Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw (do nauki technik) na San
Autor Wiadomość
mucha7 

uwierzytelnianie: 73803
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2017-08-22, 13:43   Zestaw (do nauki technik) na San

Chciałbym - jeśli można tak wprost - zadać Wam pytanie o zestaw do nauki technik muchowych, na Sanie, w górskich odcinkach rzeki.

Po wstępnej analizie sytuacji okazało się, że potrzebuję dwóch zestawów #4 i #7-8, długości 9', o akcji średnio-szybkiej oraz nie potrzebuję kołowrotka, tylko "atrapę". Potrzebuję też sporo innego sprzętu od linek, poprzez wodery, kamizelkę, podbierak do książek i imadełka do kręcenia much. To dużo wydatków + opłacenie karty, stąd chciałbym kupić jeden zestaw i tu zaczynają się schody.

Pomiędzy #4 a #7 są dwie liczby: #5 oraz #6. Moje pierwsze pytanie związane jest z prośbą o podpowiedź w który ciężar wyrzutowy celować?

Drugą sprawą jest kwestia kołowrotka. Nie jestem przekonany do "atrapy". Chciałbym jednak mieć hamulec. Czy to sensowne rozumowanie? I czy w takim wypadku Greys GX300 będzie w miarę dobry? W kołowrotku oprócz hamulca, chciałbym mieć możliwość dokupienia dodatkowej szpuli.

Kwestia samych wędzisk jest delikatna. Wybrałem wstępnie dwa, występujące zarówno w klasach #5 jak i #6, długości 9' o akcji średnio-szybkiej. Mianowicie:
(i) Vision Keeper (KV4905/KV4906) lub
(ii) Echo Base (590/690)
Czy łowił ktoś na którąś z nich? W sensie czy warto dopłacać 2 stówki do (ii). Wędzisko (ii) ma na stronie sklepu podaną akcję medium, na stronie producenta jest natomiast medium-fast, zakładam, że ta druga informacja jest poprawna.

Są też gotowe zestawy np. Orvis Encounter Outfits (905-4/906-4). Doliczając jedną linkę do Echo Base i Greysa Gx300 wychodzi ta sama cena. Przy czym w zestawie Orvisa jest linka za 2,5 stówki, co wydaje mi się jej "zmarnowaniem" na start.

Jednocześnie, jeżeli to co napisałem nie ma sensu, to proszę o podanie gotowego zestawu rzekę typu na San.
Postaw piwo autorowi tego posta

zibi84a 

uwierzytelnianie: 11211
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2017-08-22, 17:28   

Witaj. Jeśli chodzi o wędkę to zdecydowanie #5. Obskoczysz wszystkie metody a i tak kiedyś kupisz #4 do suchej. Mam ROSS FS #5/6i szczerze polecam za taką kasę (są u Guzdka), mocne wędki plus gwarancja super. Na początek wystarczy. Kolowrotek OKUMA SLV polecany prze większość, dobry hamulec . Jest wyprzedaż na Allegro 98zl plus szpula 49zl. Naprawdę dobra cena. Linka zależy od kasy ale tych najtańszych nie kupuj. Ja mam jedną zapsową EGO i nic się z nią ni dzieje już dwa sezony. Do suchej kup DT , obrucisz i masz nową. Nie daj się na początku ogłupić bo zawsze można kupić coś lepszego i lepszego.........
Powodzenia

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mucha7
mucha7 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2017-08-22, 21:05   

Dziękuję Ci za poradę. Wezmę #5. Kołowrotek, który podpowiedziałeś wygląda nadzwyczaj zdrowo. Czy oznaczenia na kołowrotku są tożsame z tymi na wędkach? W sensie czy 4/5 znaczy #4 DT i #5 WF?

zibi84a 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2017-08-22, 22:00   

Dokładnie. Nie będziesz rozczarowany, bo normalnie chodzą po min 200zl

zibi84a 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2017-08-22, 22:09   

Jeśli chodzi o oznaczenia to wchodzą #4 i #5 plus podklad ( mniej pod Dt), kup 20lb, jest cienki, jakiś tani Jaxon lub Robinson

mucha7 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2017-08-23, 12:19   

Niezaprzeczalnie jest on w okazyjnej cenie, ale jest też bardzo lekki - wydaje mi się, że wersja, która jest na aukcji (SLV 4/5) przeznaczona jest do krótszych, lżejszych wędzisk i raczej pod linkę #4. Wersja większa 5/6 kosztuje tyle co GX300 i będzie świetną alternatywą podczas wyważania zestawu - jest 20g lżejsza.

Zdecydowałem się na Echo base #5, linkę typu WF (Cortland 333, #5) oraz kołowrotek GX300 lub SLV 5/6.

Podczas wyboru wędziska sugerowałem się w zasadzie tym wykresem. Z tego co wczoraj wyczytałem, konkretnie tu i tu, okazuje się, że nie wybrałem źle. Nawet powiedziałbym, że mi się udało. Potwierdzi się to lub obali, jak zapnę na nią jakiegoś rzecznego potwora.

Dzięki za pomoc.

zibi84a 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2017-08-23, 16:44   

169 gr to sporo za dużo, 146gr slv #4/5 powinno być ok. Ja brałbym slv, bo 20gr przez kilka godz. napewno odczujesz a 1cm przy wyważeniu w przód czy w tył dla mnie nie ma znaczenia. Wg mnie 155gr to max. bo mojego Rossa #5/6 wyważa idealnie właśnie tyle a Orvisa #4 min przeciąża ale tyle co nic. Decyzja należy do ciebie.

Odpowiedz do tematu