Ogłoszenie 

Tlumaczenie forum Powered by :

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić kapkę ?
Autor Wiadomość
Maks 
Maks Górczyński

uwierzytelnianie: 12345
Piwa: 1/13
  Wysłany: 2014-09-08, 16:26   Jak zrobić kapkę ?

Witam serdecznie wszystkich po dwu-miesięcznej przerwie. Dzisiaj jest drógi poniedziałek w tym roku szkolnym,czyli ten dzień w którym zaczynam lekcje o 8:00 i kończę dobrze po południu :wsciekly! , i z tego wszystkiego wynika że,na rybki jie pojadę,bo nie ma kiedy, a w weekend jest zbyt dużo spraw do załatwienia i jekieś wypracowania do wyskrobania. Much wiązać nie mogę ponieważ zabroniła mi mama ( tak,tak jest początek roku trzeba mieć dobry start ) .Ale cóż,w Październiku zawody nad Bystrzycą, trzeba być, już takie zasady obowiązują, pokazać się z wędką raz w roku na zawodach trzeba ( ale to jest wielka przyjemność nie przymus ) . Do czego zmieżam? Otóż poza miastem,nie ukrywam, wieś - sąsiedzkie mają czy to kogutów czy perliczki... Planuję zakupić takiego ptaka, mięso dać mamie na rosół,a samemu zrobić kapki ( siodłowe i szyjne ) tu kończę post- Tylko jak to wszystko wysuszyć i wypreparować ?
Dziękuję za uwagę,pozdrawiam Max :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta

jarex 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2014-09-08, 18:05   

A wiesz jak zamordować ptaka żeby nie uszkodzić kapki? Bo jak łepek ciachniesz siekierką to będą tylko małe piórka. :placze

tomantg 
Michał Tomanek

Piwa: 80/77
Wysłany: 2014-09-08, 19:07   

Nie lubie mordowac zwierząt, wole kupic gotowe... koszt podobny a zero roboty ;)

Ale jeśli masz instynkt zabójcy i jesteś żądny ptasiej krwi to musisz skręcić kark, potem uciąć głowę umiejętnie, sciąć kapkę, wygarbować, wymyć w letniej wodzie, wysuszyć na desce...

Sam oceń czy warto czy nie lepiej bez mięsa kupić gotową czystą kapkę :piwko

Szymon 
Szymon Madejczyk

uwierzytelnianie: 32611
Piwa: 1139/1624
Wysłany: 2014-09-08, 19:32   

Ja mam sporo kapek, które sam wykonuję. Trzeba głowę obciąć z szyją, następnie obciąć, ściągnąć skórę, rozciągnąć na desce i obficie nasolić. Pozniej odtłuszczanie i znowu trochę soli.
No i kapka gotowa :ok

Maks 
Maks Górczyński

Wysłany: 2014-09-08, 19:54   

Dzięki bardzo za pomoc, wiem bardzo kocham zwierzęta,ale taka jest kolej rzeczy, dowiedziałem się że na targu przy placu Zamkowym ( w Lublinie ) sprzedają brahama i różne podobne typu Jokohama.
A ile mniej więcej czasu to suszyć ? Czy nadają się tylko kark i siodło ?
Dziękuje bardzo,pozdrawiam serdecznie. Max

Creek 
Krzysiek

Piwa: 46/33
Wysłany: 2014-09-08, 19:58   

Cytat:
Ja mam sporo kapek, które sam wykonuję. Trzeba głowę obciąć z szyją, następnie obciąć, ściągnąć skórę, rozciągnąć na desce i obficie nasolić. Pozniej odtłuszczanie i znowu trochę soli.
No i kapka gotowa

...i co najważniejsze pióra pierwszej świeżości! ...a nie jakieś tam zleżałe kilkuletnie kurczaki :jezyk

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Szymon
jarex 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2014-09-08, 20:28   

Kiedyś w dawnych czasach jak byłem młody zamordowałem dwa piękne koguty grizzly i cree kupione z ogłoszenia z hodowli. I nie obcinałem łebka ani nie ukręcałem, zrobiłem to w inny brutalny sposób, którego nie opiszę. Niestety nie było wtedy internetu ani innych sklepów tylko Polspinning. Kapki mam jeszcze do dzisiaj, ale więcej tego nie zrobię.
Tak jak pisze Szymon, po wypłukaniu w ciepłej wodzie, szczególnie jak są zabrudzone krwią, rozciągasz na desce, przybijasz malutkimi gwoździkami albo pinezkami, solisz obficie i na słońce. Jak troszkę podeschnie usuwasz nadmiar soli np. szczoteczką, nadmiar tłuszczu można nożykiem, tam gdzie jest miękka i mokra sypiesz znowu sól. Kapka musi być dobrze zasolona i wysuszona na sztywno. Oczyszczasz na koniec jeszcze raz i gotowe.
Można wykorzystać jakieś inne piórka, ale głównie szyja i siodło.

tomantg 
Michał Tomanek

Piwa: 80/77
Wysłany: 2014-09-08, 20:51   

Ja zwyczajnie nie lubie mordować, ale mam co nieco z ptakow ktore wlasnym ciałem chciały zatrzymywać samochody lub zwyczajnie znudził im się żywot :idiot

po wysuszeniu w woreczek i jest super :ok

Maks 
Maks Górczyński

Wysłany: 2014-09-09, 15:12   

Mam jeszcze jedno pytanie, nie będę zaczynać nowego tematu,bo to jest tylko zaśmiecanie forum. Których piór z gęsi można używać ? Wiem że ramieniowych, tylko najlepiej było by gdyby ktoś napisał gdzie te pióra się znajdują ponieważ ramię obejmuje dość duży obszar, taką gęś mogę mieć jakoś jutro, ale prawie na pewno do końca tygodnia :blysk: Mam też ostatnio bardzo dużo kaczek :) CDC zawsze potrzebne :ok Tylko z tego wszystkiego to skoda tych zwierząt... :placze
Dziękuje Wsystkim.Max

Odpowiedz do tematu