Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Glajcha z jeża
Autor Wiadomość
Józef Zając 

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 297/139
Wysłany: 2015-01-01, 18:27   Glajcha z jeża

Tak wyszło, że sylwestrowy wieczór spędziłem głównie przy imadle. A jak się człekowi nudzi, to różne głupoty mu po głowie chodzą. No i tak oto powstała ta glajcha.

Materiał: kupiony w chińskim markecie silikonowy jeżyk - zabawka

Krok 1. Przymocowanie podkładu: na "siodełko" oraz żyłki na przewijkę. Użyłem ciemnej nici wiodącej, żeby prześwitywała jak treść pokarmowa robala. Oczywiście - można kombinować z rożnymi podkładami, również flash'ami.

Krok 2. Nawlekam "kolec" jeżyka, tak jak kiedyś nawlekało się czerwonego robaka na haczyk. W końcu - i to i to "glizda:)

Krok 3. Przeciągnięcie przewijki do tyłu, ponieważ przy nawlekaniu została wciągnięta pod spód.

Krak 4. Przwijanie tułowia żyłką

Prawie gotowa:

Krok 5. Węzeł końcowy, szelak i glajcha gotowa. Pod światło fajnie widać, jak prześwituje.

W wodzie:

Przynęta oczywiście nie jest z gatunku "best off" flytyingu. Raczej należy ja traktować w kategoriach użytkowych - jest bardzo łatwa do wykonania, tania i robi się ją w minutę:) "Jeżyki" wykonane są z mięciutkiego silikonu, co sprawia, że ogonek nie będzie stanowił "antyzaczepu" w trakcie zasysania przez rybę, a calość jest miękka i naturalna w dotyku, więc zapewne nie będzie zbyt szybko wypluwana przez ostrożne ryby. I co ciekawe: żyłka i nić nie tnie tego materiału. Nie wiem tylko, czy podobnie jak prezerwatywa, nie będzie się z czasem "topić"

Połamania w Nowym Roku :hahaha

Więcej szczegółów
Wystawiono 17 piw(a):
Pumeks, Szymon, andrew, Yatsu, Paweł J, lukas281, chemiorro, RooG, Piotr Zieleniak, jarekfish69, czaplasiwa, dejv, dariusz rakowski, tomantg, Grobôcz, Piotr Michna, Tomek.M
jurcyks@poczta.fm 
Julek

Redaktor FLytiers: Julek
Otrzymał 45 piw(a)
Wysłany: 2015-01-01, 19:27   glajcha z jerza

Super ze się podzieliłeś użytym materiałem (jutro pedałuje do takiego marketu a jak nie znajdę to będę się lepiej przyglądał taki pierdołom jak będę w sklepach).Zakładając że to tworzywo da rade choć przez tydzień wędkowania to i tak mi się podoba .Kolor i właściwości które opisałeś wyglądają super ja troszeczkę dołożę i na wiosenną mętną wodę będzie super. : :piwko za pomysł i :piwko za podzielenie się tym pomysłem.

krysiek1984 
Krystian

uwierzytelnianie: 17031
Piwa: 24/48
Wysłany: 2015-01-02, 18:27   

Robiłem też tego jeża ale naciągając i zawijając. Niestety szybko pękały. Spróbuje Twoim sposobem :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Piotr Zieleniak 
Zielony

Piwa: 78/167
Wysłany: 2015-01-02, 21:08   

Niemal identyczne "glajchy" stosowali podczas ostatnich Muchowych Mistrzostw Świata Juniorów Amerykanie. Tymi właśnie przynętami ograli cały muszkarsko- juniorski świat. Nimfa, choć mało muchowa była wprost nieprawdopodobnie skuteczna na Dunajcu i Białce Tatrzańskiej. Nimfę ochrzczono nazwą "Parkinson"ze względu na rozdygotaną pracę. Myślę, że miękkość tej nimfy odgrywa decydującą rolę w akceptacji przez rybę. Może być i tak, że z upływem czasu silokon w dużym stopniu wyprze pióra :ups
  Moderator: .

jarekfish69 

uwierzytelnianie: 13110
Piwa: 307/300
Wysłany: 2015-01-03, 22:59   

Tego rodzaju materiału szukałem na moje nizinne rybki - dzięki za stepa i natchnienie :brawo Stawiam :piwko Lubuskie

czaplasiwa 
Przyjaciel Rudawy

uwierzytelnianie: 11111
Piwa: 110/295
Wysłany: 2015-01-04, 18:31   

Glajszka supcio :ok
Widać Józku że prezerwatywy w tym wieku poszły na bok i .... nastąpił powrót do zabawek :hahaha :piwko

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
dariusz rakowski, Pumeks
Józef Zając 

Wysłany: 2015-01-05, 10:39   

Osz Tyyyyyyy :buchacha

Bodajś w nurtach Dunajca po klejnoty rodzinne stojał, a woda ona zimną była, jako zakonnica w czas menopauzy!

Bodaj wsze glaszki Twoje zacne szczezły w czas ony, gdy pstrągi opasłe, je tylko na widoku mając, obżerały się niemi rozpustnie!

Bodaj białogłowy roznegliżowane urody nieziemskiej uwagę Twą w czas niemocy Twej rozpraszały, jakowa na każdego męża przyjść niespodziewanie może, po brodzeniu onym, które wyżej wspomnianym jest, zwłaszcza.

A tak w ogóle - to szczęśliwego nowego!

:piwko (za dowcip)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Pumeks, czaplasiwa
tomantg 
Michał Tomanek

Piwa: 80/77
Wysłany: 2015-01-06, 13:50   

sam pomysł użycia gliździoła wyłapałem w zakopanem jesienią, probowalem to wiązać i zawsze było krzywo, nie wpadłbym na to, żeby przewlec nić i potem owinąć :D Dzięki Józku za stepa :piwko

krysiek1984 
Krystian

uwierzytelnianie: 17031
Piwa: 24/48
Wysłany: 2015-01-06, 14:29   

Powiedz mi jak Ci się udało zrobić tak żeby hak przeszedł środkiem tego "dzyndzla" bo jak ja próbowałem nawlec to mi na boki gdzieś uciekał :(

Elton 

uwierzytelnianie: 54321
Piwa: 8/7
Wysłany: 2015-01-06, 16:07   

Gdyby ktoś nie mógł znaleźć materiału wg tego stepa, można by pokombinować z Squirmy Worms :kmini

Józef Zając 

Wysłany: 2015-01-06, 16:22   

krysiek1984 napisał/a:
Powiedz mi jak Ci się udało zrobić tak żeby hak przeszedł środkiem tego "dzyndzla" bo jak ja próbowałem nawlec to mi na boki gdzieś uciekał :(

Hmm, no normalnie nawlekałem:)
Pamiętaj, że nawleka się krótki, może centymetrowy kawałeczek ( w zależności od wielkości haka), bo materiał jest rozciągliwy. Ja to robiłem metodą prób i błędów. Próbowałem "tradycyjnego" nawijania (jak prezerwatywą), ale materiał strasznie zjeżdża i źle się układa.

Odpowiedz do tematu