Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
węzły muchowe - lepsze i gorsze
Autor Wiadomość
diverman 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 28/15
Wysłany: 2015-06-22, 20:10   węzły muchowe - lepsze i gorsze

Witam, zimno ciemno i wciąż pada ... pomyślałem sobie , ze zapytam jakie stosujecie węzły wędkarskie do muszek #12-20... No bo o ile przy wędkarstwie spławikowym przywiązanie żyłki do haczyka nie było czymś skomplikowanym w każdym rozmiarze haczyka:) to przy haczyku muchowym z oczkiem pojawiły się pierwsze problemy i komplikacje tj. ... wiązać klasyczny węzeł muchowy z bibli wadkarstwa muchowego Pana Sikory czy też Jelińskiego... ?

bo pomijając fakt , ze węzeł był zaciągany na mokro i zostawiony był zapas uciętej żyłki to i tak miałem dużo spadów grubasów :( a to boli :placze
No wiec kolejny sposób wiązania muchy w wodzie skłaniał do przekładania jeszcze raz żyłki przez oczko ... tak dla pewności !!!

efekt podobny :( słaba jakość żyłki , za mało ucięta żyłka ... lekki opór i ryba odpływała ...
dodatkowo niekorzystne czynniki jak ... stanie po pas w silnym nurcie , zimno , ciemno , mokre palce, % ... skłaniają do refleksji wiązania pewnych węzłów rodem ze strima

ale czy dla muszki 18 czy nie będzie problemem przewinąć węzeł przez oczko :kmini
W głowie kłębią się myśli ...to może by tak K... węzeł kotwiczny.., żeby już na bank nie puścił ;)

No i w końcu po lekkim serfowaniu znalazłem odpowiedz :) rozwiązaniem przyszedł bardzo prosty, szybki węzeł wiązany na mokro! od taka Ósemka ... z nazwą czy też bez nazwy ... Who Cares...

Polecam dla tych co często zmieniają muszki ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mancio
mancio 

uwierzytelnianie: 21118
Piwa: 91/99
Wysłany: 2015-06-23, 04:32   

Dzięki :piwko

stremer 

Piwa: 4/65
Wysłany: 2015-06-23, 04:36   

Ja stosuję ten pierwszy i na jedną z żyłek się nie nadaje

Creek 
Krzysiek

Piwa: 46/33
Wysłany: 2015-06-23, 15:53   

Nie będzie o haczykach, ale jak najbardziej o przydatnych węzłach - ściślej pod kątem wiązania odcinków żyłek fluorocarbonowych np do skoczka.
Nadmienię tylko, że jeśli w temacie węzłów żyłkowych sprawa jest dość prosta (większość za pewne stosuje klasyczny baryłkowy, tzw "blood knot"), o tyle już w przypadku FC warto rozważyć stosowanie troszkę innych rozwiązań.
Od siebie polecę tzw węzeł chirurgiczny - choć jak podobno twierdzą sami zainteresowani, niewiele ma wspólnego z tą profesją. Odkąd zacząłem go stosować w ubiegłym roku moje rozczarowanie i frustracje rwanym FC odeszły do lamusa.
Prosty acz naprawdę wytrzymały !.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
maq73, luge667
Pendergrast 

Piwa: 2/8
Wysłany: 2015-06-26, 10:36   

Co do pierwszego węzła, z mojego doświadczenia wynika, że nie nadaje się do sztywnych żyłek. potrafi się bestia odwiązać ( wiązany na mokro ) przy miękkich żyłkach problem nie występuje.

stremer 

Piwa: 4/65
Wysłany: 2015-07-09, 19:43   

Dobry test przyponówek i przykłady supłów
http://www.yellowstoneang...ir-stoft-umpqua

Odpowiedz do tematu