Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Preparat Spray OSY,OWADY,SZERSZENIE
Autor Wiadomość
Maverik 
Czytam z Lustra wody

uwierzytelnianie: 90007
Piwa: 24/3
Wysłany: 2015-12-30, 08:44   Preparat Spray OSY,OWADY,SZERSZENIE

Witam chciałbym zapytać koledzy czy ktoś zna jakiś skuteczny preparat odstraszający osy, szukam w internetach ale nie mogę znaleźć nic do użycia na ciało jak np off. Większość prepratów to jakieś gaśnice likwidujące gniazda, teraz dobry czas by o tym pomyśleć szczególnie że zimy znowu nie ma i będzie tego masę. Po ostatniej akcji wrześniowej gdzie ledwo uratowałem własnego Ojca nad odrą w nerwach nawet nie podałem adrenaliny ale się udało jakoś, sam jestem przerażony przed tymi owadami. Dobrze by było się zabezpieczyć po zęby przed każdym wyjściem popryskać się czymś, nie życzę nikomu by musiał ratować kogoś uczulonego jest to coś strasznego za nim pogotowie dotrze nad wodę mija 40 minut.
A przy okazji wam koledzy jeżeli ktoś nie ma pewności czy nie jest uczulony, lub może być obciążany genetycznie polecam się przepadać może się skończyć tragedią. Jeżeli ktoś z kolegów ma jakąś wiedze na temat jakieś smarowidła spreju proszę o infromacje.

Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1104/1592
Wysłany: 2015-12-30, 08:51   

Moim zdaniem najlepszy jest ULTRATHON Zawartość DEET 25 procent!

Maverik 
Czytam z Lustra wody

Wysłany: 2015-12-30, 09:30   

:) A czy to tez działa na ten błonkoskrzydłe dziadostwo komary muchy a czy osy ?

Pumeks 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 502/591
Wysłany: 2015-12-30, 09:56   

Maverik napisał/a:
:) A czy to tez działa na ten błonkoskrzydłe dziadostwo komary muchy a czy osy ?

TAK działa :ok
Postaw piwo autorowi tego posta

Maverik 
Czytam z Lustra wody

Wysłany: 2015-12-30, 11:27   

Dzięki panowie :) zamawiam na zapas strzeżcie się tego dziadostwa bo ten centymetrowy owad mimo tego że przynosi wiele korzyści przyrodzie może w niektórych przypadkach odebrać nam życie :) :ups

Pumeks 

Piwa: 502/591
Wysłany: 2015-12-30, 14:00   

Maverik napisał/a:
przypadkach odebrać nam życie :) :ups

Dlatego najlepiej przebadać się na reakcje anafilaktyczne, co do owadów błonkoskrzydłych i nie tylko)
Jeżeli wynik jest pozytywny lekarz przepisze receptę na zakup Adrenaliny którą warto(a nawet powinno się) nosić przy sobie!!!!
Teraz w aptekach są gotowe ,,strzały" z adrenaliną , które ratują życie uczulonym zanim dojedzie ZRM. :ok

Maverik 
Czytam z Lustra wody

Wysłany: 2015-12-30, 15:51   

Wiem wiem mój Tato akurat jest w fazie odczualnia raz miesiącu zastrzyk we Wrocławiu ale nie jest to wszystko proste, ale warto sie badać mimo adrenaliny która się ma ze sobą może być ciężko czasami reakcja jest tak silna że zanim wyjmiemy ją z plecaka torby już możemy nie być wstanie jej podać sobie. Akurat mojemu Tacie udało się przeżyć 2 wstrząsy ten ostatni nad odrą w październiku czy wrześniu to dla mnie jakaś trauma do dziś nie mogłem spać po tym z tydzień czasu... jeszcze rozwalona strzykawka z adrenaliną w panice. Mimo wszystko samemu może to się źle skończyć dlatego uważam że warto przed samym łowieniem już sie spikać chemią nawet nie na osy kleszcze też moga narobić szkód.

domel 
Tomek Dyduch

Piwa: 150/72
Wysłany: 2015-12-31, 08:16   

Maverik napisał/a:
Dzięki panowie :) zamawiam na zapas

Kolego, popatrz TUTAJ jeden z Kolegów z tego forum sprzedawał niedawno, może jeszcze ma. Uczciwy gość sam od niego kupowałem.
pzdr
tomek

domel 
Tomek Dyduch

Wysłany: 2016-01-27, 09:20   Re: Preparat Spray OSY,OWADY,SZERSZENIE

Maverik napisał/a:
Witam chciałbym zapytać koledzy czy ktoś zna jakiś skuteczny preparat odstraszający osy, szukam w internetach ale nie mogę znaleźć nic do użycia na ciało jak np off. Większość prepratów to jakieś gaśnice likwidujące gniazda, teraz dobry czas by o tym pomyśleć szczególnie że zimy znowu nie ma i będzie tego masę. Po ostatniej akcji wrześniowej gdzie ledwo uratowałem własnego Ojca nad odrą w nerwach nawet nie podałem adrenaliny ale się udało jakoś, sam jestem przerażony przed tymi owadami. Dobrze by było się zabezpieczyć po zęby przed każdym wyjściem popryskać się czymś, nie życzę nikomu by musiał ratować kogoś uczulonego jest to coś strasznego za nim pogotowie dotrze nad wodę mija 40 minut.
A przy okazji wam koledzy jeżeli ktoś nie ma pewności czy nie jest uczulony, lub może być obciążany genetycznie polecam się przepadać może się skończyć tragedią. Jeżeli ktoś z kolegów ma jakąś wiedze na temat jakieś smarowidła spreju proszę o infromacje.

Ultrathon

bercik 

Piwa: 45/79
Wysłany: 2016-01-27, 21:58   

Witamina b-kompleks jest dobra, lecz trzeba ją brać regularnie i najlepiej od zaraz. W zeszłym roku mój tata zażywał i nic się go nie czepiło, ja natomiast miałem jednego kleszcza na koncie... Po tym specyfiku twój pot dla owadów zaczyna śmierdzieć. Jeżeli chodzi o osy i szerszenie to nie wiem czy jakikolwiek preparat ci pomoże jak dziadostwo wleci do nogawki lub za koszulkę...
Mam jeden spray, który można stosować tylko na ubraniach. Bardzo skuteczny, bo od razu zabija przeciwnika :buchacha jak znajdę to podam nazwę.

domel 
Tomek Dyduch

Wysłany: 2016-01-28, 08:17   

Witamina B nie zawsze działa, przerabiałem. Nie każdy "wydziela" zapach odstraszający.

Maverik 
Czytam z Lustra wody

Wysłany: 2016-04-06, 21:06   

Jaki to spray kolego masz możę nazwe zaczyna się sezon juz lata pełno tego dziadostwa nad wodą :)

Wojtek Krasnopolski 

Piwa: 47/23
Wysłany: 2016-04-23, 20:20   

Jeśli mogę skromnie doradzić to szukaj preparatów z zawartością Deet 50%.
Przez wiele lat testowałem wszelkie dostępne środki, nawet w skrajnych warunkach syberyjskich, podczas inwazji kleszczy (o komarach i meszkach nie wspomnę).
Optymalna dla mnie była Mugga Deet 50 %.
Jest skuteczna, ale bezpieczna. Problemem jest zakaz sprzedaży w Europie specyfików z takim stężeniem. Importer jest w Poznaniu, więc pogadaj. Mnie kiedyś ratował w tej materii :) .
Nie wiem jak z osami bo nie mam tego problemu. Na Wyspach Shantarskich na Morzu Ochockim ukąsiło mnie w twarz około 20 os. Nie powaliły mnie, ale po chwili wyglądałem jak Marlon Brando w Ojcu chrzestnym :)
Uważaj natomiast na mocniejsze(w granicach 70-90%) bo potrafią rozwalić GoreTex.

Maverik 
Czytam z Lustra wody

Wysłany: 2016-10-20, 11:35   

Sezon wszyscy przeżyli ukąszęń nie było os też nie było w tym roku dzięki bogu, najważniejsze to przede wszystkim uważać uważać i uważać i mieć oczy wszędzie :) . Idzie zima czas zakupów więc trzeba jakiejś chemii na nowy sezon nakupić :)

pisaq 
Marcin Pisarski

uwierzytelnianie: 13370
Piwa: 8/28
Wysłany: 2016-12-19, 21:02   

Odkąd dostałem na sklep to używam Muggi, na początku tej w sprayu (10% DEET) ze względu na łatwość użycia. Fajnie idzie spryskać tym mankiety, kołnierzyk itp, ale do twarzy i rąk lepiej użyć roll-on.
Później przyszła nam na stan Mugga 50% DEET, zarówno w szpreju jak i rolce. I tak sobie popylałem po Białej Przemszy w krótkich spodenkach, a ludzie na mnie tak: :ups
Nawet na avatarze mam fotkę w klapkach, spodenkach i t-shircie ;)

Polecam bo niedrogie, wydajne i skuteczne.

Odpowiedz do tematu