższy w ręce (nie ważyłem specjalnie)i ma bardziej intensywny kolor. Być może jest to kwestia innego, lżejszego lakierowania i zbrojenia, jakie zamawia EGO. Nie wiem tego - takie mam odczucie jak trzymam obydwa kijki w rękach. Przy sprowadzaniu kijków z Chin zawsze jest to ryzyko że może przyjść nie do końca prosty blank albo z krzywo osadzonymi przelotkami. I dupa zbita wtedy. Trzeba się z tym liczyć. Ja "chińczyka" kupiłem z drugiej ręki już w Polsce. I miałem pewność że jest OK.
Pozdrawiam.

MATIQUES 

Otrzymał 10 piw(a)
Wysłany: 2017-11-13, 09:49   

na pewno lepszy od ego
http://www.flyfishing.pl/...=98639&offset=0

Odpowiedz do tematu