Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
NO KILL - NA WARCIE !!!!!!!!!
Autor Wiadomość
Porębiusz 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 55/131
Wysłany: 2014-09-24, 22:28   

Takie wieści to się czyta :ok :piwko
Pamiętam ilu przeciwników miało same stworzenie odcinka górskiego ładnych pare lat temu,ale przetrwało.
Gratuluje Panowie i najlepszego na nowym etapie

jasiekcom 

uwierzytelnianie: 18037
Piwa: 141/16
Wysłany: 2014-10-01, 16:45   

W dniu dzisiejszym tj. 01.10.2014 r. członkowie Jurajskiego Salmoklubu zarybiali górski odcinek Warty lipieniem. Na odcinek na którym od 1 stycznia 2015 roku będzie obwiązywał odcinek „no kill” trafiło do wody około 4 tys. sztuk lipienia, średnio rybki miały w granicach około 10 cm. Ponadto do rzeki Kamieniczanki będącej dopływem Warty który również będzie „no kilem” trafiło około 1,5 tys. sztuk. Ryby dotarły na łowisko w doskonałej formie i mamy nadzieję, że w podobnej formie dotrwają do osiągnięcia znacznych rozmiarów co między innymi umożliwi im formuła „no kill” na górskiej Warcie.

Parę zdjęć z zarybienia można zobaczyć pod adresem
https://www.facebook.com/Salmoklub
oraz
http://www.salmoklub.pl/aktualnosci.html

Więcej szczegółów
Wystawiono 7 piw(a):
Paweł J, Porębiusz, andrew, dariusz rakowski, Marcin.G, mkuczara, misza
jasiekcom 

Wysłany: 2014-12-04, 17:43   

W " 7dni " -Częstochowskim Tygodniku Regionalnym, ukazał się artykuł naszego kolegi Roberta Amborskiego na temat łowiska NO KILL -na Warcie !!!!!!!!!!!!!!!

http://www.7dni.com.pl/we...tatni-numer.pdf stron 10

tbarth 

uwierzytelnianie: 19801
Piwa: 5/13
Wysłany: 2014-12-04, 20:54   

Gratuluję, i ja odwiedzę jak się tylko trafi możliwość... póki co :piwko

Postaw piwo autorowi tego posta

jasiekcom 

Wysłany: 2015-10-29, 17:07   

SYSTEM MONITORINGU NA "NO KILLO" WARTA.

Od dłuższego czasu na odcinku No Kill na górskiej Warcie istniej system monitorowania łowiska. Jurajski Salmoklub Częstochowa będący opiekunem tego odcinak zakupił dzięki wsparciu sponsorów i akcji przeprowadzonej na www.flytiers.pl zestaw fotopułapek. Urządzenia skutecznie pomagają zwalczać przejawy kłusownictwa na rzece Warcie. Ponadto mamy nadzieję, że dzięki tym urządzeniom uda się ujawniać między innymi nielegalną wycinkę drzew i nielegalny wywóz śmieci.
Ilość urządzeń, które posiadamy, pozwoli monitorować skutecznie miejsca szczególnie narażone na działalność kłusowniczą. Oczywiście ilość montowanych fotopułapek jest tajemnicą, ale możemy zdradzić, że urządzenia pozwalają między innymi monitorować teren zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki specjalnemu reflektorowi podczerwieni, którego promienie są niewidzialne dla ludzkiego oka. Ponadto urządzenie w momencie uruchomienia przez czujnik ruchu zaczynać wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy wraz z głosem w rozdzielczości HD. Nagrany materiał wysyłany jest przez moduł GSM na serwer i telefony komórkowe naszych strażników w postaci maila lub MMS-a. Dzięki czemu w kilkanaście sekund otrzymujemy zdjęcia i film wykonane przez fotopułapkę.

Kłusole już mają się na baczności bo wiedzą że materiał filmowy będzie dowodem w sprawie !!!

Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
PiotrekW, Darek K, Paweł J, Porębiusz, Piotr Zieleniak, luzaco
jasiekcom 

Wysłany: 2016-11-29, 08:16   

Próbuje sobie to wszystko jakoś racjonalnie wytłumaczyć..... szerze nie potrafię....

W maju bieżącego roku na wniosek Salmoklubu, Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie podjął uchwałę o zakazie połowu metodą spinningową na rzece : Warcie i Kocince, stanowiących Krainę Pstrąga i Lipienia w okresie ochronnym pstrąga potokowego !!!

Kilka miesięcy później ten sam Zarząd Okręgu PZW Częstochowa na wniosek klubu Spiner Częstochowa podjął uchwałę o dopuszczeniu spinningowej metody połowu na odcinku "No-kill" rzeki Warty i Kamieniczance w okresie ochronnym pstrąga potokowego !!!

Reasumując na wszystkich "wodach górskich" w naszym okręgu będzie zakaz spinningowania w "wodach górskich" w okresie ochronnym pstrąga potokowego, a na "no killu" będzie można spinningowyć w tym okresie.

Chyba te potoki z "no killa" to inny gatunek. Brak mi słów brak racjonalnego wyjaśnienia !!!

Porębiusz 

Wysłany: 2016-11-29, 14:45   

jasiekcom napisał/a:
Brak mi słów brak racjonalnego wyjaśnienia !!!

Wytłumaczenie jest proste,niedługo wybory...

Sławo 

uwierzytelnianie: 23232
Piwa: 57/15
Wysłany: 2016-11-29, 18:53   

Porębiusz napisał/a:
jasiekcom napisał/a:
Brak mi słów brak racjonalnego wyjaśnienia !!!

Wytłumaczenie jest proste,niedługo wybory...

A przed wyborami - "nikt Wam tego nie da co Ja Wam obiecam"

pike22 

Piwa: 23/4
Wysłany: 2016-11-29, 20:46   

jasiekcom napisał/a:
Próbuje sobie to wszystko jakoś racjonalnie wytłumaczyć..... szerze nie potrafię....
...

Nie znam faktycznych przesłanek kolegów spinningistów, ale mogę się tylko domyślać, że mogło chodzić o możliwość łowienia niedobitków tęczaka, w okresie kiedy potok ma okres ochronny.
Mam mieszane uczucia, ale wiem, że ostatecznie wszystko zależy od tego co tą korbą kręci (etyka).
Możemy łowić jesienią/zimą lipienie na muchę (chyba jest nam łatwiej o selektywność w poławianym gatunku), ale wystarczy drobna zmiana w doborze przynęty, technice/taktyce i już można "tłuc" tego co pod ochroną...

cannibalus 

Piwa: 306/125
Wysłany: 2016-11-30, 07:56   

Na Białej Przemszy jak chłopaki robili odcinek muchowy. Spinningiści się chcieli obsrać z petycjami przeciwko temu pomysłowi, tylko że jak potrzeba bylo zarybiać robić tarliska, patrolować czy chociaz dołożyć do kasy aby zainwestować w ten kawałek ciurka to nikogo z "oburzonych" nie bylo, bo po co - oni chcieli łowić i zabierać bo za to "zapłacili" składkę

Tutaj jest tylko taka różnica że chłopacy z SPBP sa widać mocniej ugruntowani w Okręgu i łatwo nie jest ich bojkotować ale to jest wieloletnia praca od podstaw. Wiele lat walki o no kill, wiele lat pokazywania dobrych praktyk, promocji no-kill, zapraszania na puchar ludzi z okręgów, akcji edukacyjnych, pozyskiwania funduszy na tarliska i wszelkich działań aby pokazać NAMACALNIE że to ma sens i przekłada się na coś dobrego również dla OKRĘGU.

Nie umniejszam osobom zaangażowanym w Wartę ale trzeba powiedzieć wprost, że na tej rzece krew pstrągów z do niedawna organizowanych zabaw (nie nazywam tego zawodami) typu złów i zarżnij jeszcze dobrze nie wyschła a mentalność ludzi i jej zmiana to długotrwały proces wymagający małych kroków na długim dystansie a nie skrótów.

Pamiętam swego czasu kiedy no-kill na zawodach raczkował to trochę bardziej postępowy Salmoklub miał swój muchowy dzięń "no-kill" natomiast Spinner bodaj na drugi dzięń wyżynał wszystko bez ograniczeń w ramach tych samych zawodów (jeśli się mylę to mnie Danielu popraw)

Parę lat trzeba poczekać, wytrwać, drążyć. Częstochowski Okręg ma moim zdaniem mądrych ludzi ale oni tez robią to co jest wolą wędkarzy. Z pierwszej ręki wiem, ze Okręg nie miałby nic przeciw zrobieniu nawet wszystkich rzek no-kill jeśli tylko taka będzie wola wędkarzy więc tak trywialne rzeczy jak zakaz spinningowania tym bardziej. Niestety widać że lobby buraczane ma się na tyle mocno ze takie głupoty przekuwają w przepis. Osobiście widziałem wielokrotnie na tym terenie i piętnowałem spinningistów którzy udawali że chodzą za szczupakiem z założonym woblerem 4cm bez przyponu... to trzeba wygonić ze srodka, przepis jest tylko elementem walki o lepsze...
C&R ;)

Porębiusz 

Wysłany: 2016-12-01, 17:05   

Cannibalus szkoda gadać,gdy na lokalnym forum zarzuciłem jednemu z działaczy że boją się podjąć niepopularnych decyzji to walnął focha,gdy Daniel na tym samym forum ogłosi łtą skandaliczną nowinkę tego samego pacjęta brakło z komentarzami.
Całe pzw ma nie tylko okręg czewa ma głęboko w dupie co się dzieje nad i w wodzie,ważne są tylko stołki,powinni to wszystko pogonić i tyle bo żyją za społeczne pieniądze i dawno zapomnieli co jest zapisane w statucie.

Odpowiedz do tematu