Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowenia Sava Bohinjka
Autor Wiadomość
Gwiasta 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 24/47
  Wysłany: 2016-09-20, 17:41   Słowenia Sava Bohinjka

Witam

W połowie października wybieramy się z kumplami do Słowenii na Sava Bohinjka. Czy ktoś z Was już był w tym okresie na tą rzeką. Jakie muszki się sprawdzają o tej porze? Jakieś szczególne zalecenia co do konstrukcji i rodzaju muszek? Na jakiej wielkości hakach? Jakie suche? Ogólnie nigdy tam nie byłem, czy fauna sporo się różni od Naszej krajowej? W pudełkach sporo muszek mieszka, ale wolę jakiegoś sprawdzonego kilera umotać :)

Dziękuję za wszelkie wskazówki

Sławek
Postaw piwo autorowi tego posta

Maciej Putniorz 

uwierzytelnianie: 55555
Piwa: 24/5
Wysłany: 2016-09-29, 15:43   

Cześć!
Mój ulubiony temat :-)

Sava jest piękna jesienią, mój ulubiony okres roku na tej rzece. Bajkowe łowienie na suchara + pedałki. Co do much, używam tego samego (+/-) co w PL, czyli jęteczki+chruściki na hakach #14-#20, kolory to samo co w Polsce + warto mieć trochę sucharów w jaskrawych kolorach, szczególnie ostra pomarańcz. Miejscowi łowią gęsto na klinkhammery, też miałem efekty na te muchy ale wolę nasze dobre lokalne muszyska. Co warto zmienić w porównaniu do naszych much, to zawsze robię sporo gęstszą jeżynkę. Lipienie (szczególnie te kabany) często siedzą na Savie w bardzo szybkich i płytkich przelewach, więc fajnie jak mucha ma sporą pływalność - nic mnie tak nie wkurza nad rzeką jak sucha mi tonie. Ogólnie jak masz więcej pytań, odezwij się do mnie na maila to się zdzwonimy, Savę znam jak własną kieszeń.

Pozdrawiam!

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Pumeks, Szymon, Gwiasta
Gwiasta 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 24/47
Wysłany: 2016-09-30, 19:30   

Wielkie dzięki za informację. Trochę w międzyczasie poszukałem w necie informacji i obejrzałem kilka filmików. Jednak co do muszek w tym okresie to za wiele się nie dowiedziałem, postanowiłem więc, że będę łowił na to co mam. W końcu to nie Nowa Zelandia, czy inna Afryka. Jednak będę musiał pomysleć nad tą gęstszą jeżynką, ponieważ raczej ograniczam ją w moich sucharach. Jeszcze raz dziękuję, jak nasuną mi się nowe zapytania, nie omieszkam się poradzić.

Pozdrawiam
Sławek
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu